Kalbų mokymasis per Skype: mitai ir tikrovė

Kalbų mokymasis per Skype: mitai ir tikrovė | Skrivanek

1. Mokytis kalbų per Skype – pigu

Kalbų mokymasis per Skype

Kalbos mokymosi per Skype kaina gali būti įvairi – kaip ir kiekvienos kitos paslaugos ar prekės.
Jeigu dėl pamokų susitarėte su nauju bičiuliu iš kelionės ar internete suradote grupę bendraminčių, gali būti, kad mokestis už pamokas tebus simbolinis. O gal nuspręsite apsimainyti paslaugomis – Jūs gausite nemokamų pamokų ir už tai aprodysite bičiuliui savo miestą. Bet tokiu atveju reikėtų atidžiai įvertinti, ar pasirinktas mokytojas turi pakankamai patirties ir žinių, ar kalba jam yra gimtoji, ar į šį darbą jis žvelgia rimtai – t. y. ar nepamirš susitartų pamokų ir nesugalvos jų atšaukti.

Jeigu nutarėte kalbos mokymo per Skype paslaugas įsigyti iš specializuotos įmonės, pvz., kalbų mokymo centro, veikiausiai tai Jums atsieis maždaug tiek, kiek sumokėtumėte už įprastas individualias pamokas. Kodėl? Mokytojas visą dėmesį skirs tik Jums, Jūsų poreikiams pritaikys mokymo metodus, planuos pamokas atsižvelgdamas į Jūsų tikslus ir pageidavimus, parinks būtent Jums patogų pamokų laiką.

2. Mokytis kalbų per Skype– nesaugu

Mūsų internetas – vienas sparčiausių pasaulyje, todėl turime galimybę per Skype mokytis sklandžiai ir dinamiškai, galime greitai persiųsti failus ir be problemų peržiūrėti vaizdo klipus. Tačiau prieš pradėdami mokytis kalbos per Skype, patikrinkite savo kompiuterio savybes, ypač – susijusias su garsu. Per pamokas jos ypač pravers.

Pats kalbos mokymosi procesas nekelia jokio pavojaus duomenų saugumui, jeigu tik žiniatinkliu naudositės apdairiai. Beje – nepažįstamam mokytojui niekada nemokėkite iš anksto.

3. Mokytis kalbos per Skype renkasi tik pavieniai žmonės, dažniausiai – jaunimas

Sparčiai plečiantis informacijos srautui, vykstant globalizacijai, didėjant kasdienio darbo apimtims, vis plačiau naudojant naująsias technologijas, tenka prisitaikyti prie pašėlusio gyvenimo ritmo ir keisti įpročius. Šiandien kalbų per Skype mokosi anaiptol ne vien technologijas geriausiai išmanantys jauni žmonės. Nuotolinį mokymosi būdą dažnai renkasi ir įmonės. Pvz., dažnai keliaujantiems, tarptautinėse parodose dalyvaujantiems darbuotojams suteikiama galimybė pamokų nepraleisti ir per komandiruotes – tuomet jos vyksta ne įmonės patalpose, o per Skype. Toks mokymosi metodas puikiai tinka vadovams ir specialistams, kurių darbo grafikas dažnai kinta. Kai neaišku, kur ir kada galėtų vykti kita pamoka, Skype suteikia galimybę nuosekliai siekti mokymosi tikslų.

4. Mokantis kalbos per Skype reikia laikytis griežtos disciplinos

Nepriklausomai nuo mokymo metodo, pažanga priklauso nuo daugybės veiksnių – ar įdomios pamokos, ar gerai apgalvotos užduotys, ar mokytojas geba sudominti mokinį ir, užvis svarbiausia, ar mokinys rimtai nusiteikęs išmokti kalbos, pasiryžęs kruopščiai ruošti namų darbus ir naudoti naująją kalbą laisvalaikiu, pvz., sekti žinias. Disciplina svarbi mokantis bet kurio dalyko. Jei stinga motyvacijos, nepavyks nieko pasiekti – nepadės nei tobuliausi metodai, nei profesionaliausi mokytojai.

