Vertingų rinkos duomenų vertimas

Vertingų rinkos duomenų vertimas | Skrivanek

Iki šiol nesiryžote savo paslaugų pasiūlyti užsienio rinkoms? Galbūt instinktyviai pasielgėte tinkamai. Kol nesate susipažinę su rinka, kuriai ketinate parduoti savo paslaugas, jūsų reklamos pastangos gali nueiti veltui – netikslingai parinkę reklamą tik leisite klientams suprasti, kad jų nepažįstate.

Rinkos tyrimai šiuo metu tapo pasauliniu, daugialypiu procesu, kurio pagrindas yra kalba. Pagrindinis to tikslas yra surinkti informaciją apie potencialius klientus, pateikiant jiems gerai parengtus klausimus. Tačiau svarbu nepamiršti, kad visų pirma reikia įsitikinti, jog apklausa jūsų parinktiems dalyviams yra priimtina.

Patyręs vertimų biuras gali pagelbėti atliekant šį rinkos tyrimą. Norint išversti apklausas, jums prireiks vertėjų, kurie puikiai išmano jūsų tikslinę rinką. Klausimai, kuriuos sukūrėte gimtąja kalba, naudingų atsakymų sulauks tik tuo atveju, jei jų vertimas sukels susidomėjimą ir pasitikėjimą. Dažnai vienoje šalyje egzistuoja kelios kalbos, skirtingi dialektai ir demografiniai rodikliai, todėl svarbu, kad vertėjai išmanytų ir atsižvelgtų į šiuos skirtumus.

Jei apklausas atliekate telefonu, norėsite, kad stenogramos būtų itin tiksliai išverstos į jūsų pasirinktą kalbą. Taip pat, norint įgarsinti įrašytus pokalbius telefonu, vertimas turi būti atliktas nepriekaištingai, o jo tonas turi būti tinkamas, kad jūsų pašnekovams skambėtų natūraliai.

Internetinėms apklausoms, kurias greičiausiai taip pat naudosite, prireiks ir techninių žinių. Norint sukurti puikiai veikiantį internetinės apklausos įrankį, neapsiesite be kodavimo ir programinės įrangos specialistų pagalbos. Tiesą sakant, norint išversti tyrimui reikalingus technologinius įrankius, jums prireiks kalbininkų, technologijų specialistų ir projektų vadovo.

Pabaigus tyrimą, duomenis reikia išversti tiksliai ir sistemingai, kad būtų galima atlikti rinkos analizę. Dažnai šį darbą būtina atlikti greitai. Patyrę vertėjai dirba operatyviai ir užtikrina, kad vertimą turėsite reikiamu laiku. Rinkos tyrimų vertimai – tai specializuota vertimų sritis, kuriai taikomi konkretūs sprendimai. Visų šios sudėtingos, dinamiškos srities aspektų priežiūra yra tokia pat svarbi funkcija, kaip ir bet kuri kita. Todėl geriausi rezultatai pasiekiami tada, kai patyrę projektų vadovai prižiūri kiekvieną tyrimo įrankių ir duomenų vertimo žingsnį.

J. V. McShulskis

Reikia rinkos tyrimų vertimo? Susisiekite su mumis el. p. vertimai@skrivanek.lt, tel. 8 655 21919.