Graikų kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS GRAIKŲ KALBA

  1

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į GRAIKŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA GRAIKŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  VERTIMŲ KALBŲ KOMBINACIJOS

  lietuvių-graikų, graikų-lietuvių, rusų-graikų, graikų-rusų, estų-graikų, graikų-estų, anglų-graikų, graikų-anglų, vokiečių-graikų, graikų-vokiečių, prancūzų-graikų, graikų-prancūzų, latvių-graikų, graikų-latvių, ukrainiečių-graikų, graikų-ukrainiečių, lenkų-graikų, graikų-lenkų, baltarusių-graikų, graikų-baltarusių, ispanų-graikų, graikų-ispanų, italų-graikų, graikų-italų, norvegų-graikų, graikų-norvegų, švedų-graikų, graikų-švedų, suomių-graikų, graikų-suomių, čekų-graikų, graikų-čekų, danų-graikų, graikų-danų, portugalų-graikų, graikų-portugalų, olandų-graikų, graikų-olandų, bulgarų-graikų, graikų-bulgarų ir kt.

  APIE GRAIKŲ KALBĄ

  1

  GRAIKŲ KALBOS ISTORIJA

  Graikų kalba – indoeuropiečių kalbų šeimos kalba.

  Pasaulyje graikų kalbos nešiotojų yra apie 15-18 milijonų. Ja kalbama Graikijoje, Kipre, Gruzijoje, Albanijoje, Turkijoje, Vokietijoje, Armėnijoje, Australijoje, Austrijoje, Kanadoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse.

  Skiriama senoji ir naujoji graikų kalbos. Senoji graikų kalba pradėjo formuotis jau maždaug IX amžiuje prieš mūsų erą. Senosios graikų kalbos istorija dažnai skirstoma į 4 laikotarpius: archajinį (iki IX–VIII a. pr. m. e.), klasikinį (nuo VIII–VII iki IV a. pr. m. e.), helenistinį romėniškąjį (IV a. pr. m. e.–IV m. e. a.) bei vėlyvąjį (maždaug nuo IV a.). Po to prasidėjo naujosios graikų kalbos etapas. Naujoji graikų kalba skirstoma į katarevusą (Graikijos ir Kipro kalbos) ir dimotiką (bendrinė šnekamoji kalba). Nuo 1976 metų graikų valdžia nusprendė, kad bus vartojamas tik vienas kalbos variantas, pasirinkta dimotika.

  Graikų kalba gausi priebalsiais. Išskiriamos 3 daiktavardžio giminės: vyriškoji, moteriškoji bei neutrali. Kalboje yra 3 (kartais nurodomi 4) linksniai. Graikų kalba išsiskiria itin sudėtinga asmenavimo sistema bei veiksmažodžio laikų gausa.  Abėcėlėje yra 24 raidės.

  Skiriamos įvairios graikų kalbos tarmių grupės.

  Senosios graikų kalbos Lietuvoje mokoma jau nuo XVI a. Ji buvo dėstoma ne tik mokyklose, bet ir kolegijose, Vilniaus universitete, kunigų seminarijose, o vėliau ir kai kuriose gimnazijose bei kituose universitetuose.

  ĮDOMYBĖS

  Pirmoji abėcėlė su balsėmis

  Graikų kalbos abėcėlė yra pirmoji, kurioje pradėtos rašyti ne vien priebalsės, bet ir balsės.

  Graikiškas klaustukas

  Graikiškas klaustukas atrodo kaip kabliataškis: ;

  Ilgiausias žodis

  λοπαδο­τεμαχο­σελαχο­γαλεο­κρανιο­λειψανο­δριμ­υπο­τριμματο­σιλφιο­καραβο­μελιτο­κατακεχυ­μενο­κιχλ­επι­κοσσυφο­φαττο­περιστερ­αλεκτρυον­οπτο­κεφαλλιο­κιγκλο­πελειο­λαγῳο­σιραιο­βαφη­τραγανο­πτερύγων (patiekalas, sudarytas iš skirtingų mėsos rūšių).

  Terminų kalba

  Nemažai graikų kalbos žodžių yra vartojami kaip tarptautiniai žodžiai ir terminai.

  Poveikis anglų kalbai

  Apie 12 procentų anglų kalbos žodžių yra graikų kalbos kilmės.

  Didinga literatūros istorija

  Senąja graikų kalba yra parašyta daug įžymių literatūros bei filosofijos veikalų. Tokius autorius kaip Euripidas, Sofoklis, Aristofanas bei Aischilas dabar žino visas pasaulis.

  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.