Mokantis per Skype pamokos vyksta nuotoliniu būdu, tad svarbi ir motyvacija, ir organizaciniai įgūdžiai. Nieko gero, jeigu mokytojui teks priminti, kad po penkių minučių suplanuota pamoka. Išties kalbos mokymąsi per Skype dažnai renkasi motyvuoti, disciplinuoti ir puikiai savo laiką planuojantys žmonės.

5. Kiekviena pamoka per Skype – improvizacija be konkretaus plano ar tikslo

Jeigu mokymo per Skype paslaugas teikia specializuota įmonė, pamokos bus suplanuotos pagal konkrečią programą, parinktą atsižvelgiant į besimokančiojo žinių lygį, kalbinius poreikius, darbo specifiką ir daugybę kitų veiksnių. Todėl mokytojas kiekvienos pamokos metu sieks konkretaus tikslo – nereikėtų tikėtis, kad jis pasiūlys žiūrėti juokingus vaizdo klipus. O jeigu tokio pasiūlymo sulauktumėte, vertėtų suabejoti mokytojo ir švietimo įstaigos profesionalumu.

6. Per Skype – tik individualios pamokos

Taip, Skype labiau tinka individualioms pamokoms, kuriose mokytojas bendrauja su vienu mokiniu. Vis dėlto per Skype vienu metu galima dirbti ir su dviem mokiniais – jei tik jų mokymosi tikslai, prioritetai ir žinių lygis sutampa.

Jeigu kalbos kursus planuoja įmonė arba bendraminčių grupelė, o besimokančiųjų bus nemažai, verčiau rinktis ne Skype, o ClickMeeting programą. Kaip ir rengiant įprastus kursus, reikia įvertinti žinių lygį ir pagal jį suformuoti grupes. O tuomet galima pradėti motyvuojančias nuotolines pamokas per ClickMeeting.

7. Kalbos pamokos per Skype visada veiksmingos – nepriklausomai nuo besimokančiojo žinių lygio

Taip, motyvuojančių ir veiksmingų mokymo per Skype programų galima parengti visų kalbos lygių kursams. Nuotoliniu būdu besimokančiam žmogui, kuris naująją kalbą išmano menkai arba išvis nėra su ja susidūręs, geriau dirbti su savo tautiečiu – gimtąja kalba lengviau paaiškinti ir suprasti kalbines situacijas bei gramatikos subtilybes. O pažengusiam, gramatikos pagrindus jau turinčiam žmogui geriau tiks gimtakalbis mokytojas – jis padės taisyklingiau tarti žodžius ir greičiau įgusti vartoti kasdienę kalbą.

8. Mokantis per Skype, ugdomi tik kalbėjimo ir klausymo įgūdžiai

Skype programa sukurta kalbėjimui ir klausymui realiuoju laiku. Šie du kalbiniai įgūdžiai per pamokas naudojami dažniausiai, tad greičiau ir patobulinami.

Vis dėlto mokantis per Skype galima ugdyti ir rašymo bei skaitymo įgūdžius. Patyrusių mokytojų sukurtos programos padeda išmokti ir gramatikos, papildyti žodyną ar patobulinti kitą mokiniui aktualią sritį.

Kad kalbėjimo ir klausymo įgūdžiai būtų stiprinami dar veiksmingiau, pasyviuosius, t. y. rašymo ir skaitymo, įgūdžius reikia ugdyti atliekant namų darbus – skaitymo ir rašymo užduotis.

9. Pamokos per Skype– tik kalbos pagrindams įgyti

Išties galimybės mokytis per Skype yra neribotos – kaip ir įprastose pamokose. Galima pasirinkti įvairius kalbos mokymosi aspektus ar intensyvumą, kad kalbos išmoktumėte greičiau. Naudojant programą ClickMeeting, galima rengti interaktyvius seminarus arba spręsti konkrečius kalbinius klausimus. Pvz., galite su kolegomis itališkai aptarti, kaip patobulinti savo įmonės pristatymą. Viskas įmanoma.