Lietuvių kalbos kursai ir mokymasis – 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti

Lietuvių kalbos kursai | Skrivanek

1. Išsikelkite konkrečius realistiškus tikslus

Nusprendėte pradėti mokytis lietuvių kalbos. Kas toliau? Galite pradėti užduodami sau šiuos klausimus: ko tiksliai norėtumėte pasiekti? Ar yra terminas, iki kurio norėtumėte tą padaryti? Mokytis kalbos lengviausia išskaidant tikslus į mažesnes užduotis, kurias būtų galima atlikti per trumpesnį laiką. Tai užtikrina, kad tikslai, kuriuos bandote pasiekti, yra realistiški, ir padeda išlikti motyvuotiems viso proceso metu.

Mokymosi pradžioje galite būti pilni optimizmo, tačiau noras išmokti sklandžiai kalbėti per trumpą laiką – ne pati geriausia idėja. Rekomenduojame išsikelti konkrečius tikslus, kuriuos įmanoma pasiekti, pavyzdžiui: gebėti perskaityti laikraščio straipsnį norima išmokti kalba taip, kad nė vieno žodžio nereikėtų tikrinti žodyne.

2. Priminkite sau, kodėl pradėjote mokytis

Tai gali atrodyti savaime suprantama, bet ypač svarbu yra žinoti priežastis, kodėl norite išmokti kalbą. Motyvacija greitai išblėsta, ypač tarp besimokančiųjų savarankiškai. Kad išlaikytumėte tempą, rekomenduojame užsirašyti 10 priežasčių, kodėl mokotės kalbos, ir priklijuoti šį sąrašą prie savo naudojamo mokymosi priemonių aplanko. Pažymėkite ant jo: „Peržvelgti, kai apima abejonės.“

3. Sutelkite dėmesį į konkrečius įgūdžius

Diskutuojant apie tai, kaip išmokti kalbą, dažnai išsiskiria nuomonės dėl to, kuris būdas geresnis – tradicinis ar technologinis. Tačiau esminis klausimas nėra, kas geriau: lietuvių kalbos kursai internetu ar klasėje, mokytis iš programėlės ar iš knygos. Geriau orientuotis į tai, kaip apjungti būtinus kalbos elementus konkrečiam tikslui, pateikti šiuos elementus besimokančiajam suprantamu būdu ir suteikti priemones, kurios jam leistų šiuos elementus suvokti.

4. Skaitykite savo malonumui

Skaitymas – ne tik puikus būdas geriau įsisavinti kalbą. Jis gali būti ir vienas maloniausių mokymosi aspektų. Skaitydami savo malonumui susidursite su įvairiausiais žodžiais ir frazėmis, kurių neišgirstumėte kasdieniame gyvenime. Skaitymas suteikia prasmę gramatinėms struktūroms, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti gluminančios ir sudėtingos. Pirmoji perskaityta knyga taps monumentaliu pasiekimu, kurį atsiminsite ilgai.

5. Mokykitės žodžių platesniame kontekste

Bandyti atsiminti žodžius tiesiog skaitant juos atskirai gali būti sunku, o juo labiau – nuobodu. Mūsų manymu, norint, kad nauji žodžiai išliktų atmintyje, jų prasmes reikia sieti su objektais. Puikus būdas praturtinti savo žodyną – padaryti taip, kad žodžiai, kuriuos norite išmokti, būtų matomi situacijose ar tekstuose, su kuriais susidūrėte savo asmeniniame gyvenime. Taip užtikrinsite, kad turinys bus visada aktualus ir siesis su jūsų patirtimi.

6. Nekreipkite dėmesio į mitus: amžius tėra skaičius

Jeigu esate suaugęs žmogus, kuris moka vieną kalbą, ar į traukinį jau pavėlavote? Suaugusieji ir vaikai mokosi skirtingais būdais, bet tai neturėtų jūsų atbaidyti nuo pasiryžimo išmokti lietuvių kalbą. Kalbos yra vienu metu organiškos ir sistemingos Vaikai kalbas įsisavina organiškai ir instinktyviai, o suaugusieji jų mokosi sistemingai.

7. Tobulinkite savo gimtosios kalbos įgūdžius

Tai, kad kalbate savo gimtąja kalba savaime, dar nebūtinai reiškia, kad gerai ją suprantate. Sėkmingai mokytis antrosios kalbos galėsite tik tada, kai suprasite pirmąją. Prieš pasineriant į užsienio kalbos frazių jūrą, labai svarbu suprasti savo gimtąją kalbą ir kaip apskritai veikia kalbos sistema.

8. Nenuvertinkite vertimo svarbos

Skirtinguose mokymosi proceso etapuose gali reikėti skirtingų metodų. Pasiekus tam tikrą įgūdžių lygį ir pramokus gana užtikrintai kalbėti, pažanga paprastai sulėtėja. Vertimas – labai svarbus pratimas, padėsiantis peržengti tam tikrą barjerą, kurį anksčiau ar vėliau pasieksite mokydamiesi kalbos. Vertimo pratimai apsaugo nuo perfrazavimo ir padeda pasiekti kitą lygį.

9. Saugokitės galutinio išmokimo

Sunku apibrėžti, ką reiškia galutinai išmokti kalbą, bet šis tikslas dažnai iškeliamas ant pjedestalo, nors to visai nenusipelno. Kalbos įsisavinimo procesas niekada nesibaigia, nes jis atspindi kultūrinę pažangą, asmeninį augimą ir nuolatinį tobulėjimą.

10. Keliaukite paskui kalbą – susikalbėkite

Jei rimtai ketinate išmokti kalbą ir mėgautis naujai įgytais įgūdžiais, būkite toje aplinkoje, kurioje ta kalba yra kalbama. Knygos ir lentelės turbūt yra lengviausias būdas pasinerti į kalbą namie, tačiau tai niekada nebus taip naudinga, kaip mokymasis tiesiogiai iš žmonių ir kultūros atitinkamoje šalyje.

Lietuvių kalbos kursai užsieniečiams

Skrivanek kalbų mokyklos siūlomi lietuvių kalbos kursai užsieniečiams – puikus būdas pažinti ne tik kalbą, bet ir lietuvių kultūrą. Galite pasirinkti užsiėmimus individualiai arba grupėje sau arba savo įmonės darbuotojams. Susisiekite!