Kodėl vokiečių kalba dominuoja Europos darbo rinkoje?

Vokiečių kalbos kursai – neišeinant iš namų - Skrivanek

Vokiškai kalbančių specialistų paklausa vis labiau auga – ši tendencija pastebima ne vienoje Europos šalyje. Tai lemiančių priežasčių išties nemažai. Nepraleiskite progos sužinoti, kodėl vokiečių kalbos kursai gali būti tokie naudingi siekiant naujų karjeros galimybių.

 

Didelis kalbos populiarumas

Abejonių, kad populiariausia kalba Europoje yra anglų, tikriausiai nekyla niekam. Jos įgūdžiai būtini norint įsidarbinti beveik bet kurioje tarptautinėje įmonėje. Nustatyta, kad maždaug 90 proc. Europos darbo pasiūlymų reikalaujama bent minimalių anglų kalbos žinių. Tačiau ar žinojote, kuri kalba taip pat dominuoja populiariųjų sąraše? Tikrai taip – tai vokiečių kalba. Geri jos įgūdžiai atveria naujas darbo galimybes visoje Europoje.

 

Stipri ekonominė galia

Tarptautinės Vokietijos įmonės, perspektyvūs startuoliai užima Europos ekonomikoje aukščiausias pozicijas. Todėl nenuostabu, kodėl ši kalba tokia paklausi. Pakankamai nemaža dalis sėkmingiausių ir didžiausių pasaulio automobilių, energijos, maisto, farmacijos, bankininkystės ir technologijų sektoriaus kompanijų yra įkurtos Vokietijoje. Taigi, jei svajojate dirbti kažkurioje iš jų, vokiečių kalbos kursai galėtų būti tramplynas aukštesnių karjeros pasiekimų link.

 

Vokietijos piliečių noras likti gimtojoje šalyje

Lyginant su kitomis Europos šalimis, nedarbo lygis Vokietijoje yra pakankamai žemas. Dėl gerų gyvenimo sąlygų ir aukštų atlyginimų dauguma šalies piliečių nenori vykti dirbti į kitas šalis. Todėl vokiškai kalbančių specialistų paklausa tik dar labiau išauga. Ji itin jaučiama tokiose Europos šalyse kaip Ispanija, Portugalija, Graikija ir Malta.

 

Kalbos sudėtingumas

Perprasti vokiečių kalbos subtilybes ir puikiai ją įvaldyti gali būti pakankamai sudėtinga. Dėl šios priežasties kaip antrąją ją renkasi mažiau žmonių nei, pavyzdžiui, anglų ar ispanų kalbą. Todėl aiškiai pastebimas vokiškai kalbančių specialistų trūkumas. Tinkamiems kandidatams rasti kai kurios tarptautinės įmonės netgi samdo specialias darbuotojų paieškos tarnybas. Taigi, neturėtų kilti abejonių, kad vokiečių kalbos kursai išties verti tarptautinės karjeros siekiančių specialistų dėmesio.

 

Vis dažniau investuojama ir Lietuvoje

Vokiško kapitalo įmonės vis dažniau investuoja ir Lietuvoje. LEZ zonose steigiamos naujos gamyklos, aptarnavimo ir prekybos centrai. 2018 metų duomenimis, Vokietija pateko į daugiausiai Lietuvoje investuojančių užsienio šalių trejetuką. Dėl šios priežasties atsiranda ir daugiau darbo vietų – ypač Vilniuje ir Kaune. Taigi, vokiškai kalbantys specialistai sulaukia vis daugiau dėmesio.

Vokiečių kalba – viena iš dominuojančių Europos darbo rinkoje. Jei norite pagerinti jos žinias, kreipkitės į Skrivanek vertimų biuro specialistus. Jie gali padėti visapusiškai patobulėti savo profesinėje srityje.