Patariame, kaip išmokti vokiečių kalbą

Patariame-kaip-ismokti-vokieciu-kalba

Vyrauja nuomonė, kad vokiečių kalba – itin sudėtinga. Griežtas žodžių skambesys tam turi išties nemažai įtakos. Tiesa, įsigilinus į pagrindinius faktus ir perpratus specifinius aspektus, ją išmokti gali būti kur kas paprasčiau. Nepraleiskite progos pasinaudoti keletu naudingų patarimų, kurie leis nepasiklysti šios kalbos pinklėse ir džiaugtis greitesniu progresu.

Mokydamiesi naujų žodžių žvelkite plačiau

Mokydamiesi vokiečių kalbos neabejotinai būsite supažindinti su keletu keblių gramatikos taisyklių. Neišsigąskite. Vos tik perpratus porą konceptualių dalykų, viskas tampa kur kas paprasčiau. Tam, kad pereinamasis laikotarpis būtų dar lengvesnis, galima pasinaudoti papildomomis pamokomis. Vokiečių kalbos kursai – vienas iš efektyviausių pasirinkimų, suteikiantis tvirtus pagrindus.

Jei bent kartą teko susidurti su šia kalba, tikriausiai pastebėjote, kad daiktavardžiai gali būti vyriškos, moteriškos ir bevardės giminės. Juos atitinka tokie artikeliai: „der“, „die“ ir „das“. Kaip išmokti vokiečių kalbą tuo pasinaudojant? Paprastai – naujus žodžius iš karto siekite su artikeliais. Pavyzdžiui, stalas yra „Tisch“, jo giminė vyriška, todėl sakoma „der Tisch“. Puodelis yra moteriškos giminės – „die Tasse“. Žodžių mokymasis nepamirštant gramatinio konteksto labai svarbus siekiant išvengti painiavos ir netikslumų. Šį metodą galima taikyti ne tik siejant artikelius su daiktavardžiais, bet ir derinant prielinksnius, sudarant sakinio struktūrą.

Naudokite modalinius veiksmažodžius

Vokiečių kalbos kursai, pagrįsti naujausiais mokymo metodais, suteikia galimybę greičiau perprasti esminius aspektus. Vieni iš tokių – modaliniai veiksmažodžiai. Jie reiškia galimybę, gebėjimą, privalėjimą ir padeda atskleisti pasakymo savybes. Tokie žodžiai gali būti labai plačiai panaudojami ir leidžia išreikšti skirtingas mintis. Keletas pavyzdžių: „können“ reiškia „gali“, „müssen“ – „privalo“. Derinant juos kartu su tokiais veiksmažodžiais kaip „gehen“ – „eiti“, „spielen“ – „žaisti“, „lernen“ – „išmokti“, galima sukurti daugybę skirtingų kombinacijų. Taigi, jei vis dar svarstote, kaip išmokti vokiečių kalbą – štai vienas iš atsakymų.

Išmokite atpažinti žodžių gimines

Iš pirmo žvilgsnio artikelių naudojimas vokiečių kalboje gali pasirodyti ganėtinai sudėtingas. Visgi, išmokus atpažinti konkretaus žodžio giminę, užduotis palengvėja. Nors keletas pavyzdžių jau buvo aptarta anksčiau, verta šį aspektą panagrinėti giliau. Šiuo atveju labai praverčia vokiečių kalbos kursai, tačiau jei neturite galimybės jų lankyti, štai keletas patarimų.

Žodžiai, kurie baigiasi -keit, -heit, -ung, – schaft dažniausiai yra moteriškosios giminės. Todėl kartu su jais naudojamas artikelis „die“. Ta pati taisyklė galioja ir galūnėms -ie, -in, -sion, -tät ir -ur. Vyriškosios giminės žodžiai pakankamai dažnai baigiasi -ling arba -ismus, o bevardės giminės – -tum arba -tel. Nepaisant to, kad galima rasti nemažai išimčių, įvertinus šią informaciją mokymosi procesas tampa gerokai paprastesnis.

Perpraskite prielinksnius ir dažniau juos naudokite

Būdų, kaip išmokti vokiečių kalbą, išties nemažai. Dar vienas jų susijęs su prielinksnių vartojimu. Šie žodžiai padeda nurodyti laiką, vietą ir kryptį. Priešdėliai gali lemti nemažai sumaišties, tačiau taisyklingas jų vartojimas itin svarbus. Vokiečių kalbos kursai suteikia galimybę greitai perprasti painias gramatikos pinkles, todėl rezultatų pasiekiama dar greičiau.

Verta žinoti, kad dauguma priešdėlių vartojami tik tam tikru atveju, todėl reikia itin atidžiai sekti taisykles. Pavyzdžiui, „mit“ (reiškia „už“) visada vartojamas su kilmininko formos daiktavardžiu ar įvardžiu, o „gegen“ („prieš“) – galininko. Taigi, siekiant išvengti gramatikos klaidų, rekomenduojama į tai atsižvelgti.

Pajauskite, kaip „veikia“ ši kalba

Aukščiau pateikti patarimai susiję su gramatika, todėl ne visada pavyksta juos perprasti iš pirmo karto. Bet kokiu atveju nereikėtų nustoti ieškoti sau tinkamiausio kelio, kaip išmokti vokiečių kalbą. Žingsnis po žingsnio pavyksta suvokti net ir sudėtingiausias gramatikos taisykles.

Tuomet lieka kitas ne ką lengvesnis žingsnis – turimų žinių pritaikymas praktikoje. Vokiečių kalbos kursai padeda lengviau peržengti šią ribą ir įgauti daugiau pasitikėjimo savimi. Taip pat patariame kuo dažniau kartoti išmoktas frazes ir nuolat pildyti savo žodyną.

Naujos kalbos mokymasis – kelionė, kurioje netrūksta iššūkių. Nepaisant to, šis procesas labai įdomus ir įtraukiantis. Žavitės vokiečių kalba, o galbūt geri jos įgūdžiai būtini darbe? Nepraleiskite progos pasinaudoti „Skrivanek“ kursais – jie gali padėti nepasimesti painiuose naujos kalbos labirintuose.