Amžius – ne riba mokytis užsienio kalbos

Amžius – ne riba mokytis užsienio kalbos | Skrivanek

Stereotipas, kad mokytis kalbų reikia pradėti ankstyvoje vaikystėje, vis dar gajus. Manoma, kad išmokti naujos kalbos jauname amžiuje galima greičiau ir lengviau, nes tuomet dar tik ugdomi kalbiniai gebėjimai. Be to, vaiko smegenys lengviau atpažįsta ir suvokia sudėtingas artikuliacijos ypatybes. Tačiau gebėjimą išmokti naujos kalbos lemia ne tik amžius. Užsienio kalbos mokymasis vyresniame amžiuje turi daug reikšmingų privalumų. Pateikiame kelis jų, įrodančius, kad mokytis kalbos niekada nėra vėlu.

 

Naudingas papildomas užsiėmimas

„Skrivanek“ organizuojami anglų kalbos kursai suaugusiems Vilniuje – vieni populiariausių. Daugeliui tai – naudingas papildomas užsiėmimas, naujas hobis, padedantis lavinti kalbinius gebėjimus, kritinį mąstymą, netgi padedantis atrasti naujus dalykus ir pomėgius. Tiek anglų, tiek kitų kalbų mokymasis ypatingai aktualus norintiems pakeliauti po pasaulį, tačiau besibaiminantiems kalbos barjero. Išmokus reikalingą kalbą, tokių iššūkių ir baimių nebelieka.

 

Atitolinama senatvė

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad užsienio kalbų mokymasis teigiamai veikia žmogaus smegenų veiklą ir vyresniame amžiuje. Reguliarus mokymasis lavina smegenis, atitolina didžiausią baimę keliančias, senatvei būdingas ligas, pavyzdžiui, Alzhaimerio. Smegenys nebūna per senos mokytis, o pradėjus tai daryti jungtys, padedančios suvokti naują informaciją, atsinaujina ir sustiprėja.

 

Lavinama atmintis

Anglų kalbos kursai suaugusiems Vilniuje nėra vieninteliai, kuriuos šiandien lanko vyresniojo amžiaus žmonės. Taip pat mokome ir ispanų, rusų, prancūzų, kitų kalbų. Mokantis kelių skirtingų užsienio kalbų, stipriai lavinama atmintis. Tad tiems, kurie baiminasi, jog jau dabar sunkiai prisimena ir įsisavina naują informaciją, užsienio kalbos kursai gali tapti stipria paskata imtis pokyčių.

 

Suaugusiems mokytis yra lengviau

„Skrivanek“ specialistai taip pat pastebi, kad užsienio kalbos mokymasis vyresniame amžiuje daugeliui yra lengvesnis. Suaugusieji geba geriau kritiškai mąstyti, tiksliau įvertina ir lengviau pasirenka jiems tinkamus mokymosi metodus, geba kruopščiau skaidyti informaciją ir ją sisteminti. Patinkančios, pavyzdžiui, ispanų, rusų, norvegų, švedų ar anglų kalbos kursai suaugusiems Vilniuje padeda geriau suvokti kultūrinius šalių niuansus, įvertinti kalbų skirtumus ir atrasti mokytis padedančias asociacijas.

 

Nors vaikystėje išmokti užsienio kalbos lengviau, suaugus mokytis dažnai yra smagiau. Nėra nustatytos amžiaus ribos, kada mokytis nebegalima, tad tereikia noro – pradėti galite jau dabar. Kalbos mokymasis dažnai tampa nauju pomėgiu, skatinančiu ne tik aplankyti naujas šalis, bet ir atrasti draugų visame pasaulyje. Atsisakyti tokių galimybių dėl paprasčiausio stereotipo – tikrai neverta.