Rusų kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS RUSŲ KALBA

  1

  RUSŲ KALBOS KURSAI

  Skrivanek komanda gali pasirūpinti ne tik greitu ir tiksliu vertimu, bet ir kalbų mokymu. Jau seniai svarstote apie galimybę išmokti rusų kalbą, o galbūt patobulinti jau turimas žinias? Tokiu atveju Skrivanek organizuojami kursai – Jūsų dėmesio vertas pasirinkimas. Jie skirti tiek su tarptautinėmis rinkomis dirbančioms įmonėms, tiek privatiems asmenims.

  Mūsų rengiami kursai paremti šiuolaikiškais metodais ir technologijomis. Tai padeda užtikrinti dar įdomesnį ir efektyvesnį mokymosi procesą. Be to, jie pasižymi ir kitais pranašumais, tokiais kaip:

  • galimybė mokytis iš Jums patogios vietos (kalbų kursai internetu);
  • lengvai prieinama mokomoji medžiaga;
  • galimybė mokytis su gimtakalbiu dėstytoju;
  • naujos pažintys su bendraminčiais (mokantis grupėse);
  • galimybė pasirinkti sau priimtiniausią kursų trukmę ir intensyvumą.

  Įmonėms pritaikyti rusų kalbos kursai suteikia išskirtinę galimybę įgauti profesinį pranašumą. Geri užsienio kalbos įgūdžiai užtikrina sklandesnį tarptautinį bendradarbiavimą, padeda išvengti nesusikalbėjimo ir leidžia pelnyti didesnį partnerių ar klientų pasitikėjimą.

  Tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms skirtų kursų programa sudaroma remiantis individualiais tikslais ir pageidavimais. Todėl mokymasis tampa kur kas veiksmingesnis ir malonesnis. Lengviau įveikiamas kalbos barjeras ir įgaunama daugiau pasitikėjimo savimi.

  Skrivanek kalbų mokykloje dirbantys dėstytojai nuolat tobulėja, todėl studentams suteikia naujausias žinias. Jie atidžiai stebi ir įvertina kiekvieno besimokančiojo pažangą. Esant poreikiui, dėstytojai gali atvykti į įmonės patalpas ar kitą pageidaujamą vietą – tai yra labai patogu.

  Rusų kalbos kursai gali būti orientuoti ne tik į bendrinę kalbą, bet ir specializuoti, t. y., skirti konkrečios srities, pavyzdžiui, inžinerijos, teisės, logistikos, informacinių technologijų, farmacijos, medicinos ir panašiai, atstovams. Įmonės dažnai renkasi užsienio kalbos kursus grupėse. Atsižvelgiant į poreikius, grupės gali būti mažos, 2–3 asmenų, arba įprasto dydžio (iki 8 asmenų).

  Ieškantiems efektyviausio mokymosi metodo, rekomenduojame rinktis individualias paskaitas. Tokių mokymų metu visas dėmesys skiriamas asmeniškai Jums. Mokantis individualiai, pažanga bus dar greitesnė.

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į RUSŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA RUSŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir anglų kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  VERTIMŲ KALBŲ KOMBINACIJOS

  lietuvių-rusų, rusų-lietuvių, latvių-rusų, rusų-latvių, estų-rusų, rusų-estų, rusų-anglų, anglų-rusų, vokiečių-rusų, rusų-vokiečių, prancūzų-rusų, rusų-prancūzų, lenkų-rusų, rusų-lenkų, ukrainiečių-rusų, rusų-ukrainiečių, čekų-rusų, rusų-čekų, baltarusių-rusų, rusų-baltarusių, ispanų-rusų, rusų-ispanų, italų-rusų, rusų-italų, norvegų-rusų, rusų-norvegų, švedų-rusų, rusų-švedų, suomių-rusų, rusų-suomių, danų-rusų, rusų-danų, kinų-rusų, rusų-kinų, arabų-rusų, rusų-arabų, graikų-rusų, rusų-graikų, portugalų-rusų, rusų-portugalų, olandų-rusų, rusų-olandų, bulgarų-rusų, rusų-bulgarų ir kt.

  RUSŲ KALBOS VERTĖJAI

  Nepriekaištingai tikslus, greitas vertimas, lanksčios paslaugų teikimo sąlygos – pranašumai, kuriais galite pasinaudoti pasirinkę Skrivanek paslaugas. Rusų kalbos vertėjas – vienas iš paklausiausių biuro specialistų, padedantis Jums bendradarbiauti su užsienio klientais ar partneriais versdamas ir redaguodamas tekstus. Paslaugos teikiamos ir privatiems klientams.

  APIE RUSŲ KALBĄ

  1

  RUSŲ KALBOS ISTORIJA

  Rusija (Rusijos Federacija) yra didžiausia pasaulyje valstybė, užimanti dalį Europos ir Azijos žemynų, kurios plotas siekia net 17 mln. kv. km. Tai yra pusiau prezidentinė respublika, kurioje gyvena apie 140 mln. žmonių. Valstybės pavadinimas kilo nuo šalies įkūrėjo Riuriko, kuris 862 metais įkūrė Kijevo Rusią, vardo.

