Mokomės rusų kalbos: 9 patarimai

Kaip išmokti rusų kalbą: 9 patarimai pradedantiesiems | Skrivanek

Jeigu kartais susimąstote, kaip išmokti rusų kalbą ir nuo ko reikėtų pradėti, galime jus nuraminti: mokytis šios kalbos gali būti ne taip sunku, kaip gali atrodyti. Šiame tinklaraščio įraše rasite devynis patarimus, kaip mokytis rusų kalbos lengviau ir paprasčiau. Taip pat aptarsime ir kelias gudrybes, padėsiančias įveikti rusų kalbos barjerą.

1. Pasiruoškite

Dažnu atveju norintys išmokti rusų kalbą puola „stačia galva“ tikėdamiesi, kad mokymosi procesas bus lengvas ir paprastas. Ši kalba nėra labai lengva, tačiau ją išmokti galima ir tai tikrai įveikiama užduotis, nors pradėjus mokytis gali pasirodyti kitaip. Jeigu tinkamai nepasiruošite ir nesusidarysite plano, galite susidurti su nesklandumais. Nusiteikite, kad reikės tam skirti dėmesio, laiko ir pastangų. Keletas trumpų patarimų, kaip pasiruošti:

  • Susipažinkite su kirilicos raidiniu raštu. Nebūtina iškart išmokti skaityti rusiškai, tą padarysite vėliau. Tačiau iš pradžių verta susipažinti su rusų kalbos abėcėle ir atskiromis raidėmis, panagrinėti, kaip rašomi žodžiai.
  • Laisvu laiku pavartykite gramatikos knygas, pasidomėkite pagrindinėmis taisyklėmis. Pradėjus mokytis ir gilintis į kalbos subtilybes, informacija nebus visiškai nauja.
  • Motyvuokite save. Galite sugalvoti konkrečias priežastis, kodėl jums rūpi išmokti rusų kalbą ir kokiose situacijose galėsite panaudoti įgytas žinias. Tvirta motyvacija padės išmokti kalbą lengviau ir paprasčiau.

2. Pradėkite nuo paprastesnių dalykų

Nemažai rusų kalbos žodžių mums yra pažįstami, jie yra tiesiog adaptuoti lietuvių kalboje. Panašumų galima rasti ir su angliškais žodžiais. Tad nepulkite iškart mokytis sudėtingiausių žodžių ir struktūrų. Taip bus paprasčiau prisijaukinti naują kalbą, todėl neperdegsite, bandydami į galvą sudėti daug naujos ir sudėtingos informacijos.

Galvodami, kaip išmokti rusų kalbą, neišsikelkite sau per daug nerealius tikslus.  Geriau mokytis lėčiau, laikytis nustatytos mokymosi programos ir leisti smegenims įsisavinti naujas žinias.

3. Susipažinkite su gramatika

Be gramatikos kalbos neišmoksi. Rusų kalbos gramatika gali atrodyti paini, todėl pradėkite mažais žingsneliais. Kaip ir su žodžiais, pradėkite nuo lengvesnių frazių, vartojamų kasdieniuose pokalbiuose. Tai gali padėti suvokti ir įvaldyti šnekamąją kalbą, padėti tvirtą pagrindą ir gerokai pagelbėti suvokiant, kaip išmokti rusų kalbą efektyviai.

4. Nepamirškite tarimo

Mąstant, kaip išmokti rusų kalbą, reikia prisiminti, kad itin svarbus yra tarimas. Stenkitės bendrauti su gimtakalbiais, jei tik yra tokia galimybė. Klausykite, kaip jie taria žodžius, jų junginius. Jei tokių galimybių nėra, žiūrėkite televiziją ar filmus rusų kalba. Išgirsite žodžių tarimo ypatumus, įvairias kalbos tarmes. Jei rusų kalbos mokotės „Skrivanek kalbų mokykloje“, atidžiai klausykite dėstytojų. Jie taria žodžius aiškiai ir lėtai, kad spėtumėte suprasti taisyklingą tarimą.

