Slovakų kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS SLOVAKŲ KALBA

  1

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į SLOVAKŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA SLOVAKŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  SLOVAKŲ KALBOS VERTĖJAI

  Skrivanek profesionaliai verčia tekstus iš/į slovakų kalbą. Mes bendradarbiaujame su patyrusiais vertėjais, kurie specializuojasi įvairiose srityse. Galime pasiūlyti tiek standartinius, tiek notaro patvirtintus vertimus. Mūsų vertimai skirti visų sektorių įmonėms (įskaitant specializuotus sektorius: pramonės, technikos, medicinos, teisinius ir daugelį kitų). Verčiame sutartis, įmonės dokumentus, katalogus, reklaminius šūkius, ataskaitas, verslo korespondenciją, aktus, įgaliojimus ir kitą medžiagą. Mūsų slovakų kalbos vertėjai pasirūpins ne tik teisingu vertimu, bet ir tinkamu jo stiliumi ir pritaikymu kultūriniam kontekstui tiek pačios kalbos, tiek šalies atžvilgiu.

  APIE SLOVAKŲ KALBĄ

  1

  SLOVAKŲ KALBOS ISTORIJA

  Slovakų kalba priklauso vakarų slavų kalbų šakai (kartu su lenkų, čekų ir sorbų kalbomis), kuri yra indoeuropiečių kalbų šeimos dalis. Ja kalba maždaug 7 milijonai žmonių. Slovakų kalba yra oficiali kalba Slovakijoje ir Voivodinoje, ji taip pat yra viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų. Tačiau slovakų kalba nėra visur tokia pati, ji yra išskiriama į tris tarmes: rytų slovakų, centrinės slovakų ir vakarų slovakų kalbos – visos jos yra labai skirtingos.

  Slovakų istorija yra padalinta į du laikotarpius, iš kurių pirmasis buvo prieš literatūrinis laikotarpis, trunkantis iki 1000 AD, kai buvo įkurta Didžioji Moravija. Krikščionybės laikotarpiu tai buvo vieta, kurioje šventieji broliai Kirilas ir Metodijus, vykdė švietėjišką veiklą vartodami senąją bažnytinę slavų kalbą. Antrasis laikotarpis prasidėjo XVII amžiuje, pasirodžius pirmiesiems darbams, kodifikuojantiems slovakų kalbą, – „Grammatica Slavica“ (1790) gramatikos vadovėlis ir „Etymologia Vocum Slavicarum“ (slavų žodžių etimologija) (1791). 1843 m. buvo sudarytas susitarimas dėl slovakų kalbos kodifikavimo tęsimo, tam vadovavo Ľudovít Štúr, kuris tuomet pasirinko centrinę tarmę kaip pagrindą, manydamas, kad tai gryniausia slovakų kalbos forma.

  ĮDOMYBĖS

  Slovakai turi abėcėlę, kurioje yra net 46 rašmenys.

  Slovakų kalboje, kaip ir kitose slavų kalbose, yra trys giminės: vyriškoji, moteriškoji ir bevardė.

  Slovakų kalboje yra daug skolinių. Slovakų kalbos žinovas M. Smirnovas aptiko skolinių iš 30 kalbų. Daugiausia skolinamasi iš lotynų, vokiečių, vengrų, kitų slavų kalbų.

  Ignacas Baiza (svk. Jozef Ignác Bajza, 1755–1836) išleido pirmąjį švietėjišką slovakų romaną „Jaunuolio Renė nuotykiai ir išbandymai“ (svk. René mlád’enca prihodi a skusenost’i, 1783–1785), parašytą slovakų šnekamąja kalba.

  Slovakų kalba kartais vadinama „slavų esperanto kalba“, nes ji laikoma suprantamiausia kalba kitų slavų kalbų kalbėtojams.

  Kaip ir čekų, slovakų kalba skiriasi nuo daugelio kitų slavų kalbų tuo, kad kirtis paprastai dedamas ant pirmojo žodžio skiemens.

  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.