Švedų kalba – kupina iššūkių, bet įveikiama

Švedų kalba – kupina iššūkių

Švedų kalba priklauso skandinavų kalbų grupei ir, kaip ir kitos giminiškos kalbos, nėra lengvai įveikiama. Pastaruoju metu švedų kalbos populiarumas stipriai išaugo, tačiau norinčius jos mokytis neretai atgraso kalbos sudėtingumas. Šįkart pateikiame kelis naudingus patarimus, leisiančius lengviau įveikti švedų kalbos iššūkius. Vadovaujantis jais, švedų kalbos kursai bus lengvesni ir įdomesni.

 

Kalbos sudėtingumas – ne kliūtis pradėti jos mokytis

 

Daugeliui žmonių naujos kalbos įgūdžių lavinimas vis dar asocijuojasi su mechanišku, malonumo neteikiančiu žodžių mokymųsi atmintinai. Tai – viena iš priežasčių, neleidžiančių mėgautis mokymosi procesu ir džiaugtis atradimais. Dalis vidurinėse mokyklose taikomų mokymo metodų yra neveiksmingi, kliudo įsitraukti į procesą ir formuoja neigiamą išankstinę nuomonę. Išties pasitelkus tinkamus metodus kalbos mokymasis gali tapti smagia veikla. Švedų kalbos kursai net ir darbo tikslais gali tapti smagiu užsiėmimu, kuris vėliau pavirs į džiaugsmą teikiantį hobį.

 

Daugiausiai keblumų keliančios švedų kalbos ypatybės

 

Kiekvienas, nors kartą bandęs mokytis švedų kalbos, galėtų Jums patvirtinti: sunkumų išties nemažai. Aptarsime dažniausiai pasitaikančius. Nepamirškite, kad su tais pačiais iššūkiais susiduriate ne Jūs vieni. Mokytis taps gerokai lengviau, jei prisiminsite, kad viską galima įveikti.

  • Žodžių tarimas. Tarimo atžvilgiu švedų kalba stipriai skiriasi nuo lietuvių ar populiariosios anglų kalbos.
  • Žodžių daryba. Tai – vienas sudėtingiausių švedų kalbos mokymosi elementų. Teks perprasti daugybę skirtingų žodžių darybos taisyklių.
  • Vertimo neturintys žodžiai. Tai – dar viena švedų kalbos ypatybė. Švedai turi daug žodžių, kurie skirti apibūdinti ne tik jausmams, bet ir situacijoms, kurioms nusakyti lietuvių kalba gali prireikti ir viso sakinio.
  • Ilgi žodžiai, kuriuos sunku įsiminti. Kai kurie šios kalbos žodžiai sudaryti ir iš daugiau nei 30-ies raidžių.

 

Kaip švedų kalbos mokytis lengviau?

 

Tiems, kuriuos vilioja švedų kalbos kursai, tačiau stabdo iššūkių baimė, pateikiame kelis naudingus patarimus, padėsiančius juos įveikti. Vertėtų akcentuoti, kad mokymosi kokybei ypač daug įtakos turi mokytojų kompetencija. Palaikomi tikro eksperto kiekvieną iššūkį galėsite sutikti ne su baime, o su maloniu jauduliu.

 

  • Pirmiausia siūlome pasirinkti Jūsų lygį atitinkančią mokymo programą. Nuo to, kokius kalbos pagrindus turite, stipriai priklauso jūsų pajėgumas įveikti įvairius kalbos sunkumus. Tobulėti reikėtų palaipsniui – pradedant nuo lengviausios dalies.
  • Taikykite kelis skirtingus mokymosi metodus. Lankykite kalbos kursus, o namuose klausykitės švediškos muzikos ar skaitykite knygas šia kalba. Tai padės išplėsti žodyną.
  • Mokydamiesi sunkiai įsimenančius žodžius, kurkite asociacijas ir nuolat kartokite juos skirtinguose kontekstuose.

 

Pasirinkus tinkamas priemones, švedų kalbos kursai gali tapti malonia veikla, skatinančia atrasti naujus žodžius ir pažinti svetimą kultūrą per visiškai kitą prizmę. Net jei kalba yra labai sudėtinga, mokydamiesi jos su entuziazmu tikslą pasieksite daug lengviau ir sparčiau.