  • Rusų kalba priklauso rytų slavų kalbų grupei, kuri įeina į indoeuropiečių kalbų šeimą. Dabartinė rusų kalba susiformavo senosios slavų kalbos (kuria buvo kalbama VI a.–XIV a. Kijevo Rusioje) pagrindu. Skrivanek dirbantis rusų kalbos vertėjas puikiai išmano ir kitas kalbas, todėl gali versti ne tik iš ir į lietuvių kalbą.
  • Ši kalba yra labiausiai geografiškai išplitusi kalba Eurazijoje ir dažniausiai vartojama slavų kalba. Jos vartotojų pasaulyje yra apie 300–320 mln., iš kurių apie 120–140 mln. gyvena Rusijoje. Rusų kalba yra 5-oji tarp pasaulyje dažniausiai vartojamų kalbų. Taip pat ji yra viena iš 6 oficialių JTO kalbų. Rusų kalbos kursai gali atverti platesnes bendravimo galimybes visame pasaulyje.
  • Rusų kalba rašoma kirilicos rašmenimis. Tai yra unikali rašto sistema, kurią sukūrė broliai misionieriai (šv. Kirilas ir šv. Metodijus) IX–X amžiuje. Šiuo metu naudojama modifikuota kirilicos versija.
  • Rusišką abėcėlę sudaro 33 raidės: 21 priebalsė, 10 balsių, taip pat minkštumo ir kietumo ženklai. Rusų vertėjas yra taip pat gerai susipažinęs su kalboje esančiais 6 linksniais (panašūs kaip ir lietuvių kalboje), 3 laikais (esamasis, būtasis ir būsimasis) ir 3 giminėmis (vyriška, moteriška ir bevardė). Todėl vertimas būna nepriekaištingai tikslus ir aiškus. Finologinė rusų kalbos sistema perrimta iš slavų kalbos.
  • Lietuvoje rusiškai kalba 60 procentų gyventojų. Tam didelės įtakos turi istorinės aplinkybės. Buvusiose Tarybų Sąjungos šalyse didelė dalis gyventojų tebemoka šią kalbą.

  Rusų kalbos kursai įmonėms suteikia galimybę pasirūpinti sklandesniu bendravimu su partneriais iš įvairių užsienio šalių.

  ĮDOMYBĖS

  Žodžių skaičius kalboje

  Rusų kalboje yra mažiau nei 200 000 žodžių.

  Ilgiausi žodžiai

  сельскохозяйственно-машиностроительный (žemės ūkio mašinų (-os) gamybos)

  Превысокомногорассмотрительствующий (mandaga kreipimosi forma, vartota XIX a. Rusijoje)

  Seniausia knyga

  Manoma, kad seniausia rusiška knyga „Novgorodo kodeksas“ buvo išleista XI a. Tai buvo medinė religinių tekstų ir psalmių knyga.

  Giminingos kalbos

  Rusų kalbai itin artimos yra ukrainiečių ir baltarusių kalbos. Kilus problemoms, susijusioms su vertimu į ar iš šių kalbų, rusų kalbos vertėjas konsultuojasi su specialistais, kad tekstas būtų išverstas kuo tiksliau.

  Taigi rusų kalbos kursai suteikia platesnes bendravimo galimybes nei būtų galima pagalvoti.

  Astronautikos kalba

  Rusų kalba dažnai laikoma privaloma astronautikos kalba.

  Išsilavinimas rusų kalba

  94 proc. moksleivių Rusijoje, 75 proc. – Baltarusijoje, 41 proc. – Kazachstane, 20 proc. – Ukrainoje, 23 proc. – Kirgizijoje, 21 proc. – Moldovoje, 7 proc. – Azerbaidžane, 5 proc. – Gruzijoje ir 2 proc. – Armėnijoje bei Tadžikistane mokyklinį išsilavinimą įgyja rusų kalba.

  Atstumas tarp Rusijos ir JAV

  Mažiausias atstumas tarp Rusijos ir JAV – 4 kilometrai.

  Laiko zonos

  Keliaudamas per Rusiją gali kirsti 7 laiko zonas.

  Rusakalbės bendruomenės

  Rusų kalbos vertėjas yra itin svarbus specialistas, nes didelės rusakalbių bendruomenės gyvena Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Izraelyje ir net dideliuose JAV ir Kanados miestuose. Daugelyje šių šalių rusai leidžia savo laikraščius ir kai kur gyvena etninėse grupėse.

  Daug keliaujantiems rusų kalbos kursai gali būti puiki investicija į save. Geri kalbiniai įgūdžiai leidžia įgyti daugiau pasitikėjimo savimi ir laisviau bendrauti užsienyje.

  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.