Kaip motyvuoti darbuotojus mokytis internetu?

nuotolinis_mokymasis

Nuotolinis mokymas šiais laikais sulaukia vis daugiau gerbėjų ir tampa akivaizdžiai populiaresnis tarp darbdavių, kurie su kur kas didesniu malonumu parenka savo darbuotojams būtent tokį sprendimą, ypač įgyvendindami kalbinius projektus. Mokymosi internetu šalininkai pabrėžia gausybę šio metodo privalumų, palyginti su kitomis profesinio mokymo formomis, o štai skeptikai ir toliau vardija tradicinių kursų organizavimo būdų pliusus, kai mokymai vyksta nestacionariai, juos veda dėstytojas paprastai įmonėse darbo laiku.

Rinkdamiesi modernesnį nuotolinio užsienio kalbų mokymo variantą, mokymąsi internetu arba naudodami FOCUS kalbų testavimo įrankį darbdaviai dažnai susiduria su nemenka dilema, tiksliau, iš karto kyla klausimas: kaip veiksmingai motyvuoti darbuotojus ir kaip juos aktyviai paskatinti įsitraukti į mokymąsi internetu ir pasiekti gerų rezultatų? Tiesiog pakanka priimti tokį iššūkį vadovaujantis keliais praktiškais nurodymais.

Pabrėžkite mokymosi internetu privalumus

Mokymasis internetu turi daugybę pliusų, kuriuos verta pabrėžti organizuojant kursus. Pirmiausia užtikrinkite galimybę visiškai individualizuoti visą mokymosi procesą ir jį visiškai priderinti prie dalyvių poreikių, kitaip tariant, vadovaukitės taisykle, kad kiekvienas mokosi tik to, ko jam tikrai reikia šiuo metu arba kas reikalinga jo darbe. Antra, mokydamiesi internetu dalyviai gali labai lanksčiai rinktis laiką, t. y. užtikrinama galimybė mokytis tokiu paros metu, kuris tinkamiausias pačiam dalyviui. Be to, mokomasi namų tyloje, patogiomis sąlygomis ir malonioje aplinkoje, kuri tik padeda daryti pažangą sau priimtina sparta. Užsiėmimai internetu padeda dalyviams taupyti laiką, kurį jie sugaištų važiuodami į kalbų mokyklą, taigi jie turi daugiau laiko saviugdai ir gali jį skirti savarankiškam mokymuisi namuose. Ir pagaliau mokantis nuotoliniu būdu gerokai sumažėja stresas, kurį dalyviai patiria per tradicines pamokas; suaugusieji gali patirti stresą dėl aplinkos spaudimo arba dalyvaujančių darbo kolegų iš kitų skyrių, arba dėl didelio vidinio kalbos barjero, kurį kai kuriems asmenims ypač sudėtinga įveikti kolegų ar vadovo akivaizdoje.

Pasiūlykite motyvavimo programą

Gera suaugusių mokymosi internetu dalyvių motyvacija yra darbdavio parengta patraukli lojalumo programa, kuri suteiktų galimybę gauti papildomos naudos (ne tik piniginės) arba pelnyti atitinkamų apdovanojimų kitais mokymosi etapais. Aiškios dalyvavimo sąlygos ir tiksliai suformuluotos taisyklės padės suasmeninti tikslus ir paskatins teigiamą mokymuose dalyvaujančių darbuotojų tarpusavio konkurenciją, kuri ne tik padarys patį užsienio kalbos mokymąsi įdomesnį, bet ir suteiks didelės papildomos naudos iš motyvavimo programos. Adekvačią įmonės mokymosi nuostatoms, kompleksinę lojalumo programą kursų dalyviams galima parengti bendradarbiaujant su mokymo įstaiga, kuri gali pasiūlyti įtraukti į mokymąsi papildomų užduočių, pavyzdžiui, įdomių viktorinų, teminių kryžiažodžių ar rimtų kalbos iššūkių.

Pasirūpinkite tinkama įranga

Svarbus mokymosi internetu aspektas yra užtikrinti dalyviams nuolatinį interneto ryšį ir aprūpinti būtina atitinkamų parametrų kompiuterine įranga, dažnai ir ausinių rinkiniu. Kitas labai svarbus veiksnys, nuo kurio priklauso dalyvių pasitenkinimas ir galutiniai rezultatai, yra suteikti darbuotojams būtiną ir įmonei garantuojančią visišką saugumą bei duomenų apsaugą prieigą prie pagrindinių sistemų, kurios yra reikalingos arba reikalaujamos norint mokytis nuotoliniu būdu. Įrangos ar sistemų apribojimai, kurie kartais lydi mokymąsi internetu, gali tiesiogiai paveikti ne tik mokymuose dalyvaujančių darbuotojų motyvaciją, bet ir viso kalbinio projekto sėkmingumą. Niekas neerzina labiau nei, pavyzdžiui, reguliariai stringantis interneto ryšys, kartotiniai vaizdo ar garso trikdžiai, prastai veikianti funkcija ar programa.

Užtikrinkite atitinkamą techninę pagalbą

Naudojantis šiuolaikiniais technologiniais sprendimais yra tam tikra rizika, kad gali būti įvairių gedimų ar laikinų kai kurių programų ar įrenginių sutrikimų. Todėl būtina užtikrinti mokymo internetu dalyviams būtiną techninę pagalbą, kad apie visus iškilusius rūpesčius ar klausimus jie galėtų bet kada pranešti ir kompetentingi darbuotojai galėtų juos nedelsdami išspręsti. Norint, kad besikartojantys sunkumai, su kuriais susiduria dauguma mokinių, būtų išspręsti kuo greičiau, reikėtų iš anksto parengti dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) ir išsamius atsakymus į juos, tada medžiagą išdalyti visiems suinteresuotiems asmenims. Taip dalyviai galės patys greitai išspręsti paprastas, bet standartines problemas ir sutaupys daug laiko, nes nereikės kaskart skambinti į pagalbos skyrių – padidės jų pasitenkinimas ir motyvacija.

Sakoma, kad mokymas internetu – tai šiuolaikinė beveik norma (new normal), naujasis standartas, prie kurio visi pamažu pradedame priprasti, taigi tikrai verta nuolat ir aktyviai skatinti darbuotojus ir darbdavius „persijungti“ į šį nestacionaraus mokymo režimą. Nuotolinis mokymas siūlo įmonėms daugybę skirtingų galimybių individualizuojant mokymo procesą ir užtikrina didžiausią organizacinį lankstumą, kurį kalbant apie standartinius mokymus, rengiamus taikant tradicinių susitikimų su dėstytoju metodą, konferencijų salėse, paprastai tiesiog sunku pasiekti. Gerai informuotas, atitinkamai motyvuotas mokytis ir visiškai suvokiantis tokio sprendimo funkcionavimo principą bei naudą darbuotojas tikrai su didesniu malonumu pasirinks galimybę mokytis internetu ir tikriausiai labiau norės plėsti kalbų žinias, taigi ir konkrečius įgūdžius įgis daug greičiau.