Prancūzų kalba

SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ

SUSISIEKITE SU MUMIS!  Kokybės garantija ir
  informacijos konfidencialumas
  patvirtintas 4
  ISO sertifikatais

  Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
  į daugiau nei 100 kalbų

  99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
  per 30 minučių

  8 000
  kalbos specialistų

  Daugiau kaip 98 %
  klientų rekomenduoja
  mūsų paslaugas

  13 800+
  įgyvendintų projektų 2020 m.

  KALBINĖS PASLAUGOS PRANCŪZŲ KALBA

  1

  KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į PRANCŪZŲ KALBĄ

  Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.

  SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA PRANCŪZŲ KALBA

  Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:

  • transporto priemonių inžinerija,
  • teisė,
  • energetika,
  • finansai,
  • bankininkystė,
  • draudimas,
  • informacinės technologijos,
  • medicina,
  • farmacija,
  • klinikiniai tyrimai,
  • statyba,
  • nekilnojamasis turtas,
  • žemės ūkio technika,
  • miškininkystė,
  • logistika,
  • telekomunikacijos,
  • pramonė,
  • gamyba,
  • turizmas,
  • reklama ir rinkodara,
  • kosmetika ir grožio industrija ir kt.

  VERTIMŲ KALBŲ KOMBINACIJOS

  lietuvių-prancūzų, prancūzų-lietuvių, rusų-prancūzų, prancūzų-rusų, estų-prancūzų, prancūzų-estų, anglų-prancūzų, prancūzų-anglų, vokiečių-prancūzų, prancūzų-vokiečių, suomių-prancūzų, prancūzų-suomių, latvių-prancūzų, prancūzų-latvių, ukrainiečių-prancūzų, prancūzų-ukrainiečių, lenkų-prancūzų, prancūzų-lenkų, baltarusių-prancūzų, prancūzų-baltarusių, ispanų-prancūzų, prancūzų-ispanų, italų-prancūzų, prancūzų-italų, norvegų-prancūzų, prancūzų-norvegų, švedų-prancūzų, prancūzų-švedų, čekų-prancūzų, prancūzų-čekų, danų-prancūzų, prancūzų-danų, graikų-prancūzų, prancūzų-graikų, olandų-prancūzų, prancūzų-olandų, portugalų-prancūzų, prancūzų-portugalų, bulgarų-prancūzų, prancūzų-bulgarų ir kt.

  APIE PRANCŪZŲ KALBĄ

  1

  PRANCŪZŲ KALBOS ISTORIJA

  Prancūzų kalba priklauso indoeuropiečių romanų kalbų grupei.

  Pasaulyje yra apie 220 milijonų, kalbančių šia kalba. Prancūzų kalba šnekama 29 šalyse. Šalių gyventojai, kuriose šnekama prancūziškai, vadinami frankofonais. Tai yra oficiali Prancūzijos, Belgijos, Šveicarijos, Liuksemburgo, Monako, Kanados bei dar daugelio šalių kalba. Ja kalbama ir Italijoje, JAV, Argentinoje, Australijoje, Maroke, Meksikoje ir kitose didelėse šalyse. Tai taip pat daugelio tarptautinių organizacijų (Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų Organizacijos, Interpolo, Tarptautinio olimpinio komiteto, Pasaulio prekybos organizacijos ir kt.) kalba. Prancūzų kalbos pagrindu susidarė ir kai kurios kreolinės kalbos: Mauricijaus kreolų kalba, Luizianos kreolų kalba, Antilų kreolų kalba ir kt.

  Prancūzų kalbos pagrindas yra šnekamoji lotynų kalba. Manoma, kad senoji prancūzų kalba pradėjo formuotis maždaug IX amžiuje.

  Prancūzų kalbai didelę įtaką padarė ir kitos kalbos. Šioje kalboje daug žodžių, perimtų iš anglų, italų, senųjų germanų bei kitų kalbų.

  Prancūzų kalbos tarimas remiasi aiškiomis taisyklėmis, o rašyba istoriniu principu. Tarimo taisyklės priklauso nuo tarmės, bet egzistuoja ir bendri literatūrinės kalbos principai.

  Prancūzų kalboje nėra linksnių. Daiktavardžiai skirstomi pagal dvi gimines: vyriškąją ir moteriškąją. Nuo jų priklauso ir artikeliai. Daiktavardžiai turi daugiskaitą ir vienaskaitą, bet tarime tai dažniausiai neišreiškiama. Veiksmažodžiai turi laikus ir nuosakas. Tradicinė žodžių tvarka sakinyje yra veiksnys-tarinys-papildinys arba veiksnys-papildinys-tarinys. Prancūzų abėcėlė susideda iš 40 raidžių. Prancūzų kalbos abėcėlė remiasi lotynų abėcėle. Yra ir skirtumų: prancūzų kalbos abėcėlėje papildomai yra raidžių su diakritiniais ženklais (tai yra ženklas virš raidės, po raide, šalia jos arba ant jos, tą raidę padarantis kita raide) bei dvi ligatūros (kelios tarpusavyje sujungtos raidės rašomos vienos raidės pavidalu).

  Lietuvoje prancūzų kalba jau XIX amžiuje buvo plačiai vartojama aukštuomenės sluoksniuose. Tarpukario Lietuvoje ji taip pat buvo populiari tarp inteligentijos. Šiuo metu prancūzų kalbos mokoma daugelyje Lietuvos mokyklų kaip pirmosios arba antrosios užsienio kalbos.

  ĮDOMYBĖS

  Ilgiausi žodžiai

  Anticonstitutionnellement (ilgiausias žodis žodyne, reiškiantis antikonstitucinis)

  Aminométhylpyrimidinylhydroxyéthylméthythiazolium (pilnas cheminio elemento tiamino pavadinimas)

  Frazės

  Prancūzų kalboje vietoj sudurtinių žodžių vartojamos frazės.

  Pavyzdžiui, prise de sang (kraujo tyrimas).

  Tarptautinė kalba

  Prancūzų kalba tapo tarptautine (diplomatine) kalba XVII amžiuje. XX amžiaus viduryje ją pakeitė anglų kalba.

  Populiari kalba

  Prancūzų kalbos mokomasi visose pasaulio šalyse. Tai viena populiariausių kalbų pasaulyje.

  1

  ATSISIŲSKITE MŪSŲ KALBŲ ŽODYNĖLIUS IR TURĖKITE SU SAVIMI BŪTINIAUSIAS FRAZES

  PASIRINKTE KALBĄ SPUSTELĖDAMI VĖLIAVĖLĘ!
  Reikia vertimo?

  Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.

  Norite išmokti šią kalbą?

  Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.

  Norite ištestuoti šios kalbos mokėjimo lygį su Focus įrankiu?

  KLIENTAI APIE MUS

  Premier Restaurants, UAB

  Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

  Dėkoju!

  Nova Media, UAB

  Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

  Sirowa Vilnius, UAB

  Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

  ISS Lietuva, UAB

  Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

  Azeta, UAB

  Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.