FAKTAI APIE ŠVEDŲ KALBĄ

Švedų kalba – indoeuropiečių kalbų šeimai priklausanti skandinavų kalba.

Bendras kalbančiųjų skaičius yra apie 9 milijonai. Tai oficiali Suomijos ir Švedijos kalba. Ja kalbama ir JAV, Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Kanadoje, Brazilijoje bei Argentinoje. Tai oficiali Europos Sąjungos ir Šiaurės šalių tarybos kalba.

Kalba pradėjo formuotis IX a. senovės skandinavų kalbai pasidalijus į vakarų ir rytų dialektus. XII-XIII a. atsiskyrė senosios danų ir švedų kalbos. Modernioji švedų kalba susiformavo XVI a., bet tik XIX a. susiformavo dabartinė švedų kalba.

Švedų kalba patyrė didelę kitų kalbų įtaką. Įtakos turėjo vokiečių, prancūzų, lotynų ir graikų kalbos.

Švedų kalba pasižymi didele dialektų įvairove. Norminė kalba remiasi centrinės Švedijos dalies dialektais.

Kalba itin melodinga, nes jai būdingas toninis akcentas ir muzikinis kirtis.

Švedų kalbos daiktavardžiai ir būdvardžiai turi gimines (bendrąją ir niekatrąją) ir skaičius. Naudojami artikeliai. Veiksmažodžiai neasmenuojami ir neturi skaičiaus. Jie turi laikus, nuosakas bei yra kaitomi. Tarinys pagal švedišką sakinio tvarką visada būna antroje vietoje. Abėcėlėje 29 raidės. Naudojama standartinė lotyniška abėcėlė su trimis papildomomis raidėmis:  Å, Ä ir Ö.

Įdomybės

Ilgiausias žodis

Realisationsvinstbeskattning (kapitalo prieaugio mokestis).

Kitų kalbų supratimas

Kalbantys švediškai dažnai supranta ir norvegiškai bei daniškai.

Artikeliai

Artikeliai švedų kalboje eina po daiktavardžio, o ne prieš jį (kaip daugelyje kitų kalbų).

Ilgą laiką nebuvo oficiali kalba

Švedų kalba paskelbta oficialia kalba tik 2009 metais.

Vertimų sritys, kuriose dažniausiai vartojama švedų kalba:

transporto priemonių inžinerija, teisė, energetika, finansai, bankininkystė, draudimas, informacinės technologijos, medicina, farmacija, klinikiniai tyrimai, statyba, nekilnojamasis turtas, žemės ūkio technika, miškininkystė, logistika, telekomunikacijos, pramonė, gamyba, turizmas, reklama ir rinkodara, kosmetika ir grožio industrija ir kt.

Kalbinės paslaugos, kuriose naudojami vertimai iš/į švedų kalbą:

specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

 

Susisiekite su mumis

Reikia vertimo? Ieškote kalbos sprendimo ar reikia konsultacijos?

 

Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

 

Susisiekite su mumis

Norite išmokti šią kalbą? Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

Susisiekite su mumis

Kalbų kombinacijos:

lietuvių-švedų, švedų-lietuvių, rusų-švedų, švedų-rusų, estų-švedų, švedų-estų, anglų-švedų, švedų-anglų, vokiečių-švedų, švedų-vokiečių, prancūzų-švedų, švedų-prancūzų, latvių-švedų, švedų-latvių, ukrainiečių-švedų, švedų-ukrainiečių, lenkų-švedų, švedų-lenkų, baltarusių-švedų, švedų-baltarusių, ispanų-švedų, švedų-ispanų, italų-švedų, švedų-italų, norvegų-švedų, švedų-norvegų, čekų-švedų, švedų-čekų, suomių-švedų, švedų-suomių, danų-švedų, švedų-danų, graikų-švedų, švedų-graikų, olandų-švedų, švedų-olandų, portugalų-švedų, švedų-portugalų, bulgarų-švedų, švedų-bulgarų ir kt.

Mes žinome, kodėl mūsų klientai renkasi mus!

Patikimumas, greitis ir paslaugų kokybė

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau kelis metus. Laiko patikrintas bendravimas mus įtikino, kad jie yra pasitikėjimo verti verslo partneriai. Skrivanek vertėjai išsiskiria lankstumu ir gebėjimu suprasti mūsų lūkesčius operatyvumo ir darbų kokybės klausimais. Mus maloniai nustebino jų noras tobulėti bei grįžtamojo ryšio poreikis suteiktų paslaugų prasme. Rekomenduojame „Skrivanek“ vertėjus kaip aukštos kompetencijos specialistus ir patikimus verslo partnerius.

Advokatų profesinė bendrija FORT

Su UAB „Skrivanek vertimų biuras“ dirbu nuo 2015 m. Tai vienas pastovių mūsų įmonės paslaugų tiekėjų. Vertiname ilgalaikius santykius, todėl vertimams dažniausiai renkamės „Skrivanek“. Kreipiamės ir dėl didesnės apimties dokumentų ir dėl trumpesnių reklaminių ar specializuotų tekstų vertimo. Vertiname galimybę pateikti medžiagą įvairiais formatais – ar tai būtų nuoroda į svetainę ar skenuotas dokumentas. Taip pat „Skrivanek“ tiksliai laikosi užduočių atlikimo terminų ir dažnai atlieka darbus net ankščiau. Tobulėjame kartu, teikdami atgalinį ryšį, taip mūsų partneris gali tiksliau prisitaikyti prie UAB „Veika“ poreikių.

UAB „Veika“

Žavi jūsų betarpiškas bendravimas, atsakomybės jausmas bei profesionalios vertimo paslaugos. Milžiniškame darbų sraute visada galime būti tikri, jog nepaliksite mūsų bėdoje bei laiku atliksite sutartus darbus.

UAB „Husqvarna Lietuva“

Su jumis bendradarbiaujame, nes esate operatyvūs, visada greitai reaguojate ir jaučiame, kad stengiatės dėl mūsų.

UAB „Rehau“

Su Jūsų įmone bendradarbiaujame todėl, kad visada gauname vertimus laiku, visada galime kreiptis ir visada gauname malonius ir geranoriškus atsakymus į mums rūpimus klausimus. Smagu bendradarbiauti su Jūsų įmone ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas niekada nenutruks.

UAB „Terra animalis“

3122