Vengrų kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS VENGRŲ KALBA

  1

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į VENGRŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA VENGRŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  VERTIMŲ KALBŲ KOMBINACIJOS

  lietuvių-vengrų, vengrų-lietuvių, rusų-vengrų, vengrų-rusų, estų-vengrų, vengrų-estų, anglų- vengrų, vengrų-anglų, vokiečių-vengrų, vengrų-vokiečių, prancūzų-vengrų, vengrų-prancūzų, latvių-vengrų, vengrų-latvių, ukrainiečių-vengrų, vengrų-ukrainiečių, lenkų-vengrų, vengrų-lenkų, baltarusių-vengrų, vengrų-baltarusių, italų-vengrų, vengrų -italų, graikų-vengrų, vengrų-graikų, norvegų-vengrų, vengrų-norvegų, švedų-vengrų, vengrų-švedų, suomių-vengrų, vengrų-suomių, čekų-vengrų, vengrų-čekų, danų-vengrų, vengrų-danų, olandų-vengrų, vengrų-olandų, portugalų-vengrų, vengrų-portugalų, bulgarų-vengrų, vengrų-bulgarų ir kt.

  APIE VENGRŲ KALBĄ

  1

  VENGRŲ KALBOS ISTORIJA

  Oficiali Vengrijos kalba yra sudėtinga ir unikali: nepaisant šalies padėties Vidurio Europoje, kalba nėra panaši į jokią kitą kaimyninę kalbą. Vengrų kalba (veng. Magyar) – Uralo kalbų šeimos ugrų kalbų pogrupio kalba. Tai pagal kalbos vartotojų skaičių didžiausia Uralo kalba ir vienintelė kalba, kuri yra vartojama Vidurio Europoje. Artimiausios jai yra chantų ir mansių, rusų mažumų kalbos, vartojamos šiaurės vakarų Sibire. Manoma, kad vengrų kalba buvo atskirta nuo chantų ir mansių maždaug prieš 2 500–3 000 metų.

  ĮDOMYBĖS

  Ja kalba 13 milijonų žmonių

  Vengrija yra maža šalis, turinti maždaug 9,8 mln. gyventojų, tačiau, stebėtinai, tai nėra vienintelė šalis, kurioje kalbama vengrų kalba. Šalies apylinkėse, kurios anksčiau buvo Vengrijos Karalystės dalis, gyvena maždaug 2,2 mln. žmonių, kalbančių vengrų kalba. Į sąrašą įtrauktos tokios šalys kaip Austrija, Kroatija ir Slovėnija, o vengrų kalbą taip pat vartoja tūkstančiai žmonių, gyvenančių JAV.

  Kilusi iš Azijos

  Vengrų kalba visiškai skiriasi nuo kaimyninių kalbų. Iš tikrųjų vengrų kalba kilusi iš Uralo Azijos regiono ir priklauso finougrų kalbų grupei, t. y. artimiausi kalbos giminaičiai yra suomiai ir estai.

  Turi 14 balsių

  Penki anglų kalbos balsiai, palyginti su vengrų 14 balsių, yra niekai. Be pagrindinių „a, e, i, o, u“ balsių, vengrų kalba taip pat apima dar 9 variantus: á, é, í, ó, ö, ő, ú, ü, ű. Kiekvieno tarimas šiek tiek skiriasi nuo įprastų balsių ir gali visiškai pakeisti žodžio reikšmę.

  Žodžių tvarka yra lanksti

  Sudarant sakinį vengrų kalba, žodžių tvarka gali varijuoti. Nors žodžių tvarka yra lanksti, ji nėra visiškai laisva – vis dar yra taisyklių, kaip žodžiai turi būti išdėstyti. Tai priklauso nuo sakinio pabrėžimo ir perteikimo prasmės.

  Galimai vengras lankėsi Amerikoje dar prieš Kolumbą

  Kristupas Kolumbas garsėja kelionėmis į Ameriką, tačiau, galimai, prieš jį buvo ten apsilankęs vengras. Jarmuto muziejuje (ang. Yarmouth County Museum) galite pamatyti akmenį, užrašytą senąja vengrų kalba – ši kalba egzistavo dar prieš Kolumbui tyrinėjant žemę.

  Vengrų kalba yra mažai pakitusi

  Per daugelį metų nuo kalbos sukūrimo, vengrų kalba vystėsi ir keitėsi kaip ir bet kuri kita kalba. Tačiau, būdama ištikima savo šaknims, vengrų kalbą sudaro 68 proc. etimonų ir originalių žodžių. Palyginkite tai su keturiais procentais, kuriuos yra išlaikiusi anglų kalba, arba su penkiais procentais, kuriuos yra išlaikiusi hebrajų kalba.

  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.