Lietuva ir lietuvių kalbos kursai

Gedimino pilis | Skrivanek

Gražūs miškai, bažnyčios, smėlėti Baltijos paplūdimiai ir nepaprastas Vilnius – tai tik keletas iš daugybės įdomybių, kurios Jūsų laukia Lietuvoje. Jei dar nespėjote aplankyti šios šalies, būtinai tai padarykite. Ir, prieš pradėdami krauti daiktus, perskaitykite mūsų vadovą apie šalį, kalbą ir pagrindinius miestus, kad būtumėte geriau pasirengę naujiems nuotykiams.

KUR YRA LIETUVA?

Lietuva – Baltijos šalis, esanti šiaurės rytų Europoje. Ribojasi su Latvija (Šiaurėje), Lenkija (Pietvakariuose), Rusijos Kaliningrado sritimi (Vakaruose) ir Baltarusija (Rytuose). Jos sausumos siena tęsiasi 1642 km, o pakrantės ilgis – 90 km.

LIETUVOS PLOTAS

Lietuvos plotas yra 65 300 km², ji yra didžiausia Baltijos šalis ir 124 pagal dydį šalis pasaulyje (šaltinis: worldometers.info). Ją sudaro daugiausia žemumos (vidutinis aukštis – 99 m virš jūros lygio). Aukštojas yra aukščiausias Lietuvos taškas. Aukštis virš jūros lygio – 293,84 m.

LIETUVOS GYVENTOJŲ SKAIČIUS

Lietuvoje gyvena daugiau kaip 2,7 mln. žmonių (šaltinis: worldometers.info). Jos gyventojų skaičius nuolat mažėja dėl mažo gimstamumo ir emigracijos (daugiausia – dėl ekonominių priežasčių Europos Sąjungoje ribose). Šalis yra gana vienatautė – dominuoja lietuviai; didžiausios tautinės mažumos yra lenkai ir rusai.

LIETUVIŲ KALBA

Pagal Konstituciją oficialioji šalies kalba yra lietuvių. Ją galima išgirsti ir Baltarusijoje bei Lenkijoje, taip pat tarp emigrantų Kanadoje, JAV ir Australijoje. Šia kalba kalbančių žmonių skaičius yra apie 3 milijonai žmonių (šaltinis: The Culture Trip).

Lietuvių kalba, kartu su latvių kalba, priklauso baltų kalbų grupei, tačiau jos labai skiriasi viena nuo kitos ir nėra tarpusavyje suprantamos. Seniausias kalbos reliktas yra maldų rankraštis, įtrauktas į Tractatus sacerdotalis (1503). Lietuvių kalbą saugo Valstybinė lietuvių kalbos komisija, siekianti užtikrinti, kad nauji žodžiai nebūtų skolinami iš užsienio kalbų (daugiausia – anglų).

2011 metų gyventojų surašymas parodė, kad 78,5 % lietuvių moka bent vieną užsienio kalbą. Populiariausios yra rusų, anglų ir vokiečių kalbos, ypač jauniausi gyventojai gali didžiuotis pastarųjų dviejų žiniomis. Net 8,3 % lietuvių gali susikalbėti lenkiškai.

Lietuvių kalbos kursai užsieniečiams

Skrivanek kalbų mokykla siūlo lietuvių kalbos kursus užsieniečiams. Mūsų lietuvių kalbos kursai padės išmokti bendrauti kasdienėse situacijose – nuo pagrindų pradedantiesiems iki sklandžių diskusijų šiuolaikiniais klausimais pažengusiems. Lavinsite visus penkis kalbinus įgūdžius – skaitymą, rašymą, klausymą, kalbėjimą ir gramatiką – ypatingą dėmesį skiriame bendravimui.

Lietuvių kalbos kursai suaugusiems – kultūriniai ir socialiniai užsiėmimai, skirti ne tik pagerinti kalbos įgūdžius, bet ir pažinti šalies kultūrą.

Lietuvių kalbos kursai internetu leidžia į vieną grupę suburti skirtingose vietose dirbančius darbuotojus, o tai ženkliai praplečia darbdavių galimybes – vienoje grupėje gali mokytis darbuotojai iš skirtingų padalinių, miestų ar netgi valstybių.

LIETUVOS VĖLIAVA

Dabartinis Lietuvos vėliavos dizainas patvirtintas 1989 metų kovo 20 dieną. Ji yra stačiakampio formos, padalinta į horizontalias geltonos, žalios ir raudonos spalvos juostas, kurios simbolizuoja saulę (taip pat kilnumą ir sąžiningumą), derlingus laukus ir miškus (arba gyvybę ir viltį) ir kraują (susijusį su meile ir pasišventimu Tėvynei). Šias spalvas galima rasti ir tautiniuose drabužiuose.

