Reikia transkribavimo paslaugų? Gali praversti vertimų biuras

Transkribavimas – ką verta žinoti? - Skrivanek

Garso ir vaizdo medžiaga šiais laikais naudojama itin dažnai. Tačiau toks formatas ne visuomet yra patogiausias. Tuomet dažniausiai pasitelkiama transkripcija, kurią atlieka profesionalūs vertėjai. Taigi, kuo paremta ši paslauga ir kokiomis naudomis ji pasižymi?

 

Termino reikšmė

Transkripcija, kitaip – transkribavimas, yra žodinio pasisakymo perrašymas tekstu. Transkribuojami gali būti tiek garso, tiek vaizdo įrašai. Esant poreikiui, tekstas papildomai išverčiamas. Tai labai patogu, nes visos reikalingos paslaugos suteikiamos vienu metu.

 

Kas svarbu atliekant transkripciją?

Garso arba vaizdo medžiagos perrašymas apima detalią jos perklausą ar peržiūrą ir turinio surinkimą į tekstinį dokumentą. Tam reikalingi specifiniai vertėjo gebėjimai:

 • neformalaus ir formalaus kalbėjimo stiliaus suvokimas,
 •  mokėjimas efektyviai ieškoti informacijos,
 • kompiuterinis raštingumas,
 • gramatikos ir skyrybos taisyklių išmanymas,
 • gebėjimas atidžiai klausyti.

Vertimų biuras „Skrivanek“ skiria didelį dėmesį savo darbuotojų kompetencijoms. Tai leidžia garantuoti nepriekaištingą paslaugų kokybę.

 

Proceso išskirtinumai ir įdomūs faktai

Apskaičiuota, kad valandos trukmės įrašo transkripcija užtrunka apie 4–6 valandas, taigi, pakankamai ilgai. Todėl garso ar vaizdo medžiagos šifravimas reikalauja nemažai pastangų. Besimokantis transkribuoti žmogus per minutę užrašo nuo 80 iki 100 žodžių. Palyginimui, įprastu kalbėjimo tempu pasakoma nuo 150 iki 170 žodžių per minutę.

Atliekant transkripciją šifruojamas kiekvienas žodis, įterpinys ir pastaba. Todėl svarbu specialistui pateikti nežinomų sąvokų paaiškinimus. Taip stipriai palengvinamas jo darbas ir užtikrinamas geresnis rezultatas.

 

Ką galima transkribuoti?

Tiek vaizdo, tiek garso įrašai gali būti įvairių rūšių. Vertimų biuras suteikia jums galimybę iššifruoti:

 • internetinius seminarus,
 • tinklalaides,
 • filmus,
 • interviu ir apklausas,
 • viešųjų renginių, teismo procesų, verslo susitikimų įrašus,
 • paskaitas, seminarus, konferencijas ir kt.

Pasirinkimo galimybės išties plačios, todėl išsirinkti optimalų variantą nesudėtinga.

 

Kuo naudinga transkripcija?

Ši paslauga pasižymi ne vienu privalumu. Pirmiausia, ji leidžia užtikrinti informacijos prieinamumą ir matomumą kurtiesiems bei neprigirdintiesiems. Tekstinė vaizdo ir garso įrašų versija padeda lengviau suprasti dėl akcento ar neaiškaus tarimo sudėtingus dialogus.

Transkribavimas suteikia galimybę paprasčiau panaudoti mokymų ir seminarų medžiagą ateityje, taip pat paruošti rašytinius dokumentus viešajam naudojimui. Paskelbus vaizdo ir garso įrašų tekstines versijas interneto svetainėje, gali pagerėti jos pozicijos naršyklėje ir padidėti lankytojų skaičius.

Domina transkribavimo paslauga? Tuomet kreipkitės į vertimų biuro „Skrivanek“ specialistus. Jie pasiruošę supažindinti su visa jus dominančia informacija ir suteikti paslaugas, kurios pranoks jūsų lūkesčius. Pasirūpinkite savo įmonės sėkme su patikimais partneriais.