Populiariausios kalbos pasaulyje: 10 kalbų, kurias verta išmokti

Populiariausios kalbos pasaulyje: kalbų 10-tukas | Skrivanek

Nusprendėte išmokti naują kalbą, o gal tiesiog smalsu, kokios populiariausios kalbos dominuoja verslo, technologijų, akademinių žinių pasaulyje? „Skrivanek“ komanda dalinasi šiandien perspektyviausių kalbų dešimtuku. Šiame straipsnyje sužinosite, kokių kalbų šiandien verta išmokti labiausiai, kokias duris gali atverti konkrečios kultūros žodynas ir kaip pasirinkti individualiai tinkamiausią kalbinių įgūdžių lavinimo investiciją. Taigi, toliau – populiariausios pasaulio kalbos ir nustebti priversiančios įdomybės!

Populiariausios kalbos pasaulyje: „Skrivanek“ rekomenduojamų dešimtukas

Dažniausiai vartojamas kalbas galima skirstyti pagal daugelį kriterijų: kalbančiųjų skaičių globaliu mastu, populiarumą verslo, ekonomikos, politikos ar naujausių technologijų srityse, net aktyvumo internete tendencijas. Skrivanek.lt komanda pateikia sąrašą mūsų akimis perspektyviausių kalbų, dominuojančių  visose išvardintose srityse.

1. Anglų kalba

Tai bene populiariausia kalba pasaulyje – skaičiuojama, kad šiandien ja komunikuoja apie 3/4 visos pasaulio populiacijos. Išmokti anglų kalbą verta jau vien dėl to, kad ši vartojama net 94-iose valstybėse, o oficialia ji pripažinta tokiose įtakingose šalyse, kaip:

 • JAV,
 • Kanada,
 • Anglija,
 • Australija,
 • Singapūras,
 • Pietų Afrikos Respublika,
 • Naujoji Zelandija.

Ne be reikalo sakoma, jog būtent anglų yra globalizacijos kalba. Jos mokėjimas tampa ne tik perspektyviu privalumu, bet ir savaime suprantamu dalyku. Kodėl? Pažvelkite, juk bet kurioje srityje – naujausių technologijų, akademinėje ar verslo – nerti į globalios rinkos vandenis dažniausiai įmanoma tik mokant anglų kalbą.

Geriausia tai, kad mokymosi procesas bei priemonės skirtos mokytis šios kalbos yra pritaikytos maksimaliai – nuo įvairiausių programėlių iki sumanios, profesionalų siūlomos mokymosi sistemos. Pavyzdžiui, kombinuojant unikalų mūsų taikomą „Effecto“ metodą ir kitus savarankiškus greito mokymosi būdus, populiariausios kalbos pasaulyje mokymasis bus ir efektyvus, ir labai įdomus.

2. Kinų kalba

Jei reikėtų išrinkti kalbą, kuria komunikuoja didžioji dalis viso pasaulio gyventojų, tuomet populiariausia kalba pasaulyje pretenduotų tapti kinų. Gimtoji ji beveik 1 bilijonui žmonių, o štai vadinamąjį kinų mandarinų dialektą supranta dar bent 300 milijonų. Analitikai spėja – dėl sparčios elektroninės prekybos ir naujausių technologijų plėtros, apie 2050-uosius metus kinų ekonomika užims lyderių poziciją.

Manoma, kad sparčiai besivystanti ekonomika gali užtikrinti ir populiariausios pasaulio kalbos internete titulą, šiandien ji jau antroje vietoje. Kinų kalbą savarankiškai išmokti sudėtinga, geriau kreiptis į kalbų mokyklą. Ar žinojote, jog Skrivanek kalbų mokykloje galite mokytis ne tik su patyrusiais lektoriais, bet ir gimtakalbiais mentoriais?

3. Ispanų kalba

Svarstote pradėti internetinį verslą? Tuomet verta pagalvoti apie ispanų kalbos pamokas! Ypač jei norite patekti į didžiuosius, pelninguosius JAV rinkos vandenis. Ši šalis pripažinta didžiausia pagal ispaniškai kalbančiųjų populiaciją visame pasaulyje. Beveik 40-čiai milijonų JAV gyventojų ši kalba yra gimtoji, o iš viso ja kalba apie 50 milijonų gyventojų.

