Patarimai programuotojams, besimokantiems anglų kalbos

Patarimai programuotojams

Programavimo srityje be anglų kalbos neišsiversite, ir taip yra ne be priežasties – patys pirmieji kompiuteriai pagaminti JAV, anglakalbėje šalyje. Šį niuansą lėmė ir tai, kad istoriškai daugelį metų pasaulyje dominavo Didžioji Britanija, o dabar ekonomiškai – JAV, todėl ši kalba plačiai paplitusi ir yra viena populiariausių skaičiuojant tiek gimtakalbius, tiek išmokstančius ją kaip antrąją kalbą. Net ir puikūs programuotojai turi ją mokėti: tam, kad susikalbėtų su kolegomis tarptautinėje rinkoje ir sėkmingai dirbtų pamėgtą darbą. Tačiau kartais atsiranda kalbos žinių spragų, kurias gali padėti užpildyti savarankiškas mokymasis arba papildomi anglų kalbos kursai. Žemiau pateikiami patarimai, kurie palengvins šį procesą.

 

Pradėkite nuo mažų žingsnių

Mūsų pačių baimė yra pati didžiausia kliūtis, kai norima išmokti ko nors naujo. Nepasitikėjimas savimi visiškai suprantamas, ypatingai, jei prasti užsienio kalbos įgūdžiai sukelia trukdžius tiek darbe, tiek bendravime. Taip pat nepadeda ir nerimas, kad dėl prastai išmoktos anglų kalbos Jūsų tiesiog gali nesuprasti kiti. Tačiau nepasiduokite ir viską pradėkite nuo mažų žingsnių. Užsiimkite elementariomis užduotimis ir jas darykite dažnai, o įgudę palaipsniui darykite vis sudėtingesnes.

 

Rašydami naudokite trumpus sakinius

Mokytis kalbos itin padės rašymas. Tai gali būti paprasti, dieną nupasakojantys tekstai arba su darbu susiję algoritmų, programavimo procesų aprašymai ar jų aiškinimas. Svarbiausia, kad pradėtumėte nuo trumpų, aiškių sakinių: taip išmoksite perteikti tik esminę informaciją ir išsiugdysite pasitikėjimą savo gebėjimais.

 

Pradėkite lankyti specialius kursus

Jei atrodo, kad savarankiško mokymosi neužtenka, visada pravers specialūs anglų kalbos kursai: jie padės greičiau išmokti kalbą ir daugelį su programavimu susijusių terminų. Taip pagerinsite savo žinias ir susirasite daug bendraminčių, kurie mokymosi procesą pavers dar malonesniu. O jei tam sunku skirti laiko arba gyvenamoji vieta to neleidžia, visada galima mokytis nuotoliniu būdu.

 

Daug skaitykite, bet ne bet ką

Norint išmokti naujų žodžių ir ugdyti pačios kalbos suvokimą, būtina skaityti daug knygų. Pradedantiesiems, pirmą kartą besimokantiems anglų kalbos, užtenka ir lengvai skaitomų kūrinių, tačiau norintiems lavinti jau turimus gebėjimus, derėtų skaityti knygas, aprašančias tam tikrą sritį ir jos niuansus. Taigi, programuotojams naudinga dažnai skaityti būtent su šia profesija susijusias knygas, straipsnius ir naujienas. Taip praplėsite ir sustiprinsite savo terminų žodyną.

 

Nebijokite paprašyti pagalbos

Jei nežinote, nuo ko pradėti arba pats mokymosi procesas Jums kelia keblumų, anglų kalbos kursai tikrai pravers. Juos vedantys mokytojai pasiruošę atsakyti į visus kylančius klausimus ir padėti išsiaiškinti, kas sunkiausia mokantis anglų kalbos. Taip pat nebijokite paprašyti pagalbos draugų ar angliškai kalbančių kolegų: jie padės pakoreguoti tiek rašybos, tiek tarimo klaidas.

Išmokti anglų kalbą nėra sunku – tam reikia tik daug noro ir pastangų. Pagerės ne tik Jūsų žinios, bet ir darbo kokybė, bendravimas su kolegomis ir potencialiais klientais iš kitų šalių.