Kodėl užsienio kalbų mokymasis naudingas įmonėms?

Kodėl užsienio kalbų mokymasis naudingas įmonėms? | Skrivanek

Šiandieninėje darbo rinkoje tikimasi darbuotojo, kuris mokės daugiau nei vieną užsienio kalbą. Šis aspektas ypač svarbus įmonėms, kurios bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais, ruošiasi stiprinti pranašumą prieš konkurentus ir siekia, jog jų darbuotojai būtų kompetentingi. Vis dėlto, nors ir neženkliai, kalbų populiarumas kinta – pirmojoje vietoje vis dar išlieka anglų kalba. Tačiau Lietuvai pradėjus glaudžiau bendradarbiauti su Skandinavija, paklausūs tapo ir norvegų kalbos kursai, žinioms tobulinti peržvelgiami anglų kalbos kursai suaugusiems Vilniuje. Yra daugybė priežasčių, kodėl įmonės turi suprasti, kad investicija į darbuotojų žinių gerinimą yra tikslinga ir vertinga.

 

1. Kalbos mokymasis – ne tik pažanga profesinėje srityje, bet ir savivertės gerinimas

Jeigu nusprendžiate tobulinti savo darbuotojų užsienio kalbos įgūdžius, taip parodote, jog jų kompetencija kompanijai yra itin svarbi. Skirdami dėmesio darbuotojų kvalifikaciniams įgūdžiams tobulinti, gerinate komandos produktyvumą, didinate pasitikėjimą savimi – po kokybiškų kalbos kursų darbuotojas jausis kompetentingesnis, reikalingesnis kompanijai.

 

2. Dvikalbiai darbuotojai – kelias į sėkmę

Tam, kad savo verslą integruotumėte į užsienio rinką, neužtenka tik pasamdyti vertimo specialistą. Pavyzdžiui, jei jūsų produkcija orientuota į skandinavų šalis, norvegų kalbos kursai suteiks pranašumo. Dirbantiems su kitomis rinkomis būtini kokybiški anglų kalbos kursai suaugusiems Vilniuje ar kitame artimame mieste. Sėkminga marketingo kampanija užsienio erdvėje turi būti kuriama atsižvelgiant į būsimus paslaugos ar prekės vartotojus ir jų kalbą – tik taip galima siekti pelno ir lojalumo.

 

3. Kalbos kursai – pozityvi įmonės politikos reprezentacija

Jeigu skatinate savo darbuotojus lankyti užsienio kalbos kursus ir juos užsakote, taip parodote pozityvų įmonės požiūrį į komandos lavinimą. Šis aspektas ypatingai svarbus būsimiems jūsų darbuotojams ir klientams pritraukti. Kokybiški užsienio kalbos kursai darbuotojams gerina jūsų įmonės įvaizdį, o investicijos į darbuotojus skatina jų lojalumą.

 

4. Profesionalūs užsienio kalbos kursai – atsiperkanti investicija

Jei jaučiate, kad įmonei praverstų norvegų kalbos kursai, arba norite praplėsti savo veiklą Europoje ir jus domina anglų kalbos kursai suaugusiems Vilniuje, neabejokite ir investuokite. Specialistų vedami užsienio kalbos mokymai ir tobulėti pasiryžę darbuotojai gali ženkliai padidinti pelną, pritraukti naujų klientų. Svarbu paminėti, jog skatindami darbuotojų užsienio kalbos žinias mažinate riziką nesusikalbėti su verslo partneriais, likti nesuprasti, esate patrauklesni užsienio investuotojams.

 

Norintiems investuoti į darbuotojus – naudinga ES parama

 

Juridiniams asmenims, valstybės ir savivaldybės įmonėms, kurios nori plėsti veiklą Lietuvoje ir gerinti savo darbuotojų kalbinę kompetenciją, siūloma 2014–2020 metų ES fondų priemonė NR. 09.4.3-ESFA-T-846 „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams“.  Jeigu norite padidinti savo darbuotojų kompetenciją ir jaustis tvirčiau rinkoje, turėtumėte apsvarstyti paklausiausius kalbos kursus (norvegų kalbos kursai, anglų kalbos kursai suaugusiems Vilniuje). Svarbu paminėti, jog ES lėšomis nuo 50 iki 80 proc. finansuojamas darbuotojų kalbinio pasirengimo gerinimas.

Įmonėms, kurios siekia didinti savo konkurencingumą ir pelną, būtina investuoti į savo darbuotojus ir gerinti jų kalbinius įgūdžius. Tad pasirinkite kursus, kurie atitinka jūsų poreikius geriausiai. „Skrivanek“ komanda pasirengusi padėti, kad tikslo siektumėte nuosekliai, sklandžiai ir greitai.