Slovėnų kalba
SIŪLOME KALBINES PASLAUGAS DAUGIAU KAIP 100 UŽSIENIO KALBŲ
SUSISIEKITE SU MUMIS!
Kokybės garantija ir
informacijos konfidencialumas
patvirtintas 4
ISO sertifikatais
Verčiame visų tipų ir formatų dokumentus
į daugiau nei 100 kalbų
99 % mūsų klientų gauna pasiūlymą
per 30 minučių
8 000
kalbos specialistų
Daugiau kaip 98 %
klientų rekomenduoja
mūsų paslaugas
10 000+
įgyvendintų projektų 2022 m.
KALBINĖS PASLAUGOS SLOVĖNŲ KALBA
KALBINĖS PASLAUGOS, KURIOSE NAUDOJAMI VERTIMAI IŠ/Į SLOVĖNŲ KALBĄ
Specializuoti ir bendrojo pobūdžio vertimai, skubūs vertimai, vertimai raštu, dokumentų vertimai ir tvirtinimas, interneto svetainių, vaizdo ir garso medžiagos, programinės įrangos vertimas ir lokalizacija, vertimas su redagavimu arba korektūra, leidybai skirtos versijos peržiūra, tekstų pritaikymas ir kūrybinių tekstų rengimas, maketavimo paslaugos, vertimai žodžiu, kalbų kursai ir kt.
SRITYS, KURIOSE DAŽNIAUSIAI VARTOJAMA SLOVĖNŲ KALBA
Vertėjo paslaugos ir kalbos kursai gali praversti tokiose srityse, kaip:
- transporto priemonių inžinerija,
- teisė,
- energetika,
- finansai,
- bankininkystė,
- draudimas,
- informacinės technologijos,
- medicina,
- farmacija,
- klinikiniai tyrimai,
- statyba,
- nekilnojamasis turtas,
- žemės ūkio technika,
- miškininkystė,
- logistika,
- telekomunikacijos,
- pramonė,
- gamyba,
- turizmas,
- reklama ir rinkodara,
- kosmetika ir grožio industrija ir kt.
SLOVĖNŲ KALBOS VERTĖJAI
„Skrivanek“ profesionaliai verčia tekstus iš/į slovėnų kalbą. Mes bendradarbiaujame su patyrusiais vertėjais, kurie specializuojasi įvairiose srityse. Galime pasiūlyti tiek standartinius, tiek notaro patvirtintus vertimus. Mūsų vertimai skirti visų sektorių įmonėms (įskaitant specializuotus sektorius: pramonės, technikos, medicinos, teisinius ir daugelį kitų). Verčiame sutartis, įmonės dokumentus, katalogus, reklaminius šūkius, ataskaitas, verslo korespondenciją, aktus, įgaliojimus ir kitą medžiagą. Mūsų slovėnų kalbos vertėjai pasirūpins ne tik teisingu vertimu, bet ir tinkamu jo stiliumi ir pritaikymu kultūriniam kontekstui tiek pačios kalbos, tiek šalies atžvilgiu.
APIE SLOVĖNŲ KALBĄ
SLOVĖNŲ KALBOS ISTORIJA
Slovėnų kalba priklauso pietų slavų kalbų grupei, kuri yra indoeuropiečių kalbų šeimos dalis. Pasaulyje šia kalba kaip gimtąja kalba apie 2,2 mln. žmonių, kurių dauguma gyvena Slovėnijoje, tautinių mažumų yra pietų Austrijoje ir Italijoje.
Pirmieji slovėnų kalba išsaugoti rašytiniai šaltiniai yra The Freising Manuscripts rankraščiai, kurie, remiantis vertinimais, buvo parašyti iki 1093 m. Literatūrinė kalba susiformavo XVI amžiaus antroje pusėje, daugiausia dėl reformacijos ir liuteronų veiklos. Pirmąją slovėnų knygą parašė Primož Trubar. Adam Bohorič kaip pirmasis autorius aprašė slovėnų kalbos gramatiką, o Jurij Dalmati – pirmasis Biblijos vertėjas į slovėnų kalbą. Iki 1918 m. teritorijose, kurios šiuo metu priklauso Slovėnijai, slovėnų kalba buvo žemesnių socialinių klasių kalba. Per tą laiką vokiečių kalba, kuri buvo išsilavinusių žmonių kalba, padarė didžiulę įtaką slovėnų kalbai, dėl kurios šiuolaikinėje slovėnų kalboje galima aptikti daug germanizmo.
ĮDOMYBĖS
Ilgiausias žodis dialektičnomaterialističen reiškiantis materialistinę dialektiką.
Slovėnų kalba yra seniausia slavų kalba.
Moderni slovėnų abėcėlė buvo sukurta 1840-aisiais. Abėcėlę sudaro pagrindinė lotyniška abėcėlė su papildomomis raidėmis Č, Š, Ž.
Midva (vert. mes du) išrinktas gražiausiu slovėnišku žodžiu.
Slovėnų kalboje išskiriamos 8 pagrindinės tarmių grupės ir 48 patarmės.
Slovėnai vartoja žodį „dual“
Slovėnų kalba yra viena iš retų indoeuropiečių kalbų, vis dar vartojančių „dual“ gramatinį skaičių. „Dual“ vartojamas tuomet, kai nurodomi tiksliai du asmenys, daiktai ar sąvokos, identifikuojami daiktavardžiu ar įvardžiu.
Juokingi slovėnų keiksmažodžiai
Slovėnų kalba neturi jokių piktų keiksmažodžių. Paprastai, kai slovėnai vartoja keiksmažodžius, jie skamba labiau juokingai nei įžeidžiančiai. Vieni populiariausių keiksmų slovėnų kalba yra „Tristo kosmatih medvedov“ (vert. trys šimtai plaukuotų lokių) ir „Naj te koklja brcne!“ (vert. višta turėtų tau įspirti!). Tačiau, kai slovėnai nori pavartoti rimtesnius keiksmažodius, juos paprastai pasiskolina iš buvusių Jugoslavijos šalių.
Slovėnų kalba buvo uždrausta mokyklose
Antrojo pasaulinio karo metu Slovėniją okupavo vokiečiai, italai, vengrai ir kroatai. Su okupacija atsirado ir draudimas mokyklose vartoti slovėnų kalbą. Kai kurie okupantai taip pat uždraudė slovėnų kalbą vartoti visose viešose vietose. Jei mokykloje mokiniai prabildavo savo gimtąja kalba, jie buvo mušami medine lazda, liniuote arba būdavo priversti klūpoti ant kukurūzų. Tuo pat metu tūkstančiai slovėnų knygų buvo sunaikintos, tokiu būdu buvo padaryta nepataisoma žala Slovėnijos paveldui.
Mes paruošime Jums pasiūlymą ir suteiksime patarimų.
Mes pasiūlysime sprendimą, atitinkantį Jūsų poreikius.
KLIENTAI APIE MUS