Estų kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS ESTŲ KALBA

  1

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į ESTŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA ESTŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  VERTIMŲ KALBŲ KOMBINACIJOS

  lietuvių-estų, estų-lietuvių, rusų-estų, estų-rusų, latvių-estų, estų-latvių, anglų-estų, estų-anglų, vokiečių-estų, estų-vokiečių, prancūzų-estų, estų-prancūzų, lenkų-estų, estų-lenkų, ukrainiečių-estų, estų-ukrainiečių, čekų-estų, estų-čekų, baltarusių-estų, estų-baltarusių, ispanų-estų, estų-ispanų, italų-estų, estų-italų, norvegų-estų, estų-norvegų, švedų-estų, estų-švedų, suomių-estų, estų-suomių, danų-estų, estų-danų, graikų-estų, estų-graikų, portugalų-estų, estų-portugalų, olandų-estų, estų-olandų, bulgarų-estų, estų-bulgarų ir kt.

  APIE ESTŲ KALBĄ

  1

  ESTŲ KALBOS ISTORIJA

  Estų kalba (eesti keel) – kalba, priklausanti Uralo kalbų šeimai, Baltijos finų kalbų pogrupiui.

  Kalbančiųjų skaičius yra apie 1,1-1,3 mln. Dauguma jų gyvena Estijoje. Visgi, šia kalba kalbančiųjų galima rasti ir Švedijoje, Suomijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Rusijoje, Argentinoje, JAV bei kitose šalyse.

  Estų kalbos susiformavimo laikotarpiu galima laikyti XII-XIII amžių, kai susimaišė keli dialektai, atsiskyrę nuo kitų Pabaltijo suomių dialektų. Įtakos kalbos formavimuisi turėjo ir kitos germanų, baltų, slavų kalbos.

  Pirmieji iki dabar išlikę rašytiniai šaltiniai estų kalba (tai buvo religiniai maldų tekstai) buvo parašyti XVI amžiuje. Pirma spausdinta knyga dažniausiai laikomas vokiečių-estų liuteronų katekizmo vertimas (S. Wanradt ir J. Koell, 1535).

  Išskiriamos dvi estų kalbos tarmės: šiaurės estų (paremta Talino dialektu) ir pietų estų (paremta Tartu dialektu). Šios tarmės kartais vadinamos dialektų grupėmis.

  Estų kalba yra agliutinatyvi kalba su fleksijos elementais. Tai reiškia, kad žodžiai šioje kalboje paprastai formuojami prie žodžio šaknies pridedant įvairias dalelytes bei yra kaitomi. Estų kalboje naudojama net 14 gramatinių linksnių. Žodžiuose dažniausiai kirčiuojamas pirmas skiemuo. Estų kalboje nėra gramatinės giminės ar artikelių, bet yra moteriškos giminės žyma. Veiksmažodžiai estų kalboje neturi rūšių, turi 2 laikus – esamąjį ir būtąjį. Iš veiksmažodžių galima sudaryti dalyvius. Estų kalboje taip pat yra 4 nuosakos. Estų kalbos abėcėlę sudaro 32 raidės. Naudojama lotynų abėcėlė.

  ĮDOMYBĖS

  Raidžių naudojimas

  Kai kurios raidės estų kalboje naudojamos tik tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, raidės C, Q, W, X, Y yra naudojamos tik svetimų kalbų vardams, pavardėms ar pavadinimams užrašyti.

  Ilgiausi žodžiai

  Sünnipäevanädalalõpu­peopärastlõunaväsimatus (šeštadienio vakaro energija, kuri po gimimo dienos šventės tęsėsi visas išeigines).

  Uusaastaöövastuvõtuhommikuidüll (pakili rytinė savijauta, sutikus Naujuosius Metus).

  Žodžių daryba

  Estų kalboje yra daug žodžių, sudarytų iš kelių dalių.

  Pavyzdžiui, suur/linn (reiškia didelį miestą).

  Artimiausia kalba

  Panašiausia į estų kalbą yra suomių kalba.

  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.