Esminiai patarimai svarstantiems, kaip išmokti ispanų kalbą

Kaip išmokti ispanų kalbą? Praktiniai patarimai | Skrivanek

Naujos kalbos mokymasis – visuomet geras sprendimas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad mokantis užsienio kalbų ir jas vartojant suaktyvėja smegenų veikla ir atsinaujina ląstelės. Be to, vyksta asmeninis tobulėjimas: išmokus daugiau kalbų atsiveria platesnės galimybės bendrauti, įgyjama naujų žinių apie įvairias kultūras. Jei keliate sau klausimą „kaip išmokti ispanų kalbą?“, šis tinklaraščio įrašas – būtent jums. Skrivanek kalbų mokyklos specialistai dalinasi patarimais, kaip mokytis šios kalbos efektyviai ir kaip mokymosi procesą paversti smagiu užsiėmimu.

Gera pradžia – pusė darbo

Šis posakis tinka daugeliu gyvenimo atvejų, ne išimtis ir kalbų mokymasis. Prieš pradėdami mokytis ispanų kalbos, pasvarstykite: kodėl jus žavi ši kalba? Kodėl norite ją išmokti? Galbūt tai padės rasti dar daugiau papildomos motyvacijos, padėsiančios ispanų kalbą išmokti efektyviau.

Kai jaučiatės motyvuotas, iškeltą tikslą pasiekti tampa lengviau. Todėl kai atsakysite sau į klausimą – kodėl nusprendėte mokytis ir kokią naudą tai jums atneš, mokymosi procesas taps sklandesnis ir malonesnis. Tuomet klausimas, kaip išmokti ispanų kalbą sukels teigiamų emocijų ir nereikės svarstyti, kaip tai padaryti tinkamai.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad mokantis kalbos svarbu nuoseklumas, todėl „nešokinėkite“ nuo vieno dalyko prie kito. Tai tik apsunkins mokymosi procesą. Skrivanek kalbų mokyklos lektoriai padės susidaryti veiksmingą individualią programą, todėl mokytis taps žymiai lengviau.

Pradžioje skirkite dėmesį klausymui, atkartojimui

Tik pradėję mokytis neskubėkite ir sudėtingus dalykus, tokius kaip gramatinės struktūros, palikite ateičiai. Ispanai – temperamentingi žmonės, todėl ir jų kalba paremta jausmais bei klausa. Žinodami tai galėsite efektyviai suplanuoti, kaip išmokti ispanų kalbą. Klausykite, kaip jie bendrauja savo gimtąja kalba, žiūrėkite filmus, klausykite ispaniškos muzikos. Taip pat stenkitės patys atkartoti žodžius, frazes, jų tarimą, nors ir iki galo nesuprantate, ką tai reiškia. Vėliau bus žymiai lengviau, kai mokėsite taisyklingai juos tarti.

Lietuviams dažnai tarti kai kuriuos žodžius ispaniškai lengviau, nes mes turime „r“ garsą (ispanai šį garsą mėgsta tarti itin raiškiai). Todėl kai kurių garsų mokėjimas mums suteikia pranašumą. Kaip žinia, Lietuvoje gana mažai dėmesio skiriama ispanų kalbos tarties mokymui ir nėra pakankamai medžiagos šia tema, taigi pasikliaukite mokytojų, dėstytojų žiniomis ir klausykitės turinio ispanų kalba.

Gramatikos mokykitės vėliau

Kartais svarstant, kaip išmokti ispanų kalbą, šis patarimas gali nuskambėti keistai, tačiau gramatikos subtilybes palikite ateičiai. Kaip minėjome, ispanų kalba paremta jausmais. Turite ją pajausti, įsiklausyti į intonaciją, tarimą. Mokant tai daryti, visa kita bus lengviau.

Mokytis kartu – lengviau

Naujų dalykų mokytis lengviau, jei turite bendražygių. Tuomet esate „toje pačioje valtyje“. Taigi, turėsite su kuo pasitarti, pasidžiaugti mokymosi rezultatais ir pasidalinti sunkumais, išsakyti savo nuomonę apie mokymosi procesą. Be to, kartu mokytis yra drąsiau, nes galima aiškintis vienas kito klaidas, stebėti savo progresą.

