Latvių kalbos kursai, vertimai ir įdomybės

Skrivanek“ paslaugų spektrą sudaro ne tik vertimai, bet ir latvių kalbos kursai. Pasirinkę juos, galėsite lengvai pagilinti šios kalbos žinias ar išmokti jos nuo pačių pagrindų. Šiuos kursus veda sertifikuoti gimtakalbiai arba ilgamečiai kalbos specialistai. Be to, mokymo metu naudojamos modernios technologijos ir naujausia medžiaga. Viskas, ko reikia – pasirinkti patogiausią kursų formą: įmonėje ar nuotoliniu būdu.

Mūsų organizuojami latvių kalbos kursai pasižymi šiais privalumais:

 • rengiami tiek įmonėms, tiek pavieniams asmenims,
 • pasirinkus mokytis visam įmonės kolektyvui, mūsų specialistas gali atvykti į jūsų darbo vietą, tad komandai nereikės rūpintis dėl atvykimo į kursus,
 • mokymai vykdomi nedidelėse grupėse, todėl patiks ir drovesniems kursų dalyviams. Be to, tokiu būdu pakankamai dėmesio skiriama kiekvienam kursų dalyviui ir jo asmeniniams kalbos poreikiams,
 • lengvai prieinama naujausia mokymosi medžiaga,
 • nuotolinio mokymosi galimybės: galėsite mokytis iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje rasite išmanųjį įrenginį ir interneto ryšį.

Nusprendus patobulinti savo žinias, latvių kalbos kursai taps puikiu sprendimu, tad kviečiame jais pasidomėti ir susisiekti su mumis. Pasiūlysime geriausią sprendimą, kuris padės tiek augti individualiai, tiek efektyviau siekti organizacijos tikslų.

Faktai apie latvių kalbą

Latvių kalba (latviešu valoda) – baltų kalbų grupės indoeuropiečių šeimos kalba, kilusi iš baltų prokalbės.

Lietuvių ir latvių kalbos atsiskyrė V–VII a. Manoma, kad latgalių (letų) kalbos pagrindu XIV a. pradėjo formuotis latvių kalba.

Latvių kalba turi 3 tarmes: vidurio (vidurio ir pietvakarių Latvija), aukštaičių (rytų Latvija) bei lyvių (šiaurės vakarų Latvija). Manoma, kad bendrinė latvių kalba susiformavo XIX a. antrojoje pusėje (pradėjo formuotis jau XVI a.). Vidurio tarmė padarė didžiausią įtaką jos formavimuisi. Pagrindinis bendrinės kalbos kūrėjas – gerai žinomas kalbininkas Karlis Miūlenbachas. Jis (kartu su kalbininku Janiu Endzelynu) parašė bendrinės latvių kalbos gramatiką „Latviešu gramatika“ (1907).

Latvių kalba yra analitinė kalba. Kirtis latvių kalboje paprastai dedamas ant pirmojo žodžio skiemens. Žodžių tvarka sakinyje yra gana laisva. Būdvardžiai latvių kalboje kaitomi. Daiktavardžiai turi dvi gimines (moteriškąją ir vyriškąją); vienaskaitą ir daugiskaitą bei yra linksniuojami. Veiksmažodžiai yra asmenuojami. Latvių kalbos abėcėlę sudaro 33 raidės.

Dabar latviškai šneka apie 2 mln. žmonių. Dėl mažo kalbančiųjų skaičiaus, ji gali būti laikoma gana egzotiška kalba. Dauguma latviškai kalbančių žmonių gyvena Latvijoje (apie 1,5 mln.), bet latviškai kalbančiųjų yra ir Rusijoje, Estijoje, Brazilijoje, Švedijoje, Australijoje, Kanadoje ir net JAV.

Nors Lietuvoje ir nėra daug latviškai šnekančiųjų, bet lietuvių ir latvių kalbos vis dar labai artimos. Tai nėra stebėtina, nes prieš pusantro tūkstančio metų tiek latviai, tiek lietuviai dar kalbėjo bendra baltų prokalbe.

Įdomybės

Pirmoji knyga

Pirmoji (iki mūsų dienų išlikusi) knyga latvių kalba yra P. Kanizijaus Catechismus Catholicorum (Vilnius, 1585).

Sintaksė

Latvių kalbos sintaksė labiau primena Europos vakarus, o lietuvių sintaksė ­– rytus. Latvių sintaksei įtakos turėjo ir įvairios finų kalbos.

(Sintaksė – gramatikos dalis, nagrinėjanti sakinių tarpusavio ryšius, jų sudarymo būdus ir žodžių junginių sandarą.)

Moderniausia baltų kalba

Latvių kalba yra pati moderniausia (labiausiai nuo prokalbės nutolusi) baltų kalba.

Tarimas

Latvių kalbos tarimas panašiausias į estų ir suomių kalbų tarimą.

Kitų kalbų įtaka

Latvių kalba yra smarkiai paveikta kitų kalbų įtakos: vokiečių, lietuvių, estų, suomių ir slavų kalbų. Dėl šios priežasties latvių kalbininkai stengiasi kurti kuo daugiau naujų latviškų žodžių.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama latvių kalba:

 • transporto priemonių inžinerija,
 • teisė,
 • energetika,
 • finansai,
 • bankininkystė,
 • draudimas,
 • informacinės technologijos,
 • medicina, farmacija,
 • klinikiniai tyrimai, statyba,
 • nekilnojamasis turtas,
 • žemės ūkio technika,
 • miškininkystė,
 • logistika,
 • telekomunikacijos,
 • pramonė,
 • gamyba,
 • turizmas,
 • reklama ir rinkodara,
 • kosmetika ir grožio industrija ir kita.

Kodėl būtent „Skrivanek“?

Mūsų komanda visuomet pasiruošusi patenkinti jūsų kalbinius lūkesčius. Patys vertiname žinių naujumą, tad reguliariai geriname kvalifikaciją ir plečiame paslaugų spektrą. Susisiekite su mumis ir aptarsime visus poreikius, pritaikytus specialiai jums ar jūsų įmonei.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į latvių kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-latvių, latvių-lietuvių, rusų-latvių, latvių-rusų, estų-latvių, latvių-estų, anglų-latvių, latvių-anglų, vokiečių-latvių, latvių-vokiečių, prancūzų-latvių, latvių-prancūzų, lenkų-latvių, latvių-lenkų, ukrainiečių-latvių, latvių-ukrainiečių, čekų-latvių, latvių-čekų, baltarusių-latvių, latvių-baltarusių, ispanų-latvių, latvių-ispanų, italų-latvių, latvių-italų, norvegų-latvių, latvių-norvegų, švedų-latvių, latvių-švedų, suomių-latvių, latvių-suomių, danų-latvių, latvių-danų, graikų-latvių, latvių-graikų, portugalų-latvių, latvių-portugalų, olandų-latvių, latvių-olandų, bulgarų-latvių, latvių-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122