„Apple“ programavimo kalba „Swift“ ir pasaulinė rinka

„Apple“ programavimo kalba „Swift“ ir pasaulinė rinka | Skrivanek

Sparčiai vykstant globalizacijai, nauji gaminiai daro įtaką rinkos poreikiams, o pastarieji prisideda prie gaminių tobulinimo. Pasaulinis šios tendencijos pavyzdys galėtų būti neseniai pristatyta „Apple“ programavimo kalba „Swift“ ir jos priedas – „Xcode 6“ mobiliosios programėlės priemonių komplektas.

Šių metų birželio mėnesį pristatytą programavimo kalbą „Swift“ palankiai sutiko „iOS“ programėlių kūrėjai: vyrauja nuomonė, kad „Objective-C“ kalbą, kurią pakeis „Swift“,  sudėtinga perprasti ir naudoti. Regis, patobulintų ir naujoms rinkoms skirtų „iOS“ programėlių gausą nulėmė „Swift“. Šį rezultatą paskatino ir ryšys su lokalizacija bei vertimu.

Toliau pateikiame su internacionalizacija susijusių patobulinimų sąrašą – tai kelios „Swift“ ir „Xcode 6“ būdingos savybės, kurių atsiradimui įtakos turėjo pasaulinės rinkos atsiliepimai.

~ Naujos lokalizacijos kalbos: hindi, Indijos anglų, Kanados prancūzų ir Honkongo kinų.
~ Naujos klaviatūros kalbos: bengalų, marathų, urdu, Indijos anglų, filipiniečių ir slovėnų.

~ Palaikomas ne tik Grigaliaus, bet ir mėnulio kalendorius.

~ Sudėtingesnis laiko intervalų tvarkymas.

Tokie pakeitimai neišvengiamai turi įtakos bendravimui su užsienio klientais, naudojančiais „iOS“, bei Jūsų lokalizacijos ir vertimo pasirinkimams tose rinkose.

Šimtai tūkstančių programėlių buvo sukurtos naudoti mobiliuosiuose įrenginiuose tiek su „iOS“, tiek su „Android“. Vis dėlto 2012 m. „Apple“  „iOS“ pasaulinėje rinkoje nusileido „Google“ „Android“. Iš dalies taip nutiko dėl to, kad „Android“ nėra susieta su vienintelės rūšies mobiliaisiais įrenginiais, o „Apple“ įrenginiai paprastai yra brangesni. Būtent dėl to „iOS“ yra populiari 38 labiau išsivysčiusiose valstybėse. Atrodo, kad „Swift“ ir „Xcode 6“ buvo sukurtos mėginant įtvirtinti ir išplėsti „Apple“ rinkos dalį.

Sužinoti, kokioms operacinėms sistemoms pirmenybę teikia įvairios valstybės, galite peržiūrėję žemėlapį „International Business Times“ svetainėje:

http://www.ibtimes.com/android-vs-ios-whats-most-popular-mobile-operating-system-your-country-1464892

J. McShulskis