Lenkų kalbos kursai, vertimai ir įdomybės

„Skrivanek“ atlieka ne tik vertimus, bet organizuoja ir lenkų kalbos kursus. Jų metu šios kalbos specialistai, dirbantys mūsų kalbų mokykloje, skiria didelį dėmesį kursų dalyvių kalbinių įgūdžių tobulinimui ir praktikai.

Lenkų kalbos kursai dažnai vyksta nedidelėse grupelėse, tad net ir patiems droviausiems bus paprasčiau ir lengviau žengti naujos kalbos keliu. Be to, taip mūsų specialistai gali suteikti išskirtinį dėmesį kiekvieno dalyvio mokymosi procesui, tobulėjimui.

„Skrivanek“ siūlomi lenkų kalbos kursai pasižymi tokiais privalumais, kaip:

 • mokymai ir įmonėms, ir pavieniams fiziniams asmenims,
 • mokymai bet kurioje Lietuvos vietoje (šiuo metu paslauga teikiama tik įmonėms, jų metu „Skrivanek“ specialistas atvyksta į norimą vietą ir joje veda užsiėmimus),
 • nuotolinis mokymasis iš klientui patogios vietos (internetu),
 • lengvai prieinama mokymosi medžiaga,
 • mokymų organizavimas grupėse (lengviau rasti bendraminčių).

Lenkų kalbos kursai bus puiki atspirtis asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui. Kviečiame apsvarstyti kalbos mokymosi galimybes kartu su „Skrivanek“ specialistais!

Faktai apie lenkų kalbą

Lenkų kalba – vakarų slavų grupės kalba, priklausanti lechų pogrupiui.

Pasaulyje yra apie 40–50 milijonų žmonių, kalbančių lenkų kalba. Tai – oficiali Lenkijos Respublikos kalba. Nemažai šios kalbos vartotojų gyvena ir kitose šalyse: Rumunijoje, Ukrainoje, Čekijos Respublikoje, Slovakijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir t. t. Kalbančiųjų galima rasti ir Vokietijoje, Airijoje, Kanadoje, Kazachstane, JAV, Australijoje bei Brazilijoje. Tad lenkų kalbos vertėjas gali būti naudingas bendraujant su daugelio šalių partneriais, klientais.

Lenkų kalba (kaip atskira kalba) pradėjo iškilti X amžiuje. Visgi, pirmieji tekstai lenkų kalba (išlikę iki šių dienų) atsirado maždaug XIII amžiuje.

Lenkų kalba dažnai skirstoma pagal tarmes / dialektus. Skirtinguose šaltiniuose kartais nurodomi nevienodi skirstymo variantai.

Lenkų kalboje daug priešdėlių ir priesagų. Žodžiai gausiai kaitomi gramatiškai. Gramatinės giminės skirstomos į vyriškąją, moteriškąją ir bevardę. Visgi, gramatinių giminių skaičius ginčytinas, nes vyriškoji giminė gali turėti dvi skirtingas formas daugiskaitoje. Lenkų kalbos vertėjas paprastai gali nustatyti reikiamą formą sakinyje pagal kontekstą.

Dažniausiai kirčiuojamas priešpaskutinis žodžio skiemuo. Žodžių tvarka sakinyje gana laisva. Abėcėlėje yra 32 raidės. Abėcėlė sudaryta lotyniškosios pagrindu. Lenkų vertėjas visus šiuos specifinius kalbos aspektus išmano puikiai, tad geba juos verčiamame tekste pritaikyti greitai ir tiksliai. Tai būdinga tiek raštu, tiek žodžiu atliekamiems vertimams.

Įdomybės

Papildomos raidės

Lenkų kalboje yra papildomų raidžių (q, v, x), kurios gali pasitaikyti iš svetimų kalbų paimtuose žodžiuose, jei nekeičiama originali rašyba.

Ilgiausias žodis

konstantynopolitańczykowianeczkówna (jauna, dar netekėjusi Konstantinopolio gyventojo dukra).

Mažybinės formos

Lenkų kalboje yra labai daug deminutyvų (mažybinių žodžių formų).

