FAKTAI APIE GRAIKŲ KALBĄ

Graikų kalba – indoeuropiečių kalbų šeimos kalba.

Pasaulyje graikų kalbos nešiotojų yra apie 15-18 milijonų. Ja kalbama Graikijoje, Kipre, Gruzijoje, Albanijoje, Turkijoje, Vokietijoje, Armėnijoje, Australijoje, Austrijoje, Kanadoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse.

Skiriama senoji ir naujoji graikų kalbos. Senoji graikų kalba pradėjo formuotis jau maždaug IX amžiuje prieš mūsų erą. Senosios graikų kalbos istorija dažnai skirstoma į 4 laikotarpius: archajinį (iki IX–VIII a. pr. m. e.), klasikinį (nuo VIII–VII iki IV a. pr. m. e.), helenistinį romėniškąjį (IV a. pr. m. e.–IV m. e. a.) bei vėlyvąjį (maždaug nuo IV a.). Po to prasidėjo naujosios graikų kalbos etapas. Naujoji graikų kalba skirstoma į katarevusą (Graikijos ir Kipro kalbos) ir dimotiką (bendrinė šnekamoji kalba). Nuo 1976 metų graikų valdžia nusprendė, kad bus vartojamas tik vienas kalbos variantas, pasirinkta dimotika.

Graikų kalba gausi priebalsiais. Išskiriamos 3 daiktavardžio giminės: vyriškoji, moteriškoji bei neutrali. Kalboje yra 3 (kartais nurodomi 4) linksniai. Graikų kalba išsiskiria itin sudėtinga asmenavimo sistema bei veiksmažodžio laikų gausa.  Abėcėlėje yra 24 raidės.

Skiriamos įvairios graikų kalbos tarmių grupės.

Senosios graikų kalbos Lietuvoje mokoma jau nuo XVI a. Ji buvo dėstoma ne tik mokyklose, bet ir kolegijose, Vilniaus universitete, kunigų seminarijose, o vėliau ir kai kuriose gimnazijose bei kituose universitetuose.

Įdomybės

Pirmoji abėcėlė su balsėmis

Graikų kalbos abėcėlė yra pirmoji, kurioje pradėtos rašyti ne vien priebalsės, bet ir balsės.

Graikiškas klaustukas

Graikiškas klaustukas atrodo kaip kabliataškis: ;

Ilgiausias žodis

λοπαδο­τεμαχο­σελαχο­γαλεο­κρανιο­λειψανο­δριμ­υπο­τριμματο­σιλφιο­καραβο­μελιτο­κατακεχυ­μενο­κιχλ­επι­κοσσυφο­φαττο­περιστερ­αλεκτρυον­οπτο­κεφαλλιο­κιγκλο­πελειο­λαγῳο­σιραιο­βαφη­τραγανο­πτερύγων (patiekalas, sudarytas iš skirtingų mėsos rūšių).

Terminų kalba

Nemažai graikų kalbos žodžių yra vartojami kaip tarptautiniai žodžiai ir terminai.

Poveikis anglų kalbai

Apie 12 procentų anglų kalbos žodžių yra graikų kalbos kilmės.

Didinga literatūros istorija

Senąja graikų kalba yra parašyta daug įžymių literatūros bei filosofijos veikalų. Tokius autorius kaip Euripidas, Sofoklis, Aristofanas bei Aischilas dabar žino visas pasaulis.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama graikų kalba:

transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į graikų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-graikų, graikų-lietuvių, rusų-graikų, graikų-rusų, estų-graikų, graikų-estų, anglų-graikų, graikų-anglų, vokiečių-graikų, graikų-vokiečių, prancūzų-graikų, graikų-prancūzų, latvių-graikų, graikų-latvių, ukrainiečių-graikų, graikų-ukrainiečių, lenkų-graikų, graikų-lenkų, baltarusių-graikų, graikų-baltarusių, ispanų-graikų, graikų-ispanų, italų-graikų, graikų-italų, norvegų-graikų, graikų-norvegų, švedų-graikų, graikų-švedų, suomių-graikų, graikų-suomių, čekų-graikų, graikų-čekų, danų-graikų, graikų-danų, portugalų-graikų, graikų-portugalų, olandų-graikų, graikų-olandų, bulgarų-graikų, graikų-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122