Terminijos valdymas ir žodynų sudarymas

ŽODYNŲ SUDARYMAS IR VERTIMO ATMINTIS

Kiekviena darbo sritis turi savo terminiją. Siekiant užtikrinti kiek įmanomą geresnę vertimo paslaugų kokybę, tikslinga yra sukurti ir nuolat atnaujinti terminijos bazes bei žodynus, kuriuos sudarytų šiai sričiai ar atitinkamai įmonei būdingi žodžiai ir frazės.

Kai viename originaliame dokumente vartojami skirtingi terminai tam pačiam daiktui ar reiškiniui apibūdinti arba prekės ženklo įvaizdis pristatomas dviprasmiškai, nukenčia vertimo kokybė, vertėjui yra sunkiau dirbti.

Terminijos valdymas padeda užtikrinti vertimo proceso efektyvumą ir tikslumą. Terminų sutvarkymas ir aiškus jų vartojimo tvarkos suformulavimas užtikrina terminijos tinkamumą ir vientisumą. Tai ypač svarbu verčiant techninius, medicininius, teisinius ar finansinius tekstus, nes šiose srityse tikslumas yra ypatingai svarbus.

Žodynai – tai patvirtintų, suvienodintų terminų, pateiktų originalo ir vertimo kalbomis, sąrašas. Žodynų įrašai tikslina atskirų terminų vartojimo kontekstą ir sąlygas, juose pateikiamos patvirtintos vertimo į bet kurią tikslinę kalbą versijos, taip pat visiškai neverstini terminai.

O štai vertimo atmintis – tai bazė, padedanti išsaugoti ištisų sakinių ar frazių vientisumą.

Naudodami vertimo programas, mes galime kiekvienam klientui kurti vertimo atmintį tiesiogiai vertimo proceso metu. Užrašę dvikalbę teksto versiją ir gavę iš kliento grįžtamąją informaciją, mes galime ją atitinkamai taisyti ir taip paruoštą bazę nuosekliai naudoti, versdami kiekvieną naują šio kliento užsakymą. Taip galime garantuoti sąvokų bei turinių vientisumą, versdami bet kurį atitinkamo kliento tekstą.

Pristatome kitus keturis (be tekstų vientisumo) žodyno ir vertimo atminčių naudojimo pranašumus:
  • Žodynai padeda taupyti laiką.
  • Naudojant žodynus, išsaugomas įmonės bei jos prekės ženklų įvaizdžio vientisumas.
  • Žodynai supaprastina darbo eigą.
  • Žodynai padeda paspartinti tikrinimo ir taisymo procesą.
0
+
kalbų kombinacijų
0
000+
įgyvendintų projektų 2020 m.
0
ISO sertifikatai
0
metai patirties pasaulyje ir 17 metų Lietuvoje

KLIENTAI APIE MUS

Premier Restaurants, UAB

Su „Skrivanek vertimų biuru“ bendradarbiaujame jau daugelį metų, turėję mažų, skubių ir labai didelės apimties darbų. Tai komanda, kuri visada atlieka savo darbą labai kokybiškai ir profesionaliai bei visada laikosi suderinto termino. Tai laiko patikrintas ir patikimas partneris, kuriuo drąsiai galima pasikliauti.

Dėkoju!

Nova Media, UAB

Ilgą laiką bendradarbiaudami su „Skrivanek vertimų biuru“ pastebime kasdien visos komandos demonstruojamą profesionalumą, operatyvumą ir pastangas, kurios dedamos siekiant užtikrinti aukštus paslaugų kokybės standartus. Projektų vadovų komunikacija yra sklandi, greita ir efektyvi. Džiaugiamės kartu sėkmingai įgyvendinę skirtingus projektus ir išsprendę ne vieną iššūkį.

Sirowa Vilnius, UAB

Ačiū už tokį sklandų bendradarbiavimą. Prezentacijos išverčiamos labai kokybiškai ir gana greitai, niekuomet neteko nusivilti.

ISS Lietuva, UAB

Skrivanek – profesionalus, lankstus ir patikimas partneris. Esame ramūs, kad darbai bus atlikti laiku ir be priekaištų.

Azeta, UAB

Bendravimas su Skrivanek visuomet greitas ir malonus. Renkamės Skrivanek, nes jie užtikrina, kad vertimai būtų atlikti mums tinkamu metu, atsižvelgia į prašymus ir niekuomet nenuvilia vertimo kokybe.

Reikia kalbinių paslaugų? Pradėkite nuo užklausos.

Nedelsdami pateiksime pasiūlymą, o sulaukę Jūsų patvirtinimo imsimės darbo.

SUSISIEKITE!