Sudėtingas tarimas

Lenkų kalbos tarimas gana sudėtingas (ne kalbos vartotojams). Kalboje egzistuoja skirtingų garsų grupės, kurios nekalbantiems lenkiškai gali atrodyti visiškai vienodos. Pavyzdžiui, tiek raidžių sz kombinacija, tiek raidė ś tariant yra panašios į anglų kalbos sh garsą. Patyręs lenkų kalbos vertėjas geba atlikti tikslų, taisyklingą sinchroninį vertimą.

Sudėtinga kalba

Lenkų kalba dažnai laikoma viena sudėtingiausių pasaulio kalbų. Kvalifikuotas, aukštos kvalifikacijos „Skrivanek“ lenkų vertėjas tikslumui skiria itin daug dėmesio, todėl gali būti įveikiami ir ypatingi kalbiniai iššūkiai.

Populiari slavų kalba

Lenkų kalba yra trečia pagal kalbančių asmenų skaičių slavų kalba.

Itin panaši su kitomis slavų kalbomis

Lenkų kalba yra labai panaši į kitas tos pačios grupės kalbas: čekų, slovakų ir serbų. Tad lenkų kalbos kursai bus ne tik puikus būdas išmokti šią kalbą, bet ir akstinas mokytis kitų, panašių slavų kalbų.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama lenkų kalba:

 • transporto priemonių inžinerija,
 • teisė,
 • energetika,
 • finansai,
 • bankininkystė,
 • draudimas,
 • informacinės technologijos,
 • medicina,
 • farmacija,
 • klinikiniai tyrimai,
 • statyba,
 • nekilnojamasis turtas,
 • žemės ūkio technika,
 • miškininkystė,
 • logistika,
 • telekomunikacijos,
 • pramonė, gamyba,
 • turizmas,
 • reklama ir rinkodara,
 • kosmetikos, grožio industrija ir kita.

Lenkų kalbos vertėjas – nepakeičiamas specialistas, jei norite pasirūpinti informacijos tikslumu, taisyklingumu, patrauklumu, aiškumu. Tai – sėkmingų sandorių, komunikacijos su klientais ar valstybinėmis institucijomis ir puikios reputacijos pagrindas. Patikėkite šį darbą ekspertams: „Skrivanek“ lenkų vertėjas pasirengęs pateisinti tiek su verslo, tiek su asmenine komunikacija susijusius lūkesčius. Punktualumas, atidumas, specifinių sričių išmanymas, patirtis – privalumai, dėl kurių visuomet galite būti tikri išskirtiniu vertimo rezultatu.

Kodėl verta rinktis „Skrivanek“ paslaugas?

Mūsų specialistai, tiek vertėjai, tiek kalbų mokytojai, nuosekliai rūpinasi rinkos poreikius atitinkančiomis paslaugomis. Nuo vertimo tvirtinimo apostile, konsultacijų iki jums patogiu būdu organizuojamų mokymų – mielai padėsime įgyvendinti asmeninius ir organizacijos tikslus. Tad susisiekite su mumis jau dabar ir aptarkime jums tinkamiausią bendradarbiavimo būdą!

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į lenkų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-lenkų, lenkų-lietuvių, rusų-lenkų, lenkų-rusų, estų-lenkų, lenkų-estų, anglų-lenkų, lenkų-anglų, vokiečių-lenkų, lenkų-vokiečių, prancūzų-lenkų, lenkų-prancūzų, latvių-lenkų, lenkų-latvių, ukrainiečių-lenkų, lenkų-ukrainiečių, čekų-lenkų, lenkų-čekų, baltarusių-lenkų, lenkų-baltarusių, ispanų-lenkų, lenkų-ispanų, italų-lenkų, lenkų-italų, norvegų-lenkų, lenkų-norvegų, švedų-lenkų, lenkų-švedų, suomių-lenkų, lenkų-suomių, danų-lenkų, lenkų-danų, graikų-lenkų, lenkų-graikų, portugalų-lenkų, lenkų-portugalų, olandų-lenkų, lenkų-olandų, bulgarų-lenkų, lenkų-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122