Norvegų kalbos kursai

Jau kurį laiką norite išmokti norvegų kalbą? Tokiu atveju „Skrivanek“ rengiami kursai kaip tik Jums. Jie yra pritaikyti tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms ir padeda atverti platesnes bendravimo galimybes. Profesinėje srityje geri užsienio kalbos įgūdžiai ypač svarbūs. Jie leidžia užmegzti glaudesnį ir tvirtesnį bendradarbiavimą, nuo kurio dažnai priklauso viso verslo sėkmė.

Pagal poreikius galima pasirinkti individualius (juose visas dėmesys skiriamas asmeniškai Jums) arba grupėse (mažose, 2–3 asmenų, ir įprastose) organizuojamus norvegų kalbos kursus. Tiek vienuose, tiek kituose taikomi šiuolaikiniai metodai ir technologijos. Taip mokymosi procesas tampa dar įdomesniu ir efektyvesniu.

Mokymo planas sudaromas atsižvelgiant į įmonės ar privataus asmens tikslus ir pageidavimus. Todėl norimi rezultatai pasiekiami dar greičiau.

Skiriame didelį dėmesį dėstytojų tobulėjimui: tai garantuoja, jog studentams suteikiamos pačios naujausios žinios. Pageidaujant, mūsų specialistai gali atvykti į Jūsų patalpas.

„Skrivanek“ organizuojami norvegų kalbos kursai skirti tiems, kurie nori:

 • pagerinti šios kalbos žinias ir įgūdžius;
 • mokytis iš bet kurios pasaulio vietos (kalbų kursai internetu);
 • pasirinkti sau tinkamiausią mokymosi trukmę ir intensyvumą,
 • plėsti bendraminčių ratą (kursai grupėse);
 • naudotis lengvai prieinama mokomąja medžiaga,
 • mokytis iš gimtakalbių dėstytojų.

Naujos kalbos mokymasis – tai visapusiškas tobulėjimas. Pasinaudokite šia galimybe ir Jūs.

FAKTAI APIE NORVEGŲ KALBĄ

Norvegų kalba – indoeuropiečių kalbų šeimos kalba, priklausanti germanų kalbų šakai, skandinavų kalbų pogrupiui.

Iš viso yra maždaug 4,6 milijonai kalbančiųjų šia kalba. Dauguma jų gyvena Norvegijoje. Kalbama tarmėmis, kurios (kartais jos dar vadinamos kalbomis) turi oficialų statusą. Kiekviena Norvegijos savivaldybė pasirenka, kuria tarme bus kalbama. Didesnė dalis gyventojų kalba bokmål , mažesnė – nynorsk tarmėmis.

Bokmål – daugumos Norvegijos gyventojų kalba. Ją vartoja daugiau nei 4/5 šalies gyventojų. Ji atsirado XIX amžiuje modifikuojant danų kalbą ir pritaikant ją norvegiškam tarimui. Ši kalba turi 2 gimines.

Naujoji norvegų kalba (nynorsk) išsivystė senosios skandinavų kalbos, kuria buvo kalbama maždaug iki XIII amžiaus, pagrindu. XIX amžiuje kalbininkas Ivaras Osenas (Ivar Aasen) sukūrė šios kalbos standartinę formą. Naujoji kalba turi 3 gimines (vyriškąją, moteriškąją ir bevardę). Abu kalbos (tarmių variantai) šiek tiek skiriasi gramatikos, rašybos bei tarimo srityse.

Norvegų kalbos abėcėlėje yra 29 raidės. Tai lotyniška abėcėlė su pridėtinėmis Æ, Ø ir Å raidėmis.

Šiais laikais vis daugiau įmonių bendradarbiauja su Skandinavijos šalimis. Todėl ne tik vertimai, bet ir norvegų kalbos kursai joms gali būti itin naudingi. Geri kalbos įgūdžiai padeda užtikrinti sklandų bendradarbiavimą ir išvengti nesusikalbėjimo. Žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, tai gali būti viena iš tarptautinio verslo sėkmės paslapčių.

Įdomybės

Keletas įdomybių, susijusių su šia kalba:

Žodis „prašau“

Norvegų kalboje nėra tokio žodžio, kuris tiesiogiai reikštų „prašau“.

Neverčiami žodžiai

Šioje kalboje yra daug žodžių, kurių negalima išversti tiesiogiai (arba vienu žodžiu) į kitas kalbas.

Skaitymas norvegiškai

Asmeniui, mokančiam skaityti angliškai, skaityti norvegišką literatūrą turėtų būti gana lengva, nes šios kalbos turi daug giminingų, bendrašaknių žodžių.

Panašumai su kitomis kalbomis

Norvegų, švedų ir danų kalbos yra tokios panašios, kad viena iš šių kalbų kalbantis asmuo gali suprasti kalbančius kitomis kalbomis.

Tonalinė kalba

Kalbant norvegiškai labai svarbus tinkamo tono parinkimas. Nuo jo gali priklausyti net žodžio reikšmė. Būtent dėl to ši kalba laikoma itin melodinga kalba.

Skandinavų kultūra populiari visame pasaulyje. Norvegų kalbos kursai gali padėti suprasti ją dar geriau. Patyrusi „Skrivanek“ specialistų komanda teikia plataus spektro kalbines paslaugas. Todėl, jei Jus domina norvegų kalbos vertėjas, drąsiai kreipkitės.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama norvegų kalba

Ši skandinavų kalba naudinga tokiose srityse, kaip:

 • transporto priemonių inžinerija;
 • teisė;
 • energetika;
 • finansai;
 • bankininkystė;
 • draudimas;
 • informacinės technologijos;
 • medicina;
 • farmacija;
 • klinikiniai tyrimai;
 • statyba;
 • nekilnojamasis turtas;
 • žemės ūkio technika;
 • miškininkystė;
 • logistika;
 • telekomunikacijos;
 • pramonė;
 • gamyba;
 • turizmas;
 • reklama ir rinkodara;
 • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Svarstote apie verslo plėtrą, o gal tiesiog norite išmokti kažką naujo? Tuomet „Skrivanek“ organizuojami norvegų kalbos kursai gali būti puikus pasirinkimas. Individualus dėmesys ir pažangūs mokymo metodai leidžia pasiekti geriausius rezultatus per optimalų laiką.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į norvegų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-norvegų, norvegų-lietuvių, rusų-norvegų, norvegų-rusų, estų-norvegų, norvegų-estų, anglų-norvegų, norvegų-anglų, vokiečių-norvegų, norvegų-vokiečių, prancūzų-norvegų, norvegų-prancūzų, latvių-norvegų, norvegų-latvių, ukrainiečių-norvegų, norvegų-ukrainiečių, lenkų-norvegų, norvegų-lenkų, baltarusių-norvegų, norvegų-baltarusių, italų-norvegų, norvegų-italų, graikų-norvegų, norvegų-graikų, ispanų-norvegų, norvegų-ispanų, švedų-norvegų, norvegų-švedų, suomių-norvegų, norvegų-suomių, čekų-norvegų, norvegų-čekų, danų-norvegų, norvegų-danų, portugalų-norvegų, norvegų-portugalų, olandų-norvegų, norvegų-olandų, bulgarų-norvegų, norvegų-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122