Latvių kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS LATVIŲ KALBA

  1

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į LATVIŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA LATVIŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  VERTIMŲ KALBŲ KOMBINACIJOS

  lietuvių-latvių, latvių-lietuvių, rusų-latvių, latvių-rusų, estų-latvių, latvių-estų, anglų-latvių, latvių-anglų, vokiečių-latvių, latvių-vokiečių, prancūzų-latvių, latvių-prancūzų, lenkų-latvių, latvių-lenkų, ukrainiečių-latvių, latvių-ukrainiečių, čekų-latvių, latvių-čekų, baltarusių-latvių, latvių-baltarusių, ispanų-latvių, latvių-ispanų, italų-latvių, latvių-italų, norvegų-latvių, latvių-norvegų, švedų-latvių, latvių-švedų, suomių-latvių, latvių-suomių, danų-latvių, latvių-danų, graikų-latvių, latvių-graikų, portugalų-latvių, latvių-portugalų, olandų-latvių, latvių-olandų, bulgarų-latvių, latvių-bulgarų ir kt.

  APIE LATVIŲ KALBĄ

  1

  LATVIŲ KALBOS ISTORIJA

  Latvių kalba (latviešu valoda) – baltų kalbų grupės indoeuropiečių šeimos kalba, kilusi iš baltų prokalbės.

  Lietuvių ir latvių kalbos atsiskyrė V–VII a. Manoma, kad latgalių (letų) kalbos pagrindu XIV a. pradėjo formuotis latvių kalba.

  Latvių kalba turi 3 tarmes: vidurio (vidurio ir pietvakarių Latvija), aukštaičių (rytų Latvija) bei lyvių (šiaurės vakarų Latvija). Manoma, kad bendrinė latvių kalba susiformavo XIX a. antrojoje pusėje (pradėjo formuotis jau XVI a.). Vidurio tarmė padarė didžiausią įtaką jos formavimuisi. Pagrindinis bendrinės kalbos kūrėjas – gerai žinomas kalbininkas Karlis Miūlenbachas. Jis (kartu su kalbininku Janiu Endzelynu) parašė bendrinės latvių kalbos gramatiką „Latviešu gramatika“ (1907).

  Latvių kalba yra analitinė kalba. Kirtis latvių kalboje paprastai dedamas ant pirmojo žodžio skiemens. Žodžių tvarka sakinyje yra gana laisva. Būdvardžiai latvių kalboje kaitomi. Daiktavardžiai turi dvi gimines (moteriškąją ir vyriškąją); vienaskaitą ir daugiskaitą bei yra linksniuojami. Veiksmažodžiai yra asmenuojami. Latvių kalbos abėcėlę sudaro 33 raidės.

  Dabar latviškai šneka apie 2 mln. žmonių. Dėl mažo kalbančiųjų skaičiaus, ji gali būti laikoma gana egzotiška kalba. Dauguma latviškai kalbančių žmonių gyvena Latvijoje (apie 1,5 mln.), bet latviškai kalbančiųjų yra ir Rusijoje, Estijoje, Brazilijoje, Švedijoje, Australijoje, Kanadoje ir net JAV.

  Nors Lietuvoje ir nėra daug latviškai šnekančiųjų, bet lietuvių ir latvių kalbos vis dar labai artimos. Tai nėra stebėtina, nes prieš pusantro tūkstančio metų tiek latviai, tiek lietuviai dar kalbėjo bendra baltų prokalbe.

  ĮDOMYBĖS

  Pirmoji knyga

  Pirmoji (iki mūsų dienų išlikusi) knyga latvių kalba yra P. Kanizijaus Catechismus Catholicorum (Vilnius, 1585).

  Sintaksė

  Latvių kalbos sintaksė labiau primena Europos vakarus, o lietuvių sintaksė ­– rytus. Latvių sintaksei įtakos turėjo ir įvairios finų kalbos.

  (Sintaksė – gramatikos dalis, nagrinėjanti sakinių tarpusavio ryšius, jų sudarymo būdus ir žodžių junginių sandarą.)

  Moderniausia baltų kalba

  Latvių kalba yra pati moderniausia (labiausiai nuo prokalbės nutolusi) baltų kalba.

  Tarimas

  Latvių kalbos tarimas panašiausias į estų ir suomių kalbų tarimą.

  Kitų kalbų įtaka

  Latvių kalba yra smarkiai paveikta kitų kalbų įtakos: vokiečių, lietuvių, estų, suomių ir slavų kalbų. Dėl šios priežasties latvių kalbininkai stengiasi kurti kuo daugiau naujų latviškų žodžių.

  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.