FAKTAI APIE OLANDŲ KALBĄ

Olandų kalba (dar vadinama Nyderlandų kalba) yra vakarų germanų kalba.

Šia kalba kalbančiųjų yra apie 22-24 milijonai. Daugiausia olandiškai kalbama Nyderlanduose ir Belgijoje. Tai yra viena iš oficialiųjų Europos Sąjungos ir Pietų Amerikos Valstybių Sąjungos kalbų.

Senoji olandų kalba susiformavo maždaug V a. Ji buvo gana panaši į senąją saksų bei kitas vakarų germanų kalbas. XII a. susiformavo vidurinė olandų kalba. Nuo senosios olandų kalbos labiausiai pakito žodžių tvarka sakinyje ir rašyba. XV-XX a. susiformavo dabartinė olandų kalba.

Gramatikos atžvilgiu olandų kalba gana panaši į kitas germanų kalbas. Yra dvi giminės – bendroji ir niekatroji. Vartojami artikeliai. Linksniavimo yra labai mažai. Veiksmažodžio laikų sistema labai panaši į anglų kalbos sistemą. Abėcėlė susideda iš 26 raidžių.

Įdomybės

Priebalsės

Olandų kalboje vartojama daug iš eilės žodyje einančių priebalsių.

Ilgiausias žodis

Kindercarnavalsoptochtvoorbereidingswerkzaamhedenplan (pasiruošimas vaikų karnavalo procesijai).

Panašumas į anglų kalbą

Didelė dalis olandiškų žodžių sutampa su anglų kalbos žodžiais. Šių kalbų gramatika taip pat gana panaši.

Kitų kalbų įtaka

Olandų kalboje taip pat vartojama daug prancūziškų, vokiškų bei hebrajiškų žodžių.

Flamandų kalba

Flandrijoje vartojamas kitoks olandų kalbos tarminis variantas, kuris dažnai vadinamas flamandų kalba.

Seniausias rašytinis šaltinis

Manoma, kad seniausias (iki šių dienų išlikęs) rašytinis šaltinis olandų kalba buvo parašytas XI amžiuje.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama olandų kalba:

transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į olandų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-olandų, olandų-lietuvių, rusų-olandų, olandų-rusų, estų-olandų, olandų-estų, anglų-olandų, olandų-anglų, vokiečių-olandų, olandų-vokiečių, prancūzų-olandų, olandų-prancūzų, latvių-olandų, olandų-latvių, ukrainiečių-olandų, olandų-ukrainiečių, lenkų-olandų, olandų-lenkų, baltarusių-olandų, olandų-baltarusių, italų-olandų, olandų-italų, graikų-olandų, olandų-graikų, ispanų-olandų, olandų-ispanų, švedų-olandų, olandų-švedų, suomių-olandų, olandų-suomių, čekų-olandų, olandų-čekų, danų-olandų, olandų-danų, portugalų-olandų, olandų-portugalų, bulgarų-olandų, olandų-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122