Kaip lengvai išmokti anglų kalbą?

Kaip išmokti anglų kalbą greičiau ir paprasčiau? Dažnas mūsų ieško atsakymo į šį klausimą. Šiais laikais anglų kalba yra reikalinga visur: dirbant, studijuojant ar leidžiant laisvalaikį. Geri anglų kalbos įgūdžiai padeda megzti naujus ryšius ir visapusiškai tobulėti. Tarptautiniame versle – tai vienas svarbiausių aspektų, leidžiančių sėkmingai bendradarbiauti su savo verslo partneriais ir pasiekti įvairias užsienio rinkas. Anglų kalbos kursai – puikus pasirinkimas siekiantiems greitų ir gerų rezultatų. Jeigu svarstote, kaip lengvai išmokti anglų kalbą, kviečiame susipažinti su mūsų siūlomais patarimais.

Susiraskite bendraminčių

Nepagrįstos baimės labai dažnai būna kliūtis imtis naujos veiklos. Jeigu asmuo nedrįsta pradėti mokytis užsienio kalbos, mintyse atsiranda įvairių pasiteisinimų. Bendraminčiai gali padėti jums lengviau išeiti iš savo komforto zonos. Galite pasidalinti savo nuogąstavimais ir abejonėmis, o tai gali motyvuoti ir padrąsinti, tuomet atsakyti į klausimą, kaip išmokti anglų kalbą lengviau – kur kas paprasčiau. Juk mokytis drauge su kitais smagiau!

Išsikelkite tikslą

Prieš pradedant mokytis anglų kalbos, patartina išsikelti konkretų tikslą. Jis svarbus dėl keleto priežasčių:

  • reikia aiškiai atsakyti sau į klausimą, kodėl nusprendėte išmokti anglų kalbą,
  • kai žinosite, kad nustatytu grafiku jūsų laukia paskaitos, bus kur kas lengviau skirstyti prioritetus,
  •  kurso metu tikslas palaikys jūsų motyvaciją mokytis.

Jei nesate tikri, kokius konkrečiai kalbinius įgūdžius reikia tobulinti, jums gali praversti anglų kalbos kursai. Visų pirma, patyrę dėstytojai nustato jūsų esamą kalbos mokėjimo lygį ir išsiaiškina jūsų poreikius bei lūkesčius, susijusius su anglų kalbos kursais. Vėliau išsamiai supažindina su mokymosi metodais bei pristato naujausią mokymosi medžiagą, pritaikytą tik jums. Tai leidžia adekvačiai įvertinti situaciją ir išsikelti realius tikslus, kuriuos pasieksite kur kas paprasčiau.

Atkreipkite dėmesį į taisyklingą tarimą

Pakankamai dažnai ieškant atsakymo į jau anksčiau iškeltą klausimą – kaip lengvai išmokti anglų kalbą – koncentruojamasi vien į taisyklingą gramatiką. Ji išties svarbi, tačiau vertėtų nepamiršti ir kitų dalykų, pavyzdžiui, tarimo. Jei sekate šalies aktualijas, tikriausiai esate atkreipę dėmesį į ne itin sklandžiai angliškai kalbančius politikus ar pramogų verslo atstovus. Tai sudaro išties neprofesionalų įvaizdį ir dažnai sukelia įvairiausių nesusipratimų. Anglų kalbos kursai – puikus pasirinkimas norintiems to išvengti. Gimtakalbiai dėstytojai iš JAV arba JK padeda įvaldyti taisyklingą žodžių tarimą.

Naudokite įvairią mokymosi medžiagą

Anglų kalbos kursų metu yra naudojami naujausi vadovėliai, tačiau mokymosi procesas yra paįvairinamas ir kitais šaltiniais. Rekomenduojama pradėti skaityti ir gimtakalbiams skirtus tekstus. Iš pradžių tokia anglų kalba gali pasirodyti sudėtinga, nepaisant to – tokie tekstai praturtins jūsų žodyną . Skaitykite anglų kalbą tai, kas jums yra įdomu – grožinę literatūrą, verslo žurnalus, internetinius tinklaraščius. Taip kur kas lengviau perprasite ne tik šios užsienio kalbos subtilybes, bet ir kultūrą.

Nebijokite klysti

Klaidos – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jos skatina mokytis ir tobulėti. Tačiau nemažai žmonių pernelyg bijo klysti. Paradoksalu, tačiau taip jie tik atima iš savęs galimybę greičiau suprasti naujus dalykus. Todėl nenuostabu, kodėl atsakyti į klausimą, kaip išmokti anglų kalbą, tampa kur kas sudėtingiau.

Vaikai šiuo atveju galėtų būti puikus pavyzdys suaugusiesiems. Jie nesureikšmina savo klaidų ir drąsiau išbando naujas veiklas. Dėl šios priežasties mažieji itin sparčiai mokosi. Suprantama, jog leisti sau būti netobuliems gali būti pakankamai sudėtinga – ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Tačiau pamiršus nepagrįstas baimes, dažniausiai pasiekiama stulbinančių rezultatų.

