FAKTAI APIE ESTŲ KALBĄ

Estų kalba (eesti keel) – kalba, priklausanti Uralo kalbų šeimai, Baltijos finų kalbų pogrupiui.

Kalbančiųjų skaičius yra apie 1,1-1,3 mln. Dauguma jų gyvena Estijoje. Visgi, šia kalba kalbančiųjų galima rasti ir Švedijoje, Suomijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Rusijoje, Argentinoje, JAV bei kitose šalyse.

Estų kalbos susiformavimo laikotarpiu galima laikyti XII-XIII amžių, kai susimaišė keli dialektai, atsiskyrę nuo kitų Pabaltijo suomių dialektų. Įtakos kalbos formavimuisi turėjo ir kitos germanų, baltų, slavų kalbos.

Pirmieji iki dabar išlikę rašytiniai šaltiniai estų kalba (tai buvo religiniai maldų tekstai) buvo parašyti XVI amžiuje. Pirma spausdinta knyga dažniausiai laikomas vokiečių-estų liuteronų katekizmo vertimas (S. Wanradt ir J. Koell, 1535).

Išskiriamos dvi estų kalbos tarmės: šiaurės estų (paremta Talino dialektu) ir pietų estų (paremta Tartu dialektu). Šios tarmės kartais vadinamos dialektų grupėmis.

Estų kalba yra agliutinatyvi kalba su fleksijos elementais. Tai reiškia, kad žodžiai šioje kalboje paprastai formuojami prie žodžio šaknies pridedant įvairias dalelytes bei yra kaitomi. Estų kalboje naudojama net 14 gramatinių linksnių. Žodžiuose dažniausiai kirčiuojamas pirmas skiemuo. Estų kalboje nėra gramatinės giminės ar artikelių, bet yra moteriškos giminės žyma. Veiksmažodžiai estų kalboje neturi rūšių, turi 2 laikus – esamąjį ir būtąjį. Iš veiksmažodžių galima sudaryti dalyvius. Estų kalboje taip pat yra 4 nuosakos. Estų kalbos abėcėlę sudaro 32 raidės. Naudojama lotynų abėcėlė.

Įdomybės

Raidžių naudojimas

Kai kurios raidės estų kalboje naudojamos tik tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, raidės C, Q, W, X, Y yra naudojamos tik svetimų kalbų vardams, pavardėms ar pavadinimams užrašyti.

Ilgiausi žodžiai

Sünnipäevanädalalõpu­peopärastlõunaväsimatus (šeštadienio vakaro energija, kuri po gimimo dienos šventės tęsėsi visas išeigines).

Uusaastaöövastuvõtuhommikuidüll (pakili rytinė savijauta, sutikus Naujuosius Metus).

Žodžių daryba

Estų kalboje yra daug žodžių, sudarytų iš kelių dalių.

Pavyzdžiui, suur/linn (reiškia didelį miestą).

Artimiausia kalba

Panašiausia į estų kalbą yra suomių kalba.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama estų kalba:

transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į estų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-estų, estų-lietuvių, rusų-estų, estų-rusų, latvių-estų, estų-latvių, anglų-estų, estų-anglų, vokiečių-estų, estų-vokiečių, prancūzų-estų, estų-prancūzų, lenkų-estų, estų-lenkų, ukrainiečių-estų, estų-ukrainiečių, čekų-estų, estų-čekų, baltarusių-estų, estų-baltarusių, ispanų-estų, estų-ispanų, italų-estų, estų-italų, norvegų-estų, estų-norvegų, švedų-estų, estų-švedų, suomių-estų, estų-suomių, danų-estų, estų-danų, graikų-estų, estų-graikų, portugalų-estų, estų-portugalų, olandų-estų, estų-olandų, bulgarų-estų, estų-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122