Ką reikėtų žinoti ieškant verslo partnerių Vokietijos rinkoje?

Ką reikėtų žinoti ieškant verslo partnerių Vokietijoje? | Skrivanek

Trečia pagal dydį pasaulyje ekonomika palaiko ilgalaikius santykius su daugeliu šalių. Tačiau vis dar esama Vokietijos verslo etiketo aspektų, kurių dažnai nepaisoma. Pavyzdžiui, visada reikia prisiminti vokiečių bruožą skirti didelį dėmesį detalėms, antraip Jūsų galimybės itin konkurencingoje Vokietijos rinkoje gali sumažėti.

 

Bruožai, kurių nevalia ignoruoti

Vokiečiai yra labai reiklūs ir pasižymi aukštais lūkesčiais viskam, pradedant profesiniu elgesiu, baigiant produkto kokybe. Tam, kad susitikimo metu pasirodytumėte solidžiai, vokiečių kalbos kursai – puikus būdas įgauti pasitikėjimo savo jėgomis. Be visuotinai pripažintų standartų laikymosi taip pat naudinga pasiūlyti inovacijas, išskirtinį dizainą ir kitas savybes, kurios suteikia prekėms ar paslaugoms pridėtinės vertės. Vokiečiai kreipia dėmesį į mažiausias detales ir jie visuomet viską kruopščiai planuoja – tai pasidaro akivaizdu pasirašant sutartis.

Derybose sudėtingi teisės aktai ir vidinės įmonės taisyklės taip pat vaidina svarbius vaidmenis, todėl šių sričių analizė gali atsipirkti. Vokiečiai – tikri verslo ekspertai ir tikisi išsamios informacijos. Jei jiems kažkas neaišku, jie pareikalaus paaiškinimo ir papildomų duomenų. Vertimo paslaugos arba vokiečių kalbos kursai tokiu atveju duos apčiuopiamos naudos. Kokybiškos internetinės svetainės ir reklaminė medžiaga taip pat būtinos: jos turi įtakos tam, kaip suvokiama Jūsų rinkos pozicija. Būkite tikri, kad partneriai iš Vokietijos tai vertins.

 

Sudarytą pirmąjį įspūdį pakeisti sunku

Jūs neturėsite galimybės pakeisti pirmojo įspūdžio, kurį padarysite apdairiesiems vokiečiams. Būtinai atvykite į susitikimus laiku, nes vokiečiai yra labai punktualūs ir nemėgsta paskutinės minutės pasikeitimų. Geriau atvykti į susitikimą 5–10 minučių anksčiau, taip parodant pagarbą Jūsų potencialiems verslo partneriams ir pademonstruojant gebėjimą laikytis griežtai nustatyto grafiko.

Pasisveikinimai ir atsisveikinimai visada turi būti pradedami tvirtu rankų paspaudimu. Vokiečių kalbos kursai suteiks galimybę išmokti sklandžiai ir profesionaliai atsisveikinti. Vokiečiai nenaudoja daugybės gestų, savo emocijų nereiškia atvirai, o humoro atžvilgiu yra santūrūs, kitaip nei, pavyzdžiui, itin draugiškai bendraujantys amerikiečiai. Todėl tikėtina, kad verslo derybos vyks gana rimtoje atmosferoje.

 

Sutinka pagal drabužį…

Šalies verslo aprangos kultūra perteikia formalumą, oficialumą ir konservatyvumą. Todėl tokių drabužių kaip kostiumo ar kaklaraiščio atsisakymas anksčiau nei tai padarė Jūsų kolega vokietis laikomas nemandagiu gestu. Vokietijoje „Casual Friday“* tradicija nėra reguliariai praktikuojama ir netgi tuomet, kai kviečiama apsirengti neformaliai, Vokietijos verslininkai dažniausiai ir toliau elgiasi konservatyviai.

 

Profesionalumas ir disciplina – neatskiriami

Vėlgi, vokiečių kalbos kursai ruošiantis susitikimui duos nemažai praktinės naudos. Į verslo reikalus Vokietijoje žiūrima rimtai ir derybų metu iš savo kolegų vokiečių galite pajusti jų itin profesionalų požiūrį, disciplinuotumą. Visų pirma, pasiruoškite susitikimų laiką sutarti iš anksto ir jiems pasirengti iki to laiko. Vokiečiai yra praktiški, ypač priimdami sprendimus, todėl diskusijų metu svarbu remtis patikimais duomenimis ir statistika. Įprastai derybų temos  aptariamos ir išsprendžiamos ne prie derybų stalo, o mažiau formalių pokalbių metu. Oficialūs susitikimai reikalingi patvirtinti tai, dėl ko jau buvo susitarta. Vis dėlto vokiečiai griežtai atskiria savo profesinį ir asmeninį gyvenimą, todėl paprastai ilgai užtrunka, kol galite pradėti bendrauti neformaliai.

 

Pagarba išsilavinimui ir profesiniam tobulėjimui

Didžiausias dėmesys skiriamas švietimui, todėl būkite tikri, kad kalbinės žinios, kurias padės įgyti vokiečių kalbos kursai, neliks neįvertintos. Vokiečiams svarbūs ne tik universitetų pavadinimai – vidinius mokymus ir įvairius pažymėjimus jie taip pat laiko svarbiais. Verslo derybų metu gana įprasta į adresatus kreiptis vartojant jų pareigybių pavadinimus, bet kasdieniniuose pokalbiuose taip kreipiamasi tik į gydytojus, teisininkus bei kitus specialistus, kurių pareigybės nurodo jų darbo funkcijas. Vadovaujančias pareigas užimančios moterys yra įprastas reiškinys Vokietijoje, kur lyčių lygybė laikoma tokia savaime suprantama vertybe, kad ji yra įtvirtinta šalies konstitucijoje.

Nepaisant aukšto jų išsilavinimo lygio, naudinga bendrauti su  partneriais iš Vokietijos jų gimtąja kalba, ypač mažose įmonėse ir situacijose, kai Jums reikia padidinti pasitikėjimą. „Skrivanek“ rengiami vokiečių kalbos kursai skirti būtent tokioms situacijoms. Vokiečiai nemėgsta neapibrėžtumo, todėl svarbūs verslo sprendimai gali užtrukti gana ilgai.

 

Keli patarimai pabaigai

Vokiečiai vertina prabangius ir firminius produktus, tačiau įteikti dovanas verslo partneriams nėra įprasta. Pagal įstatymą, dovanos, kurių vertė didesnė nei 30 eurų, neturėtų būti priimamos. Vietoje to gera idėja būtų įteikti pakvietimą į aukšto lygio restoraną. Tačiau socializuodamiesi neformalesnėje aplinkoje būkite atsargūs: bet koks neetiškas elgesys gali turėti labai neigiamą poveikį būsimoms deryboms. Esant bet kokioms aplinkybėms, turėtumėte visada bandyti bendrauti glaustai, aiškiai ir suprasti, kad vokiečiai didžiuojasi savo kultūra.

 


*„Casual Friday“* –  kai kuriose įmonėse penktadieniais darbuotojams leidžiama rengtis mažiau formaliai nei kitomis dienomis.