Klausykite savęs

Kaip jau minėjome, tarimas ir intonacija itin svarbu, o patys kalbėdami savęs negirdime. Taigi, duodame dar vieną ypač naudingą patarimą, kaip išmokti ispanų kalbą efektyviau ir maloniau. Pasidarykite garso įrašą ir išklausykite jį. Taip galėsite palyginti savo ir gimtakalbių tarimą. Tai padės tobulinti tarties įgūdžius.

Praktikuokitės

Nevartojami žodžiai užsimiršta, taigi praktika mokantis kalbos – labai naudinga. Galite tai paversti ir žaidimu, padėsiančiu įsiminti žodžius. Bendraudami su namiškiais ir kalbėdami lietuviškai, vis įterpkite ispanų kalbos žodį. Pavyzdžiui: la billetera (liet. piniginė) padėta ant stalo, las floras (liet. gėlės) yra vazoje ir panašiai. Toliau besimokydami pavienius žodžius galėsite pakeisti ištisais sakiniais. Tokiu būdu įprasite kasdien praktikuoti įgytas ispanų kalbos žinias.

Skrivanek kalbų mokykloje yra mokoma pagal inovatyvų, bendravimu paremtą, mūsų pačių sukurtą ir ištobulintą Effecto® mokymo metodą. Dėl šios priežasties, mūsų kalbų specialistai suteiks vertingų patarimų, kaip užsienio kalbą galima integruoti į savo kasdienį gyvenimą.

Dar vienas puikus būdas, kaip išmokti ispanų kalbą, gali būti susirašinėjimo bičiuliai ar tiesiog draugai, gyvenantys šalyse, kur kalbama šia kalba. Tokiu būdu turėsite galimybę kalbėti ispaniškai su gimtakalbiais žmonėmis. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir aukščiau minėtų mokymosi bendražygių. Jei jų turite, kalbėkite tarpusavyje, susirašinėkite ispaniškai.

Pažinkite kultūras

Kelionė į Ispaniją – puikus būdas pažinti kultūrą, tačiau to daryti neprivalu. Internete gausu įvairių svetainių bei įrašų, kuriuose pasakojama apie ispanų kultūrą, papročius. Pasidomėkite jais. Kalbą mokytis paprasčiau ir lengviau, kai žinote, kuo domisi šios šalies žmonės.

Neapsiribokite tik Ispanija. Yra daug valstybių, kuriose ši kalba yra oficiali arba labai paplitusi. Taigi, yra daug galimybių skirtingoms kultūroms pažinti. Pietų Amerikoje gausu šalių, kurių gyventojai kalba ispaniškai. Tai:

  • Argentina,
  • Bolivija,
  • Čilė,
  • Kolumbija,
  • Ekvadoras,
  • Paragvajus,
  • Peru,
  • Urugvajus,
  • Venesuela.

Pasidomėkite šių šalių kultūromis. Nors ir panašios, jos taip pat skiriasi – tiek viena nuo kitos, tiek nuo Ispanijos kultūros. Panagrinėkite jas atidžiau: esame įsitikinę, kad rasite įdomių faktų, kurie pavers mokymąsi išskirtiniu ir įdomiu.

Išmokite populiariausių frazių

Pasidomėkite, kokias frazes kasdien dažniausiai vartoja ispanai. Išmokite jas tarti taisyklingai, gerai išanalizuokite, ką jos reiškia. Vėliau mokytis bus lengviau, nes su kai kuriais žodžiais ir konstrukcijomis būsite jau susipažinę besimokydami frazių. Galiausiai, nuvykus į užsienį bus smagiau užsisakyti pietus ar išsirinkti gėrimą vietos kalba.

Paverskite mokymąsi švente

Ispanai, kaip ir dauguma ispanakalbių iš viso pasaulio, mėgsta švęsti ir linksmintis. Jų kalba puikiai tam tinka. Paverskite savo mokymąsi švente. Pasidomėkite, kas vyksta aplink jus. Kartais galima rasti smagių ispanų kultūros renginių, kurie švenčiami pagal ispanakalbių šalių papročius: bendraujama ispanų kalba, ragaujami įvairūs ispaniški patiekalai, užkandžiai bei gėrimai, organizuojami liaudies žaidimai, šokiai.

Šie patarimai, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprasti ir savaime suprantami, gali padėti susidaryti mokymosi sistemą. Ji padės jums geriau suprasti, kaip išmokti ispanų kalbą. Skrivanek kalbų mokyklos specialistai pasiruošę jums padėti žengiant pirmuosius žingsnius šios nuotaikingos ir jausmingos kalbos keliu.