FAKTAI APIE HEBRAJŲ KALBĄ

Pasaulyje gyvena apie 9 mln. žmonių, kurie kalba hebrajų kalba, daugeliui jų ji yra gimtoji. Hebrajų kalba priklauso semitų kalbų grupei, ji gyvuoja daugiau nei 4000 metų. Ja daugiausia kalba Izraelyje – šalyje hebrajų kalbą naudoja 90 proc. žydų ir 60 proc. arabų. Ji yra viena iš dviejų Izraelio valstybinių kalbų nuo 1948 m. Nemažai žmonių, kalbančių hebrajų kalba, gyvena JAV.

Hebrajų kalbos istorija

Hebrajų kalbos istorija apima mažiausiai 3 tūkstančius metų. Tyrėjai ir kalbininkai skirsto hebrajų kalbos raidos laikotarpius į: biblinis (12–6 a. pr. Kr.), pobiblinis (6 a. pr. Kr.–2 a.), talmudinis (3–7 a.), vidurinių amžių (8–18 a.), modernioji (18–19 a.) ir dabartinė (nuo 19 a. pabaigos, nuo 20 a. literatūroje dar vadinamos ivritu; hebrajiškai ivrit – hebrajų) hebrajų kalba.

Įdomybės

Po Izraelio JAV yra antra pagal gyventojų skaičių kalbančių hebrajų kalba (apie 220 000 laisvai kalbančių).

Hebrajų kalba rašoma iš dešinės į kairę, bet skaičiai rašomi iš kairės į dešinę. Skaičiai naudojami arabiškais skaitmenimis.

Seniausi hebrajiški rašytiniai šaltiniai datuojami 1200–587 pr. m. e. Tame tarpe ir knygų knyga – Biblija.

Hebrajų kalba labai artima arabų kalbai – jos abi yra semitų kalbos. Nors jų raštas skiriasi, jos turi panašias gramatikos sistemas ir dažnai panašius žodžius, pvz., hebrajų kalba šalom yra salam arabų kalba (reiškia ir ramybę, ir pasisveikinimą).

Mūsų naudojami hebrajiški žodžiai

Yra nemažai žodžių, kuriuos mes paskolinome iš hebrajų kalbos ir naudojame kasdien. Tarp jų yra vardai, pavyzdžiui, Adomas ir Benjaminas. Taip pat visi mes žinome gražų žodį „Alleluja“ ir esame girdėję žodį „jėzuitas“. O kas nežino žodžių, kurie vartojami jaunimo tarpe „chebra“ ir „bachūras“.

Šalom

Turbūt vienas žinomiausių hebrajiškų žodžių yra „Šalom“, reiškiantis „taiką“. Bet „šalom“ reiškia ne tik tai, „šalom“ dar vartojamas kaip pasisveikinimas ir atsisveikinimas, o modifikuota žodžio forma „šalem“ reiškia „idealus“, „užbaigtas“, todėl, kad kol nėra taikos, niekas nėra „užbaigtas“ ir negali būti „patenkintas“.

Hebrajų kalbos vertėjai

„Skrivanek“ profesionaliai verčia tekstus iš/į hebrajų kalbą. Mes bendradarbiaujame su patyrusiais vertėjais, kurie specializuojasi įvairiose srityse. Galime pasiūlyti tiek standartinius, tiek notaro patvirtintus vertimus. Mūsų vertimai skirti visų sektorių įmonėms (įskaitant specializuotus sektorius: pramonės, technikos, medicinos, teisinius ir daugelį kitų). Verčiame sutartis, įmonės dokumentus, katalogus, reklaminius šūkius, ataskaitas, verslo korespondenciją, aktus, įgaliojimus ir kitą medžiagą. Mūsų hebrajų kalbos vertėjai pasirūpins ne tik teisingu vertimu, bet ir tinkamu jo stiliumi ir pritaikymu kultūriniam kontekstui tiek pačios kalbos, tiek šalies atžvilgiu.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama hebrajų kalba:

Transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į hebrajų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122