FAKTAI APIE TURKŲ KALBĄ

Turkų kalba priklauso altajų kalbų grupei, sudarančiai Uralo-Altajaus kalbų šeimą, į kurią įeina suomių, vengrų, estų (Uralo) kalbos ir tiurkų, mongolų, korėjiečių, japonų (Altajaus) kalbos. Ją vartoja maždaug 83 milijonai žmonių. Šiuo metu turkų kalba yra Turkijos ir Šiaurės Kipro valstybinė kalba. Be šių šalių, yra ir turkų kalba kalbančių bendruomenių Irake, Graikijoje, Bulgarijoje, Makedonijoje, Kosove ir Albanijoje.

Turkų kalbos kilmė Centrinėje Azijoje datuojama dar prieš 1300 metų. Tuo metu pradėjo formuotis pirmieji rašytiniai turkų kalbos įrašai, nors tuo metu ji buvo laikoma turkų osmanų kalba. Turkų osmanų kalba buvo vartojama kaip Osmanų imperijos valdymo kalba. Iš pradžių turkų kalboje buvo naudojamas Osmanų raštas, tačiau XX amžiaus pradžioje jis buvo pakeistas lotyniška abėcėle. Turkų osmanų kalba buvo vartojama oficialiems reikalams nuo 1299 iki 1922 m. Tai buvo oficiali kalba, vartojama Osmanų laikotarpiu, turkų, persų ir arabų kalbų mišinys. Ji labai skyrėsi nuo kasdienės turkų kalbos, kuria kalbėjo dauguma Turkijos visuomenės gyventojų. Kai 1932 m. buvo įkurta Turkijos kalbų asociacija, turkų kalba, kuria kalbėjo dauguma žmonių, buvo pradėta tobulinti. Pasiskolinti žodžiai, ypač iš arabų ir persų kalbų, buvo pakeisti turkiškais atitikmenimis.

Įdomybės

Vienas veiksmažodis, 58 reikšmės

Turkų kalboje yra veiksmažodis „Çıkmak“, kuris turi 58 skirtingas reikšmes. Kai kurios iš šių reikšmių yra: išeiti, palikti, lipti, vaikščioti, didėti ir praleisti.

Turkiškų žodžių daryba

Kitas įdomus turkų kalbos aspektas, išskiriantis ją iš tokių kalbų kaip vokiečių ar prancūzų, yra būdas, kaip šioje kalboje yra sukuriami žodžiai ir sakiniai.

Turkų kalboje „yazmışmışım“ yra tik vienas žodis, bet kai norite, lygiai tokią pačią prasmę perteikti vokiškai, turite naudoti ne mažiau kaip šešis žodžius: Ich soll, wie es heisst, geschrieben haben.

Ir vėl, „dinlemektesiniz“ yra tik vienas turkiškas žodis, tačiau norint jį perteikti prancūziškai, turite panaudoti penkis žodžius: „Vous êtes en train d’écouter“.

Turkų kalbos vertėjai

„Skrivanek“ profesionaliai verčia tekstus iš/į turkų kalbą. Mes bendradarbiaujame su patyrusiais vertėjais, kurie specializuojasi įvairiose srityse. Galime pasiūlyti tiek standartinius, tiek notaro patvirtintus vertimus. Mūsų vertimai skirti visų sektorių įmonėms (įskaitant specializuotus sektorius: pramonės, technikos, medicinos, teisinius ir daugelį kitų). Verčiame sutartis, įmonės dokumentus, katalogus, reklaminius šūkius, ataskaitas, verslo korespondenciją, aktus, įgaliojimus ir kitą medžiagą. Mūsų turkų kalbos vertėjai pasirūpins ne tik teisingu vertimu, bet ir tinkamu jo stiliumi ir pritaikymu kultūriniam kontekstui tiek pačios kalbos, tiek šalies atžvilgiu.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama turkų kalba:

Transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į turkų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122