5 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie bendravimą Vokietijoje

vokieciu-vertejas-pokalbis

Jei planuojate verslo kelionę į Vokietiją ar laukiate iš šios šalies atvykstančių partnerių ir norite, kad jūsų bendravimas būtų efektyvus, verta geriau pažinti vokiečių komunikavimo ypatumus. Tai gali padėti įvertinti jų motyvaciją, suprasti lūkesčius ir atitinkamai elgtis. Reaguodami į situaciją ir adaptuodami bendravimo stilių, galite sukurti ilgalaikius tarpusavio santykius, pagrįstus pasitikėjimu. Siekiant tokių tikslų praverčia ir patyręs vokiečių vertėjas.

 

1. Bendravimo stilius

 

Paprastas ir atviras komunikavimas – tai ypač vertina vokiečiai. Jei norite patraukti jų dėmesį ir nešvaistyti laiko veltui, pateikiant verslo pasiūlymą ar diskutuojant kitais klausimais geriausia iš karto eiti prie esminių dalykų. Panašiai, kaip ir bendraujant su kitais Europos gyventojais, turint reikalų su vokiečiais nerekomenduojama iš karto leistis į asmeniškumus – geriau tai pasilikti vėlesniam laikui. Paprastai vokiečiai yra mandagūs ir teikia pirmenybę formaliam bendravimui, tačiau kalbėdami apie dalykus, kurie jiems nepatinka, nesismulkina ir sako tai atvirai.

 

2. Kūno kalba

 

Susitikus su partneriais iš Vokietijos svarbu nepamiršti tvirto rankos paspaudimo tiek pasisveikinant, tiek atsisveikinant. Jei su jumis vyksta ir vokiečių vertėjas, rekomenduojama juos taip pat supažindinti. Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra akių kontaktas – jis gali paskatinti pasitikėjimą. Nors vokiečiai ir stengiasi palaikyti formalią atmosferą, nebijokite šypsotis – svarbiausia tai daryti natūraliai.

 

3. Problemų sprendimas

 

Dauguma vokiečių yra pragmatiški, mąsto analitiškai ir logiškai, todėl vertina atsakymus, kurie yra paremti faktais, tikslūs ir teisingi. Taip pat jie mėgsta dirbti efektyviai ir neteikia pirmenybės improvizacijai ar blefui.  Orientavimasis į problemą ir taisyklių laikymasis – tai dar keletas svarbių aspektų. Tam, kad susitikimas būtų sėkmingas, rekomenduojama gerai pasiruošti: išsigryninti aptariamus klausimus, remtis faktais bei skaičiais.

 

4. Orientavimasis į laiką

 

Kaip jau buvo minėta prieš tai, daugeliu atvejų tokie verslo partneriai teikia pirmenybę nuspėjamumui, o ne spontaniškumui. Nesvarbu, su jumis vyktų vokiečių vertėjas ar ne, tiesiog privaloma būti punktualiems ir atvykti laiku. Taip pat verta būti ypač organizuotiems ir laikytis sistemiškumo – išsprendus vieną problemą eiti prie kitos.

 

5. Komandinis darbas ir lyderystė

 

Dirbdami komandose dauguma vokiečių geriausiai jaučiasi tuomet, kai jų atsakomybės yra aiškiai apibrėžtos, todėl jei esate atsakingi už darbų paskirstymą, svarbu pasirūpinti, kad kiekvienas turėtų savo rolę. Tam, kad paskatintų vieningą ir darnų bendradarbiavimą, dažniausiai vokiečiai teikia pirmenybę bendravimui „akis į akį“. Tad, jei sulaukėte kvietimo papietauti, verta jį priimti.

 

Veiksnių, galinčių nulemti verslo sėkmę, yra išties daug, tačiau tinkamas bendravimas ir elgesys – vieni svarbiausių. Norint, kad sandoriai su partneriais iš Vokietijos būtų sėkmingi, išties verta pasistengti ir gerai tam pasiruošti. Jei nesate tikri, ar sugebėsite laisvai bendrauti, jums gali padėti vokiečių vertėjas. Skrivanek teikia įvairias vertimo paslaugas, galinčias palengvinti jūsų darbą su užsienio partneriais – susisiekite, o mes pasiūlysime optimalų sprendimą.