Kūrybinio rašymo dirbtuvės su gimtakalbiu dėstytoju iš Jungtinės Karalystės

Nelaukite mūzos ir įkvėpimo, sėskite ir rašykite tol, kol įkvėpimas anksčiau ar vėliau jus aplankys!

Trukmė:
10 savaičių, 1 kartas (120 min.) per savaitę (trečiadieniais 18.00–20.00 val.)
 
Kurso kaina:
180 Eur
Grupės dydis:
10 asmenų
Kiekvieną savaitę pasirinkę vis kitą temą, taikysime įvairius rašymo metodus.

Pozityvus atgalinis atsakas mokymuose kurs drąsinančią atmosferą, kuri padės vystyti rašymo įgūdžius bei teigiamai vertinti kitų grupės narių kūrybines galimybes.

Šie kursai skirti tiek norintiems puikiai praleisti laisvalaikį tobulinant anglų kalbos žinias, tiek siekiantiems įvaldyti reklaminių tekstų, produktų aprašymų, socialinių tinklų įrašų ir kitokių tekstų rašymo paslaptis.

Visose paskaitose bus atliekami pratimai ir veiklos, skatinančios laisvąjį rašymą, kuris leis netikėtai skleistis kūrybiškumui – iš anksto neplanuojant, daug kartų nepergalvojant ir neredaguojant.

Kurso dalyviai į rašymo temą pasiners pasitelkdami citatas, prozą ir kitas rašto formas, o įkvėpimo ieškos žodžiuose, paveikslėliuose ir objektuose.

Namų darbai: rašymo įpročiams ugdyti kiekvieną savaitę namų darbams bus užduodami rašymo pratimai, kurie grupėje bus vertinami suteikiant pozityvų atgalinį ryšį.

Suformavus pradedančiųjų rašytojų anglų kalba bendruomenę, leistis į bendrą kūrybinę kelionę, tyrinėjant kiekvieno grupės nario individualų rašymo talentą, ne tik suteikiant, bet ir gaunant pozityvų atgalinį ryšį.
 • Žodžio galia: kaip parinkti tinkamus žodžius konkrečiai auditorijai
 • Pranešimai spaudai: viešieji ryšiai, žiniasklaidos tekstai anglų kalba ir kt.
 • Reklaminiai tekstai: produktų ar paslaugų aprašymai, pardavimai
 • Įmonių lankstinukų kūrimas: kaip teisingai parinkti žodžius ir frazes anglų kalba
 • Tekstų apie gamtą, kraštovaizdį, tapatybę kūrimas
 • Tekstų apie buvimą svetimšaliu, svetimu / kitokiu kūrimas; vietų ir kelionių aprašymas
 • Emocijų aprašymas
 • Veiksmų aprašymas: pasirenkant pasyvaus ar aktyvaus veikėjo balsą
 • Rašymo perspektyvos: žaidimas su skirtingais požiūriais
 • Prisiminimų aprašymas
 1. Kiekviena paskaita prasidės rašymo užduotimi, skirta apšilti – trumpu minčių srauto užrašymu.
 2. Tuomet apžvelgsime rašymo pavyzdžius, susijusius su konkrečios savaitės analizuojama tema, glaustai aptardami kalbos niuansus ir nagrinėjamas temas. Taip pat atliksime pratimus, susijusius su aptariama tema. Atlikus pratimą, jį reikės balsu perskaityti grupei ir pasidalinti nuomonėmis.
 3. Paskaitose bus tikimasi aktyvaus, nuolatinio dalyvavimo, taip stiprinant pasitikėjimą savo rašymo įgūdžiais.
 4. Dalyviai bus skatinami atsinešti medžiagos (nuotraukų ir daiktų), kurie galėtų tarnauti kaip įkvėpimo šaltinis. Įvairių nuotraukų ir daiktų taip pat bus paruošta ir auditorijoje.
 5. Dalyviai bus skatinami ugdyti savo rašymo įpročius kasdieniame gyvenime, ne tik paskaitų metu.
 6. Kiekvieną savaitę bus skiriama trumpa užduotis, skatinanti rašyti ne užsiėmimų metu. Atsiliepimais galėsime dalintis grupėje už auditorijos ribų (naudojant „Google“ diską ar pan.).
 7. Pagrindinis tikslas yra visos grupės patirtis – sukurtų tekstų skaitymas ir vertinimas. Tai – dirbtuvės, leisiančios atsiskleisti kalbai, įveikti vidines kliūtis, trukdančias mums rašyti, ugdyti tikėjimą, jog kiekviename mūsų slypi vidinis rašytojas! Tekstų redagavimas visada yra vėlesnis rašymo etapas – pirmiausia leiskimės užvaldomi įkvėpimo…
Dalyviai kiekvieną savaitę su savimi turės turėti rašiklį, pakankamai popieriaus bei mėgstamų tekstų pavyzdžius, paveikslėlius, nuotraukas ir daiktus, padėsiančius įkvėpti rašyti pagal pateiktą temų tvarkaraštį.

Žodžiai susijungia į sakinius, sakiniai kuria pastraipas, kurios kartais atgyja…

Užsiėmimus ves anglakalbis dėstytojas.