Vienas geriausių būdų praktikoje taikyti įgytas anglų kalbos žinias – bendrauti. Jei neturite galimybės to daryti gyvai, drąsiai pasinaudokite internetu. Juk taip galite rasti daug bendraminčių iš įvairių pasaulio šalių, kurie galbūt vėliau taps ir jūsų draugais. Daugiau drąsos gali suteikti ir dėstytojas. Anglų kalbos kursai leidžia mokytis iš pačių geriausių savo srities specialistų. Jie ne tik įvertina individualius gebėjimus, bet ir nuolatos motyvuoja, padrąsina.

Mėgaukitės procesu

Kaip išmokti anglų kalbą ne tik lengvai, bet ir smagiai? Dabar tai padaryti yra išties paprasta. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę išbandyti pačius įvairiausius mokymosi būdus, kurie leidžia jaustis taip, lyg pramogautumėte. Kompiuteriniai žaidimai, filmų žiūrėjimas, straipsnių skaitymas, naudojimasis socialiniais tinklais – tai tik dalis pavyzdžių, kaip galima tobulinti anglų kalbą.

Anglų kalbos kursai taip pat išsiskiria patrauklumu. Juose vis dažniau pritaikomi inovatyvūs sprendimai, kurie paverčia mokymosi procesą kur kas malonesniu. Nieko keisto, kad tuomet atsiranda ir daugiau motyvacijos.

Kartokite

Kaip jau buvo aptarta, mokantis labai svarbu aiškiai suvokti savo tikslus. Jei norisi ilgalaikių rezultatų, išmoktus žodžius patariama nuolat kartoti. Teigiama, kad per dieną tam reikėtų skirti nuo 5 iki 15 minučių. Kartoti išmoktą informaciją galima pačiais įvairiausiais ir įdomiausiais būdais. Vienas tokių – daiktų apklijavimas lipdukais su angliškais tų objektų pavadinimais. Tokiu būdu puikiai lavinama regimoji atmintis. Jei ir jūs svarstote, kaip greitai išmokti anglų kalbą, galbūt verta išbandyti šį metodą?

Susidarykite mokymosi planą

Dienos metu daugeliui netrūksta veiklos: mokslai, darbas, sportas, laisvalaikis su draugais ir šeimyninis gyvenimas. Tam, kad atrastumėte laiko ir naujos kalbos mokymuisi, rekomenduojama jį iš anksto suplanuoti. Taip išvengiama nereikalingo blaškymosi ir trukdžių. Reguliarus mokymasis, vėliau tampantis įpročiu, padeda pasiekti geresnių ir greitesnių rezultatų. Tuomet net ir per pakankamai trumpą laiką galima praplėsti savo anglų kalbos žodyną. Neverta jaudintis – tam gali pakakti ir 10 minučių.

Galvokite, kur vartoti užsienio kalbą

Pagalvokite, dėl kokių priežasčių nusprendėte mokytis anglų kalbos. Jeigu ši kalba yra būtina jūsų darbe, galite koncentruotis į verslo anglų kalbos kursus. Jeigu jums trūksta savo srities žodyno anglų kalba, tokiu atveju verta rinktis specializuotus anglų kalbos kursus – pavyzdžiui, teisės, medicinos, logistikos.

Kaip išmokti anglų kalbą, dažnai domisi ir keliauti mėgstantys žmonės. Tokiu atveju labai naudingi bendrinės anglų kalbos kursai, kurių metu tobulinami kalbėjimo įgūdžiai, paskaitų metu imituojamos kasdienio gyvenimo situacijos. Įgytos anglų kalbos žinios padeda lengviau bendrauti svetur su vietiniais gyventojais ir kitais keliautojais.

Užsienio kalbos kursų metu lavinami visi kalbos mokėjimo įgūdžiai – klausymas, rašymas, skaitymas ir kalbėjimas. Priklausomai nuo išsikeltų tikslų, galima daugiau dėmesio skirti konkretiems įgūdžiams, pavyzdžiui, kalbėjimui. Todėl rekomenduojama orientuotis į tai, kas aktualiausia būtent jums. Tiems, kurie nori išmokti laisvai kalbėti angliškai prieš auditoriją, verta atkreipti dėmesį ir į intonaciją, kūno kalbą. Šie dalykai taip pat turi didelę reikšmę sėkmingam komunikavimui.

Ieškokite ir atraskite

Įprastai vos tik pradėjus mokytis viskas atrodo labai įdomu – juk yra tiek daug naujos informacijos, kurią galima išmokti. Tačiau po kurio laiko nemažai žmonių praranda motyvaciją. Priežastys gali būti įvairios: nereguliarus mokymasis, konkretaus tikslo neturėjimas arba negebėjimas įvertinti savo pažangą.

Vis dar svarstote, kaip lengvai išmokti anglų kalbą? Vertimų biuras ir kalbų mokykla „Skrivanek“ gali padėti jums įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Nepriklausomai nuo to, ar esate pradedantieji, ar jau pažengę, optimalų sprendimą čia gali atrasti kiekvienas. Profesionalūs ir motyvuojantys dėstytojai suteiks visą reikalingą informaciją. Tegul nuolatinis tobulėjimas tampa neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi!