Motyvacija – svarbiausias dalykas mokantis norvegų kalbos

Dažnai priežastimis, kodėl vengiama pradėti mokytis norvegų kalbos, tampa laiko trūkumas ar sunkumų baimė. Iš tiesų dvejoti neverta. Svarbiausia – apsispręsti, kas skatina mokytis šios kalbos labiausiai. Norvegų kalba šiandien yra viena dažniausiai pasirenkamų tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse. Tam tikrai netrūksta priežasčių: šios kalbos išmanymas gali suteikti daugiau karjeros galimybių, padėti susirasti bendraminčių, pasirūpinti turiningu laisvalaikiu.  Norvegų kalbos kursai Vilniuje organizuojami patogiu metu, tad suderinti mokymąsi su kitomis veiklomis – tikrai įmanoma.

 

Stipriausi argumentai, galintys paskatinti išmokti norvegų kalbą:

 

  • Galimybė lengviau įsikurti Norvegijoje. Norvegija yra daugiakultūrė tauta. Kiekvienais metais tūkstančiai žmonių atvyksta į šią šalį ne tik keliauti, bet ir gyventi. Norvegiją mielai renkasi svetimtaučiai iš Švedijos, Suomijos, Rusijos ir tolimesnių kraštų. Žmonės nori apsigyventi šioje šalyje dėl įvairių priežasčių – pavyzdžiui, geresnių gyvenimo sąlygų, didesnio atlyginimo. Išmokus kalbą galima ne tik geriau pažinti šalies kultūrą, visuomenę, bet ir lengviau tapti pastarosios dalimi.

 

  • Naujos karjeros galimybės. Jei neplanuojate išvykti gyventi į Norvegiją, bet norite išmokti kalbą, motyvuoti gali ir didesnės karjeros galimybės. Dažnai naujų darbuotojų ieškantys darbdaviai atkreipia dėmesį į tai, kuris iš kandidatų moka daugiau kalbų. Norvegų kalbos žinios tokiu atveju yra stiprus privalumas. Šiuo atžvilgiu „Skrivanek“ organizuojami norvegų kalbos kursai Vilniuje itin verti dėmesio, nes juos pabaigusiems įteikiamas oficialus kurso baigimo pažymėjimas.

 

  • Įdomesnės kelionės. Norvegija pasižymi išskirtiniu reljefu, nuostabia, įvairialype gamta, įdomia architektūra ir tolerantiška kultūra. Pažinti šias šalies ypatybes mokant kalbą – gerokai lengviau ir smagiau. Norvegai ypatingai džiaugiasi, kai užsieniečiai stengiasi užmegzti pokalbį jų kalba. Bendraudami su vietiniais, galite geriau suprasti kultūrą ir lavinti žinias. Net kalbos pradmenys gali padėti pasirūpinti saugesne, sklandesne ir turiningesne kelione.

 

  • Kalbos giminiškumas su danų ir švedų kalbomis. Jei mokate nors vieną iš šių kalbų, galite lengviau susikalbėti visose trijose šalyse. Norvegų kalbos kursai Vilniuje organizuojami specialistų, kurie gali padėti rasti kalbų panašumus ir būdus, kaip jais pasinaudoti. Vis dėlto lingvistai rekomenduoja vienu metu mokytis vieną kalbą – tokiu atveju lengviau išvengti galimos painiavos.

 

Kalbos mokymosi efektyvumas nuo mokinio motyvacijos priklauso labai smarkiai. Jei jausite entuziazmą, tvirtą motyvaciją, lengviau ir maloniau atliksite užduotis, mieliau tobulinsite įgūdžius laisvalaikiu. Baimintis, kad motyvacija išblės, nereikėtų. Padėti ją palaikyti gali ir specialistai, besirūpinantys, kad kursų medžiaga būtų įdomi, aktuali, o mokymasis – nuoseklus ir sklandus.