FAKTAI APIE KINŲ KALBĄ

Kinų kalbos, dar vadinamos sinitų kalbomis, priklauso kinų-tibetiečių kalboms. Apie 1,3 milijardo žmonių (penktadalis pasaulio) moka bent vieną kinų kalbą. Mandarinų kalba yra plačiausiai vartojama kinų kalba. Tai yra oficiali Kinijos Liaudies Respublikos, Honkongo (kuris dabar yra KLR dalis) ir Taivano kalba. Kitos svarbios tarmės, kurios yra priskiriamos atskiroms kinų kalboms yra: Wu, Xiang, Kantono, Min, Hakka ir Gan. Dėl istorinių priežasčių dauguma kiniškai kalbančių žmonių JAV vartoja kantoniečių kalbą.

Rašytinė kinų kalba buvo sukurta maždaug prieš 4000 metų. Ją sudaro daugiau nei 40 000 logografinių simbolių, kuomet simbolis reiškia vieną skiemenį ar sąvoką, o ne garsą. Kinų raštas turėjo įtakos daugeliui Rytų Azijos kalbų, įskaitant ir japonų. Tūkstantmečius rašytinė kinų kalba išliko nepaprastai stabili. Tik neseniai KLR bandė ją supaprastinti ir sukurti romanizuotą kalbos versiją, vadinamą „Pinyin“, vaizduojančią garsus.

Iš pradžių kinų kalba buvo rašoma iš dešinės į kairę vertikaliuose stulpeliuose. Taivanas išlaikė šį vertikalų raštą, tačiau KLR rašymas buvo pakeistas į eilutes iš kairės į dešinę, kaip ir Europos kalbose.

Įdomybės

Norėdami mokėti kinų kalbą, turite įsisavinti daugiau nei 2500 simbolių.

Kinų kalba yra toninė kalba

Žodžio reikšmė keičiasi pagal jo toną. Bendrinėje kinų kalboje yra keturi pagrindiniai tonai ir vadinamasis neutralusis tonas: skiemuo pirmuoju tonu tariamas lygiai, aukščiausiame lygmenyje. Antrasis tonas – kylantis iš apačios i viršų. Trečiasis – krintantis ir vėl kylantis. Ketvirtasis tonas – staigiai krentantis nuo aukščiausio iki žemiausio lygmens. Neutralus tonas yra tariamas minkštai ir trumpai ir nėra žymimas jokiu diakritiniu ženklu virš pagrindinio balsio skiemenyje. Kitose tarmėse yra iki 9 skirtingų tonų.

Ma 1: mā – mama
Ma 2: má – kanapė
Ma 3: mǎ – arklys
Ma 4: mà – bartis
Ma 5: ma – klausimo dalelytė

Visi žodžiai turi tik vieną gramatinę formą

Mandarinų kalboje nėra vienaskaitos ar daugiskaitos, veiksmažodžių ir laikų. Laikas nurodomas pridėjus žodžius „vakar“, „vėliau“.

Tai oficiali Jungtinių Tautų kalba

Kinų mandarinų kalba yra viena iš šešių oficialių JT kalbų, greta anglų, arabų, prancūzų, rusų ir ispanų kalbų.

Kitų šalių pavadinimai kinų kalba

Kiniški kitų šalių pavadinimai atsirado fonetiškai verčiant vakarietiškus pavadinimus į panašiai skambančius kiniškus simbolius ir taip gauta įdomių rezultatų. Neįprasti pavyzdžiai yra Amerika (美国 Mei Guo arba „Graži šalis“) ir Anglija (英 国 arba „Didvyrių šalis“).

„WeChat“ yra populiariausia Kinijos socialinių tinklų platforma, o „Baidu“ – populiariausia paieškos sistema. „Baidu“ yra dažniausiai naudojama paieškos sistema, apie 72 % Kinijos interneto vartotojų teikia pirmenybę „Baidu“, nes ji geriau supranta Kinijos rinką.

Kinų kalbos vertėjai

„Skrivanek“ profesionaliai verčia tekstus iš/į kinų kalbą. Mes bendradarbiaujame su patyrusiais gimtakalbiais vertėjais, kurie specializuojasi įvairiose srityse. Galime pasiūlyti tiek standartinius, tiek notaro patvirtintus vertimus. Mūsų vertimai skirti visų sektorių įmonėms (įskaitant specializuotus sektorius: pramonės, technikos, medicinos, teisinius ir daugelį kitų). Verčiame sutartis, įmonės dokumentus, katalogus, reklaminius šūkius, ataskaitas, verslo korespondenciją, aktus, įgaliojimus ir kitą medžiagą. Mūsų kinų kalbos vertėjai pasirūpins ne tik teisingu vertimu, bet ir tinkamu jo stiliumi ir pritaikymu kultūriniam kontekstui tiek pačios kalbos, tiek šalies atžvilgiu.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama kinų kalba:

Transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į kinų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122