Kaip tikrinami kandidatų gyvenimo aprašymai?

Gyvenimo aprašymų tikrinimas: kaip tai vyksta? | Skrivanek

Gyvenimo aprašymų atsirinkimas, norint rasti ir pasamdyti geriausią kandidatą, yra labai sudėtinga užduotis. Darbdaviai turi įvertinti skirtingas asmenybės savybes, patirtį ir išsilavinimą, kad sudarytų trumpą pozicijai tinkamų kandidatų sąrašą. Su kai kuriais kandidatais gali kilti sunkumų, nes jų gyvenimo aprašyme pateikiama klaidinga informacija, o tai dar labiau apsunkina personalo valdymo skyriaus atstovų darbą. Taigi, kaip įmonės patikrina gyvenimo aprašymus išvengdamos apgavystės?

 

Melas vardan pranašumo

Pasibaigus paraiškos teikimo etapui, personalo valdymo skyriaus darbuotojai turi peržiūrėti daugybę gyvenimo aprašymų ir iš jų atsirinkti tinkamiausius. Gyvenimo aprašymo patikrinimas yra itin svarbus žingsnis naujo žmogaus įdarbinimo procese. Didelis konkurencingumas dažnai skatina kandidatus meluoti ar net nuslėpti tam tikrą informaciją savo CV.

Tiems, kurie nori sąžiningai įgauti profesinį pranašumą ir būti tikri dėl savo įgūdžių, gali praversti kalbų mokykla. Aukštos kvalifikacijos dėstytojai įvertina individualius poreikius ir padeda pasiekti geriausius rezultatus per optimalų laiką.

 

Nekaltas melas

Kandidatai savo gyvenimo aprašyme dažnai bando nuslėpti profesinės patirties trūkumą ir tai jiems atrodo visiškai priimtina. Įdarbinimui pateiktas CV nėra laikomas oficialiu dokumentu. Jis yra privatus, nesusijęs su teisine prielaida.  Nebūtinai CV apibūdina tikrą kandidato padėtį. Tačiau, jei pateikiami suklastoti dokumentai, patvirtinantys baigtas studijas ar mokymus, tai jau galėtume laikyti nusikaltimu.

2017 m. „HireRight“ užimtumo analizės ataskaita parodė, kad 85 proc. darbdavių kandidatų gyvenimo aprašymuose rado melagingų faktų. Jei darbdavys iš karto nepatikrina CV, vėliau ši klaida jam gali brangiai kainuoti.

 

Pagrindiniai patikrinimo metodai

Yra keturi veiksmingi būdai patikrinti, ar tai, ką kandidatas parašė savo gyvenimo aprašyme, yra tiesa:

 

1. Pokalbis telefonu

Tai yra pirmas etapas norint patikrinti kandidatą. Pokalbio metu galite pasiteirauti apie bet kokius neatitikimus gyvenimo aprašyme. Šiame etape taip pat galima užfiksuoti kandidato pateiktos informacijos netikslumus.

 

2. Kompetencijos patikrinimas

Norint patikrinti kandidato įgūdžius ir žinias, verta pasikliauti testais. Jie padeda atrinkti kandidatus, kuriems trūksta kompetencijos ir reikiamų gebėjimų.

Siekiant iš karto automatiškai atrūšiuoti paraiškas, galima kandidatų paprašyti siunčiant CV kartu atlikti ir testą, kurį siūlo „Skrivanek“ kalbų mokykla. Jį taip pat galima pateikti jau atsirinkus potencialų darbuotoją, pvz., paprašyti, kad kandidatas į poziciją, susijusią su finansais, atliktų šios srities testą.

 

3. Oficialūs dokumentai

Galima paprašyti kandidato pateikti oficialų išsilavinimo įrodymą arba kursų baigimo pažymėjimą. Taip pat – nurodyti, kad jis suteiktų informaciją apie ankstesnes darbovietes.

 

4. Socialiniai tinklai

Darbdaviai vis dažniau ieško informacijos apie kandidatus socialiniuose tinkluose. Asmens paskyroje pateikta informacija gali daug daugiau atskleisti apie jį nei CV ir motyvacinis laiškas kartu sudėjus. Ši informacija naudinga ir norint patikrinti kandidato išsilavinimą, ankstesnes darbovietes ar net pomėgius.

Jei šiuo metu kaip tik rūpinatės potencialių darbuotojų atranka ir norite patikrinti jų kalbinius įgūdžius, mūsų kalbų mokykla turi efektyvų spendimą. Sužinokite apie jį daugiau jau netrukus!

 

Praeities patikrinimas

Deja, pagrindinių kandidato patikros metodų ne visada pakanka. Praeities apžvalga yra vienas iš populiariausių būdų patikrinti gyvenimo aprašyme pateiktos informacijos tikslumą.

Bendrovės, norinčios įdarbinti darbuotoją, kreipiasi į specializuotas agentūras, kad atliktų kandidato praeities patikrinimą. Gavę reikiamą asmens sutikimą, patikros specialistai įvertina darbo įrašų ir kvalifikacijos tikslumą. Tačiau šis procesas užima daug laiko ir dažniausiai taikomas tik atrenkant kandidatą aukštesnio lygmens pareigoms arba, jei pozicija susijusi su konfidencialia informacija.

 

Dažniausi kandidatai savo gyvenimo aprašyme meluoja apie:

  • įsidarbinimo datą (58,7 proc.);
  • gebėjimą naudotis programinėmis įrangomis (85 proc.);
  • užsienio kalbų žinias (80 proc.);
  • pareigas ankstesniame darbe (7 proc.).

 

Siekdama patenkinti darbdavių poreikius, „Skrivanek“ kalbų mokykla sukūrė novatorišką kalbos testavimo sistemą, kuri pagerina ir pagreitina įdarbinimo procesą, įvertindama kandidatų kalbines kompetencijas.

„Focus“ testavimo sistema suteikia galimybę atlikti potencialaus darbuotojo kalbinių žinių patikrą internetu. Siūlome testus daugiau nei 20 kalbų, tikriname visus 5 kalbos įgūdžius. Rezultatus pateikiame per 48 valandas. Susisiekite su mumis ir sužinokite, kuo „Focus“ kalbos testavimo sistema gali būti naudinga jūsų įmonei.