Globalizacija ir personalo atranka: kas naujo?

Kalbų mokykla Skrivanek, CV, darbo paieška

Dėl progresyvios globalizacijos personalo atrankos skyrius ieško globalių sprendimų. Praėjęs dešimtmetis dramatiškai pakeitė šį departamentą. HR (angl. Human Resources, liet. žmogiškieji ištekliai) agentūros turi ir toliau plėstis, bendrauti su potencialiais klientais, tapti partneriais tiems, kurie konkuruoja ir laimi rinkoje. Net personalo skyrių atstovams svarbu prisitaikyti prie verslo pokyčių ir padėti įmonei pasiekti iškeltus tikslus. Dažnai tokiais atvejais svarbų vaidmenį atlieka ir vertimų biuras. Taigi, ko iš HR skyriaus reikalaujama ketvirtosios pramonės revoliucijos metu?

Technologijos personalo atrankos skyriuje

Trumpai tariant, personalo atrankos skyriaus technologijos apima daugybę programų, padedančių pagerinti įdarbinimo procesą. Specialistai turi naudoti naujausius sprendimus visose savo verslo srityse: pradedant personalo valdymu, darbuotojų paieška, baigiant atlyginimais ir papildomomis išmokomis. Pagrindinis moderniųjų technologijų diegimo tikslas šioje srityje – noras palengvinti darbą ir sumažinant išlaidas padidinant darbuotojų įsitraukimą, taip pat ir pagerinant darbo rezultatus.

Kad atitiktų šios dienos rinkos reikalavimus, personalo atrankos skyrių specialistams svarbu suprasti naujausias tendencijas ir atsirinkti tas, kurios gali pagerinti darbo efektyvumą.

Vertimų biuras ir kalbų mokykla „Skrivanek“ – tai įmonė, kurioje nuolat domimasi naujovėmis ir tobulėjama. Mūsų specialistai pateikia penkias svarbiausias personalo atrankos skyriaus technologijų tendencijas, kurias reikėtų akcentuoti 2020 m.:

1. Debesijos duomenų bazė

Per pastaruosius kelerius metus debesijos duomenų bazės naudojimas personalo atrankos skyriuje vis dažnėjo. „PwC“ konsultacinės įmonės surengta apklausa „Pasaulio personalo atrankos skyrių technologijos“ parodė, kad 2017 m. daugiau kaip 70 proc. įmonių visame pasaulyje bent vieną iš procesų valdė pasitelkdamos debesiją.

Dėl didėjančio jos populiarumo tenka gerinti ir čia laikomų duomenų saugumą. Patalpindami duomenis debesijoje, galite išvengti rizikos ir išlaidų, susijusių su būtinybe juos saugoti savo serveriuose.

2. Dirbtinis intelektas

Vertimų biuras ir kalbų mokykla „Skrivanek“ ne tik seka, bet ir nuolat pritaiko naujoves, leidžiančias padidinti darbo efektyvumą. Kaip ir kiekviename sektoriuje, dirbtinis intelektas yra aktuali tema ir personalo atrankos skyriaus specialistams. Dirbtinis intelektas palengvina pagrindinę jų užduotį – įdarbinimą. Šių įrankių naudojimas įdarbinant darbuotojus leidžia objektyviai pasirinkti kandidatą pagal jo įgūdžius. Kiti procesai, tokie kaip atlyginimas ir veiksmingumo valdymas (darbuotojų premijų skaičiavimas, darbo rezultatų įvertinimas), pasitelkiant išmaniuosius įrankius tampa įgyvendinami kur kas greičiau.

3. Įdarbinimas internetu

Neabejotina, kad nuolat augantis programinės įrangos, pagerinančios įdarbinimo procesą internetu, kiekis leidžia sutaupyti begalę laiko. Rinkoje galima rasti platų jos pasirinkimą, tačiau svarbu sutelkti dėmesį į tas priemones, kurios pagerina būtent personalo atrankos skyriaus darbus.

Šiuo laikotarpiu vis daugiau įmonių renkasi įdarbinimą internetu. Nuo šios tendencijos neatsilieka ir vertimų biuras, kalbų mokykla „Skrivanek“. Įmonės sukuria specialius tinklalapius kandidatams, į kuriuos reikia įkelti savo gyvenimo aprašymus. Toks puslapis gali būti naudojamas ir kitiems įdarbinimo procesams, pavyzdžiui, interviu organizavimui (taip pat internetu).

Programinės įrangos naudojimas leidžia mums sukurti kanalus, kuriuose galime susisiekti su naujais kandidatais ir atkreipti jų dėmesį. Įdarbinimas internetu leidžia mums priartėti prie žmonių, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia internete.

4. Darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Šiuo metu darbuotojai tikisi, kad darbdaviai investuos į jų įgūdžių tobulinimą. Personalo komandos reguliariai organizuoja mokymo ir tobulinimo programas, kurios ne tik patenkina darbuotojų poreikius, bet ir iš tikrųjų palaiko įmonės plėtrą. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti kalbų mokykla „Skrivanek“. Mokymasis joje padeda įgauti profesinį pranašumą, įveikti įvairiausius kasdienybėje iškylančius iššūkius.

Remiantis „PwC“ apklausa, 55 proc. darbdavių mano, kad mokymų ir kvalifikacijos kėlimo stoka riboja darbuotojų prisitaikymą prie inovacijų. Štai kodėl kompanijų atstovai šiandien vis labiau nori investuoti į darbuotojų mokymus.

Įmonės naudojasi mokymo įstaigų paslaugomis. Yra platus edukacinių įstaigų, teikiančių mokymo paslaugas šiuolaikinėmis technologijomis, pasirinkimas. Jos siūlo įvairių rūšių internetinius mokymus ir medžiagą, leidžiančią darbuotojams greitai ir nuotoliniu būdu pasibaigti kursus ar mokymus, taip patobulinant savo kompetencijas asmeniškai patogiu laiku, patogioje vietoje.

5. „Focus“ kalbos testavimo sistema

Vertimų biuras ir kalbų mokykla „Skrivanek“ yra šios internetinių mokymų ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo tendencijos dalis. Sukūrėme modernią sistemą, specialiai skirtą įdarbinimo procesui pagerinti – darbuotojų bei kandidatų kalbos kompetencijos įvertinimą internetu.

Siūlome galimybę patikrinti kiekvieno darbuotojo ar kandidato penkis pagrindinius kalbos įgūdžius (daugiau kaip 20 kalbų). Kreipkitės į mus ir pateiksime tinkamiausią sprendimą, atitinkantį jūsų poreikius.