Arabų kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS ARABŲ KALBA

  1

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į ARABŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA ARABŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  ARABŲ KALBOS VERTĖJAI

  Skrivanek profesionaliai verčia tekstus iš/į arabų kalbą. Mes bendradarbiaujame su patyrusiais vertėjais, kurie specializuojasi įvairiose srityse. Galime pasiūlyti tiek standartinius, tiek notaro patvirtintus vertimus. Mūsų vertimai skirti visų sektorių įmonėms (įskaitant specializuotus sektorius: pramonės, technikos, medicinos, teisinius ir daugelį kitų). Verčiame sutartis, įmonės dokumentus, katalogus, reklaminius šūkius, ataskaitas, verslo korespondenciją, aktus, įgaliojimus ir kitą medžiagą. Mūsų arabų kalbos vertėjai pasirūpins ne tik teisingu vertimu, bet ir tinkamu jo stiliumi ir pritaikymu kultūriniam kontekstui tiek pačios kalbos, tiek šalies atžvilgiu.

  APIE ARABŲ KALBĄ

  1

  ARABŲ KALBOS ISTORIJA

  Arabų kalba priklauso semitų kalbų grupei. Ją vartoja beveik 300 milijonų žmonių. Arabų kalboje galima išskirti apie 20 šios kalbos tarmių, egzistuojančių greta literatūrinės kalbos. Šia kalba lengvai galite bendrauti Šiaurės Afrikoje ir Saudo Arabijoje. Tai oficialioji kalba Alžyre, Saudo Arabijoje, Bahreine, Čade, Egipte, Irake, Izraelyje, Jemene, Jordanijoje, Katare, Kuveite, Libane, Libijoje, Maroke, Sudane, Sirijoje ir Tunise. Įdomu tai, kad ji yra viena iš oficialiųjų Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos kalbų.

  Pirmieji proto-arabų kalbos pėdsakai aptinkami VI amžiuje pr. Kr. Šiuolaikiškesnė arabų kalba datuojama VII a. pr. Kr., o jos sukūrimas yra stipriai susijęs su islamu. Tai buvo vadinamoji klasikinė arabų kalba, kuri vėliau virto literatūrine kalba.

  ARABŲ KALBOS VARTOJIMAS VERSLE

  Kartu su dinamiška islamo raida galime pastebėti vis plačiau vartojamą arabų kalbą. Jos žinios bus ypač naudingos įmonėms, planuojančioms vykdyti veiklą šiaurinėje Afrikos dalyje ir kitose musulmoniškose šalyse. Sakoma, kad arabai labai vertina net tuos užsieniečius, kurie turi tik pagrindines arabų kalbos žinias – tai gali atverti daugelį durų sėkmingiems verslo santykiams užmegzti.

  ĮDOMYBĖS

  Arabų abėcėlė iš tikrųjų nėra abėcėlė

  Arabų raštas yra iš aramėjų rašto išsivysčiusi abėcėlė. Abėcėlę sudaro 28 pagrindinės raidės. Rašoma iš dešinės į kairę, iš viršaus į apačią.

  Arabų kalboje žodžiai konstruojami iš pagrindinių šaknų

  Kaip ir kitose semitų kalbose, arabų kalba turi sudėtingą ir neįprastą žodžių konstravimo iš pagrindinės šaknies metodą. Tai reiškia, kad trys raidės, tokios kaip „k-t-b“, visada bus pagrindas žodžių, susijusių su rašymu, pavyzdžiui, žodis „kitaab“ reiškia „knyga“, o „maktab“ reiškia „rašomasis stalas“. Šaknies metodo naudojimas reiškia tai, kad tiesioginis, ypač poetinių tekstų, vertimas dažnai būna be galo sunkus – žodžio šaknyje gali būti reikšmė, kurios vertimas gali apimti keletą sakinių.

  Turi garsų neegzistuojančių kitose kalbose

  Arabų kalba turi garsų, kurie neegzistuoja kitose kalbose, pavyzdžiui, garsas „ح“, tariamas kaip „h“ žodyje „hubb“ (meilė). Tačiau norėdami sužinoti, kaip šis garsas iš tiesų yra tariamas, įsivaizduokite, kad kvėpuojate ant lango stiklo, taip kad jis aprasotų.

  Anglų kalboje vartojama daug arabiškų žodžių

  Anglų kalba turi daug žodžių, pasiskolintų iš arabų kalbos, galbūt ne tiesiogiai iš arabų kalbos (iš pradžių juos pasiskolino romanų kalbos), tačiau galiausiai jie atsidūrė anglų kalbos žodyne – tokie žodžiai kaip: alcohol (alkoholis), algebra, algorithm (algoritmas), cotton (medvilnė). Net šių dienų naudojamą skaičių sistemą europiečiams pristatė arabų prekeiviai.

  Arabų kalba turi bent 11 meilę apibūdinančių žodžių

  Arabų kalba turi bent 11 meilės žodžių ir kiekvienas iš jų perteikia skirtingą įsimylėjimo proceso etapą. Pvz., žodis „hawa“ apibūdina pirminį sielos ar proto potraukį kitam. Terminas kilęs iš „h-w-a“ žodžio šaknies – trumpalaikis vėjas, kuris gali pakilti ir nukristi.

  „Alaaqa“ žodis, kilęs iš „alq“ šaknies, reiškiančios „prikibti“, apibūdina kitą etapą, kai širdis pradeda prisirišti prie mylimojo. Tolimesni etapai – aklas troškimas „ishq“ ir nežabota meilė „shaghaf“. Paskutinis įsimylėjimo etapas „huyum“ apibūdina visišką proto praradimą.

  Įdomu tai, kad arabų kalboje dažniausiai pasitaikantis meilę apibūdinantis žodis „hubb“ yra iš tos pačios šaknies, kaip ir žodis „sėkla“ – to, kas turi potencialo išaugti į ką nors gražaus.

  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.