Kodėl kalbos keičiasi, o kai kurios – išnyksta?

Kodėl kalbos keičiasi arba išnyksta - Skrivanek

Kalbų transformacija – visiškai natūralus ir neišvengiamas procesas. Tam įtakos turi daugybė veiksnių, kurių suvaldyti dažniausiai tiesiog neįmanoma. Gaila, tačiau kai kurios kalbos laikui bėgant tiesiog išnyksta. Kokios priežastys lemia tokius pokyčius?

Technologijų pažanga

Spartesnė ar lėtesnė technologijų pažanga vyko nuolat, tačiau šiais laikais viskas tobulėja ypač greitai. Natūralu, kad įvairios naujovės skatina ir žodyno pokyčius. Kiekvienam išradimui kuriamas pavadinimas – taip atsiranda vis naujų terminų. Laikui bėgant žodynas plečiamas ir transformuojamas. Kartais manoma, kad tokie pokyčiai turi neigiamą poveikį, tačiau būtent jie ir leidžia kalbai išlikti. Priešingu atveju žodynas tiesiog pasensta.

Manote, kad atėjo metas atnaujinti turimas žinias? Tuomet kalbų mokykla – tai, ką verta išbandyti. Joje taikomi pažangūs lavinimo modeliai, leidžiantys kur kas greičiau įsisavinti naują informaciją. Be to, toks mokymosi procesas daug patrauklesnis.

Besikeičiantys įpročiai

Kalbos pokyčius lemia ir besikeičiantys žmonių įpročiai, kurie apima įvairias gyvenimo sritis. Spartus gyvenimo tempas skatina informaciją pateikti kuo paprasčiau. Taip ji tampa greičiau suprantama, įsisavinama. Kalbos transformacija ganėtinai glaudžiai susijusi ir su prieš tai aptarta technologijų pažanga. Nemažai įtakos žodyno formavimuisi turi internetinė erdvė. Joje dažnai susiduriama su tarptautiniais žodžiais. Laikui bėgant kai kurie jų perimami ir esant poreikiui adaptuojami. Kalbų mokykla gali padėti geriau susipažinti su tokiais žodžiais ir visapusiškai tobulėti.

Nykstančių kalbų skaičius – pakankamai didelis

Ar kada nors galėjote pagalvoti, kad pasaulyje kas 2 savaites miršta viena kalba? Tokia statistika – pakankamai gąsdinanti. Jei padėtis nesikeis, iki 2100 metų išnyks 3500 kalbų, o tai yra beveik pusė visų šiuo metu vartojamų. Nacionalinės geografijos draugijos duomenimis, tokia problema dažniausiai paliečia tokius kraštus kaip Kaukazas, Sibiras ir Naujoji Gvinėja. Viena iš dažniausių to priežasčių – kartų kaita. Kuo mažiau lieka žmonių, šnekančių tam tikra kalba, tuo didesnis pavojus jai kyla.

Šiuo atveju daug įtakos turi ekonominiai ir politiniai veiksniai. Dominuojančios kalbos apima vis didesnes teritorijas, todėl natūralu, kad silpnesnės pradeda nykti. Laikui bėgant žmonės tiesiog prisitaiko ir perima kitą žodyną.

Ieškote būdų, kaip praplėsti savo žinias? Tuomet kalbų mokykla išties verta jūsų dėmesio. Vertimų biuro „Skrivanek“ specialistai taiko pažangius mokymo metodus, kurie leidžia norimus rezultatus pasiekti dar greičiau. Jei domitės tuo, nedvejodami kreipkitės. Išpildykite savo svajonę ir išmokite naują užsienio kalbą. Juk tai taip įdomu!