6 kalbos, kurias lengva išmokti kalbantiems angliškai

vertimai-kalbos

Jau seniai svajojate išmokti naują užsienio kalbą, tačiau vis nesiryžtate arba neapsisprendžiate, kokią rinktis? Pasirinkimų išties daug, tačiau tam tikrais atvejais mokymosi procesas gali būti paprastesnis ir malonesnis. Teigiama, kad angliškai kalbantiems žmonėms vienas užsienio kalbas išmokti yra kur kas lengviau nei kitas. Taigi, kokios jos yra?

 

1. Norvegų

 

Gali pasirodyti keista, tačiau norvegų kalba yra vienas iš geriausių pasirinkimų. Ji priklauso germanų kalbos šeimai – taip pat, kaip ir anglų, todėl jos turi panašių žodžių, pavyzdžiui, „vinter“ ir „sommer“. Tam, kad mokymasis būtų dar paprastesnis, gali praversti ir norvegų kalbos kursai, kurie ne tik paspartina procesą, bet dažnai jį paverčia patrauklesniu.

 

Verta paminėti ir tai, kad šios kalbos gramatika gana paprasta, o žodžių tvarka sakinyje – labai panaši į anglų. Be to, Norvegijoje yra ganėtinai daug dialektų – tai reiškia, kad kai kuriais atvejais nėra vieno teisingo būdo, kaip ištarti žodžius. Skamba patraukliai, tiesa?

 

2. Švedų

 

Jei prakalbome apie Skandinaviją, verta paminėti ir švedų kalbą. Pagrindinė priežastis, kodėl ji kalbantiems angliškai yra viena iš lengviausiai išmokstamų – daug etimologiškai giminingų, t. y. kilusių iš tos pačios protėvių kalbos ir labai panašiai atrodančių ar skambančių, žodžių. Švedų gramatikos taisyklės ganėtinai paprastos, taip kaip ir norvegų. Kalbos kursai gali būti puiki pagalbinė priemonė joms perprasti.

 

3. Ispanų

 

Ispanų kalba vartojama visame pasaulyje. Jūsų neturėtų nustebinti tai, kad ją pakankamai lengva išmokti. Tai – viena iš romanų kalbų, kilusi iš lotynų – taip pat, kaip ir daugelis angliškų žodžių. Panašumus puikiai atspindi tokie žodžiai kaip „correcto“, „delicioso“ ar „pizza“. Vis dėlto mokantis reikėtų būti atidiems, nes ispanų kalboje yra nemažai skirtingų veiksmažodžių laikų ir gramatikos taisyklių išimčių.

 

5. Italų

 

Nors italų kalba ir nėra tokia paplitusi kaip anksčiau minėtoji, nustatyta, kad ją kaip gimtąją vartoja daugiau nei 63 milijonai žmonių. Lotyniška jos kilmė padeda angliškai kalbantiems atpažinti tokius žodžius kaip „futuro“, „lotteria“ ar „controllare“. Italų, kaip ir anksčiau minėtų ispanų, švedų ar norvegų kalbos kursai gali praversti mokantis ir sudėtingesnius žodžius.

 

6. Prancūzų

 

Tai – dar viena žavinga kalba, kurią verta įtraukti į savo planų sąrašą. Tiesa, ją išmokti gali būti šiek tiek sunkiau, tačiau pasistengti išties verta: visame pasaulyje prancūziškai kalba beveik 76 milijonai žmonių. Angliškų ir prancūziškų žodžių panašumus lemia ne tik bendros lingvistinės šaknys, bet ir istoriniai įvykiai, t. y. nuolatiniai karai, vykę tarp Anglijos ir Prancūzijos, kurių metu ir buvo perimti tam tikri žodžiai.

 

Mokytis niekada nevėlu, todėl, kad ir kurią kalbą pasirinktumėte, darykite tai su malonumu. Kalbų mokykloje „Skrivanek“ vykdomi prancūzų, italų, ispanų, švedų bei norvegų kalbos kursai: nieko nelaukite ir įgyvendinkite savo svajonę jau dabar!