FAKTAI APIE PORTUGALŲ KALBĄ

Portugalų kalba – romanų kalbų grupės kalba.

Portugalų kalba yra gana plačiai paplitusi. Ji vartojama Portugalijoje, Angoloje, Mozambike, Brazilijoje, Žaliajame Kyšulyje ir kitose šalyse. Ja kalba apie 300 milijonų pasaulio gyventojų. Ši kalba dažnai vartojama kaip lingua franca (kalba, vartojama susikalbėti su žmonėmis, kurių gimtosios kalbos yra skirtingos).

Kalba turi daug tarmių. Esminis skirtumas tarp tarmių – skirtingi tarimo ypatumai. Dažniausiai atskiriamos Europos portugalų tarmės ir Brazilijos portugalų tarmės.

Portugalų kalba pradėjo formuotis dar III a. prieš mūsų erą. Ji formavosi lotyniškam liaudies kalbos variantui susimaišius su vietinių Pirėnų pusiasalio genčių tarmėmis. Vėliau portugalų kalba buvo paveikta kitų kalbų įtakos (gotų, arabų, kinų, anglų ir kt.). Oficialia kalba Portugalijoje ji buvo paskelbta XIII a.

Daiktavardžiai, būdvardžiai ir įvardžiai portugalų kalboje turi gimines (vyriškąją ir moteriškąją) ir skaičius (vienaskaitą ir daugiskaitą). Naudojami artikeliai. Nelinksniuojama. Veiksmažodžiai kaitomi gramatiniais laikais, nuosakomis, veikslais ir rūšimis. Vartojama įprasta romanų kalboms sakinio struktūra: veiksnys-tarinys-papildinys. Tarimas gana sudėtingas. Abėcėlė lotyniška, joje 26 raidės.

Įdomybės

Raidžių skaičius

Dar visai neseniai portugalų kalbos abėcėlėje buvo tik 23 raidės. Nuo 2009 metų pridėtos k, y ir w raidės.

Ilgiausias žodis

Pneumoultramicroscopicossilicovulcanoconiótico (ligos pavadinimas).

Seniausi rašytiniai šaltiniai

Seniausi iki šių dienų išlikę rašytiniai šaltiniai portugalų kalba buvo parašyti IX amžiuje.

Kūno kalbos svarba

Komunikacijai portugalų kalba nuolatos pasitelkiama kūno kalba.

Kalbančiųjų skaičius Portugalijoje

Tik 5 procentai iš visų, kalbančių portugališkai, gyvena Portugalijoje.

Populiarumas Afrikoje

Daugiau nei 5 milijonai žmonių, vartojančių portugalų kalbą kaip gimtąją kalbą, gyvena Afrikoje.

Panašios kalbos

Portugalų kalba yra itin panaši į galisų kalbą.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama portugalų kalba:

transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į portugalų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-portugalų, portugalų-lietuvių, rusų-portugalų, portugalų-rusų, estų-portugalų, portugalų-estų, anglų-portugalų, portugalų-anglų, vokiečių-portugalų, portugalų-vokiečių, prancūzų-portugalų, portugalų-prancūzų, latvių-portugalų, portugalų-latvių, ukrainiečių-portugalų, portugalų-ukrainiečių, lenkų-portugalų, portugalų-lenkų, baltarusių-portugalų, portugalų-baltarusių, ispanų-portugalų, portugalų-ispanų, italų-portugalų, portugalų-italų, norvegų-portugalų, portugalų-norvegų, švedų-portugalų, portugalų-švedų, suomių-portugalų, portugalų-suomių, danų-portugalų, portugalų-danų, graikų-portugalų, portugalų-graikų, olandų-portugalų, portugalų-olandų, bulgarų-portugalų, portugalų-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122