5. Praktika, praktika, praktika

Nevartojama kalba pasimiršta. Todėl savo įgytas žinias taikykite praktikoje. Žiūrėkite filmus ta kalba, kurios mokotės, bendraukite su gimtakalbiais, dalyvaukite grupiniuose užsiėmimuose. „Skrivanek kalbų mokyklos“ organizuojamų kursų metu galėsite mokytis patogiai ir smagiai, tad nereikės sukti galvos, kaip išmokti rusų kalbą. Čia dirbantys specialistai suteiks reikiamą medžiagą ir stebės jūsų daromą pažangą, paaiškins, kur ir kaip galima vartoti kalbą praktikoje ir dar geriau išmokti kalbos ypatumus.

Pramokus kalbą, rekomenduojame skaityti literatūrą rusų kalba. Žinomiausi rusų literatūros klasikos kūriniai tikrai pravers, bet galima pradėti ir nuo paprastesnių, netgi vaikiškų knygų. Skaitymas šia kalba bet kuriuo atveju bus naudingas jūsų mokymosi pažangai.

6. Skirkite mokymuisi laiko

Tai – dar vienas itin naudingas patarimas galvojantiems, kaip išmokti rusų kalbą. Kaip ir minėjome, rusų kalba nėra lengva, tam reiks laiko ir pastangų. Skirkite dėmesio viskam, susikurkite tvirtus pagrindus. Galite pradėti nuo kirilicos – kai ją įsisavinsite, galėsite imtis kitų užduočių.

7. Susipažinkite su kultūra

Kalbą išmokti lengviau, kai jos mokomės per tos šalies kultūrą. Rusija turi daug įdomių papročių – pasidomėkite jais. Kokios šventės vyksta, kaip jos švenčiamos, kokie didžiausi Rusijos miestai, kaip juose gyvena žmonės. Dar vienas itin geras būdas nukeliauti į Rusiją. Kelionė į šią šalį padės suprasti, kuo gyvena šie žmonės ir, be abejonės, turėsite puikią progą pabendrauti su gimtakalbiais.

8. Mėgaukitės

Kaip ir mokantis bet kokio naujo dalyko, mokydamiesi rusų kalbos nepamirškite mėgautis tuo, ką darote. Rusų kalba ir kultūra nepaprastai įdomi, turinti ilgą istoriją, todėl pasinaudokite proga ir išmokite naujų dalykų apie Rusiją. Suvokimas, kad mokotės kalbos, kurios šalis turi itin turtingą istoriją ir kuria kalba per 280 milijonų pasaulio gyventojų, padės rasti motyvacijos, kaip išmokti rusų kalbą kokybiškai.

Verta paminėti, kad mokant šią kalbą atsiveria ir platesnis kelias į kitas slavų kalbas, tokias kaip čekų, kroatų, bulgarų, slovakų, ukrainiečių ir kitas. Labai puikus jausmas yra mokėti kelias kalbas, nes tai praplečia jūsų akiratį, pasaulėžiūrą ir net karjeros galimybes. Todėl mėgaukitės įgyjamomis žiniomis ir būkite nesustabdomi!

9. Nebijokite klaidų

Mokantis naujų dalykų nereikia bijoti klysti. Visiškai normalu yra daryti klaidas, nes tokiu būdu darysite pažangą. Jei mokotės kartu su specialistu mūsų kalbų mokykloje, praneškite dėstytojui, kad vienas ar kitas dalykas nesiseka, jam reikia skirti papildomą dėmesį ar laiką. Neskubėkite – nepaverskite mokymosi sunkia prievole, pareiga. Juk tobulėti – išties malonu, ypač, kai tai darote atsakingai, atidžiai ir įvairiapusiškai.

Jei vis dar mąstote apie tai, kaip išmokti rusų kalbą, „Skrivanek kalbų mokyklos“ specialistai yra pasiruošę padėti. Drąsiai ženkite pirmus žingsnius naujos kalbos link su mūsų patyrusiais dėstytojais.