Lietuvos vėliava | Skrivanek

LIETUVOS VALIUTA

2015 metų sausį Lietuva prisijungė prie euro zonos ir dalijasi valiuta su kitomis Europos šalimis. Iki tol teisėta mokėjimo priemonė buvo litas. Už šalies pinigų politiką atsakinga institucija yra Lietuvos bankas.

LIETUVOS PREZIDENTAS

Lietuvos politinė santvarka yra pusiau prezidentinė demokratija; yra valdžios padalijimas. Prezidentas yra valstybės vadovas. Jo užduotys: skirti ministrą pirmininką, apibrėžti vidaus ir užsienio politiką bei vadovauti ginkluotosioms pajėgoms.

Nuo 2019 metų Lietuvos prezidento postą užima Gitanas Nausėda. Visuotiniuose rinkimuose jis dalyvavo kaip nepriklausomas kandidatas, be jokios partijos paramos. Pagal profesiją yra ekonomistas. Jis taip pat buvo Lietuvos banko valdybos narys ir prezidento Valdo Adamkaus patarėjas.

LIETUVOS SOSTINĖ

Vilnius, buvusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinė, dabar yra pagrindinis šalies administracinis centras. Tai svarbus miestas ekonomine, kultūrine ir transporto prasme. Čia yra didžiausias šalies oro uostas ir geležinkelio stotis. Mieste apsilankę turistai gali aplankyti daugybę rūmų ir muziejų.

AR LIETUVA PRIKLAUSO NATO?

Lietuva yra NATO narė nuo 2004 m. Tais pačiais metais šalis įstojo į Europos Sąjungą. Dėl Šiaurės Atlanto sutarties nuostatų valstybei taikomas kolektyvinės gynybos principas – jos teritorijos puolimo atveju jai garantuojama kitų aljanso šalių pagalba.

LIETUVA: KĄ VERTA PAMATYTI?

„Lietuva, Tėvyne mano“, – nostalgiškai rašė Mickevičius. Nors šalis savo dydžiu negąsdina, tačiau įdomių lankytinų vietų joje netrūksta. Kad Jums būtų lengviau pasirinkti, parengėme subjektyvų gražiausių kampelių vadovą.

Vilnius – Lietuva

Geriausia tiesiog pasivaikščioti pėsčiomis po Vilnių, nes jis džiugina kiekviename žingsnyje. Viena lankomiausių vietų Senamiestyje – Aušros vartai, kurie yra miesto įtvirtinimų liekanos. Būtent ten yra garsusis XVI a. Aušros vartų Dievo Motinos paveikslas. Gražiausia panorama atsiveria nuo šalia senamiesčio esančio Gedimino kalno.

Trakų pilis

Trakų pilis yra vos keliasdešimt minučių kelio automobiliu nuo Vilniaus. Tikrai verta skirti laiko atrasti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio (taip pat ir jo sūnaus Vytauto) rezidenciją. Objektas įsikūręs itin vaizdingame kraštovaizdyje – Galvės ežero saloje. Po ekskursijos būtina paskanauti kibinų (karaimų nacionalinio patiekalo).

Palanga

Tai – didelis atostogų kurortas, kuris vasarą būna perpildytas. Turistų čia laukia: smėlio paplūdimys, ilga prieplauka, daugybė dviračių takų ir restoranai, siūlantys šviežios žuvies ir lietuvių tradicinės virtuvės patiekalų.

Kaunas

Kaunas yra antras pagal dydį Lietuvos miestas. Kadangi jis nėra didelis, rekomenduojame po centrinę miesto dalį pasivaikščioti pėsčiomis. Lankantis antrajame pagal dydį Lietuvos mieste, būtina pamatyti XIV a. pilį, rotušės aikštę, katedrą ir spalvingus, senamiestyje esančius, senovinius mūrinius namus. Kaunas garsėja įdomiomis freskomis, labai patariame aplankyti objektus ir pasigrožėti šiais meno kūriniais.

Druskininkai

Druskininkai – ideali kryptis tiems, kurie nori pailsėti ir pasimėgauti sveikatinimo paslaugomis. Šis pietų Lietuvos kurortas yra apsuptas miškų. Mieste rasite daugybę sanatorijų, viešbučių ir tipinių turistų lankomų vietų.

VISO GERO!

Svarstote laisvą savaitgalį praleisti Lietuvoje? Šaunu! Tikrai puikiai praleisite laiką. Nepamirškite pasistiprinti po intensyvių ekskursijų skaniu maistu: kugeliu, čeburekais ar cepelinais.