 

Globalios rinkos analitikai teigia – iki 2050-ųjų ispaniškai kalbančių Amerikoje padaugės net dukart. Turint mintyje verslo plėtrą globaliu mastu, ispaniškai prabilti – lygu praplėsti savo galimybes bent keliskart. Pasitelkę efektyvius ispanų kalbos mokymosi metodus ir profesionalų žinias, susikalbėti galėsite gana greitai.

4. Vokiečių kalba

Svarstote, kaip gauti geresnį atlygį darbe ar sužibėti geriausiųjų darbuotojų paieškose? Siūlome žvilgtelėti į „Skrivanek“ profesionalių lektorių vedamas vokiečių kalbinių įgūdžių lavinimo pamokas. Ekonomikos, politikos, tarptautinio verslo sferose būtent vokiečių galėtų drąsiai konkuruoti dėl populiariausios kalbos pasaulyje pozicijos.

Tai ketvirtoji daugiausiai vartojama kalba pasaulyje – ja komunikuoja beveik 100 milijonų vokiečių, o iš viso šią kalbą kaip užsienio moka daugiau nei 200 milijonų planetos gyventojų. Vokiečių kalbos vaidmuo ekonomikos, technologijų bei politikos srityse labai stiprus, taip pat, kaip ir ja įmonėse kalbančių darbuotojų. Skaičiuojama, kad vokiškai kalbantys darbuotojai gali tikėtis net apie 5 procentus didesnio atlygio!

5. Portugalų kalba

Portugalų k. patenka į dažniausiai pasauliniu mastu vartojamų kalbų dešimtuką ir yra antroji pagal kalbančiųjų skaičių Lotynų Amerikoje. Verslo plėtros apžvalgininkai ypatingai atkreipia dėmesį į farmacijos, mokslo, energetikos sritis, bendradarbiavimo perspektyvas jose.

Skambiomis portugališkomis frazėmis daugiausiai komunikuojama:

 • Portugalijoje,
 • Brazilijoje,
 • kai kuriose Afrikos valstybėse.

Populiariausios pasaulio kalbos pozicijos gal ši ir neužims, tačiau tiems, kurie planuoja verslo plėtrą, yra susiję su farmacijos ar mokslo sritimi, domisi neatrastomis galimybėmis – portugališkai prabilti bus didelis žingsnis pirmyn.

Sakysite, išraiškingas dialektas lietuviams skamba sudėtingai? „Skrivanek“ specialistai gali pateikti ne tik sėkmingas mokinių istorijas, bet ir pasidalinti inovatyviais, originaliais būdais, kaip efektyviai išmokti kalbą ilgam.

6. Arabų kalba

Svarstote, kur galėtų praversti egzotiškoji arabų kalba? Nustebtumėte, tačiau būtent arabų rinka yra viena sparčiausiai augančių. Teigiama, jog arabiškai šiandien komunikuoja virš 400 milijonų pasaulio gyventojų, o oficialia ji pripažinta net 28-iose valstybėse.

Verslo pasaulyje arabiškai kalbančios šalys išskiriamos dėl eksporto galimybių. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje daugiau nei 5 arabiškos valstybės atsiduria prekių eksporto penkiasdešimtuke. Ne veltui Britų Taryba įvardino arabų kalbą kaip vieną iš svarbiausiųjų ateityje. Beje, interneto platybėse tai 4-toji populiariausia kalba pasaulyje!

7. Prancūzų kalba

Ar patikėtumėte, jei pasakytume, kad būtent prancūzų k. yra antroje vietoje pagal kalbančiųjų skaičių Europos Sąjungoje? Jei šis faktas stipriai nenustebino, primename – tai oficiali kalba net 29-iose valstybėse! Dėl praeityje visame pasaulyje paplitusių kolonijų ji naudinga tiek dirbantiems su Prancūzijos rinka, tiek su Kanados ar Afrikos verslo atstovais.

Todėl verta pamiršti visus stereotipus, jog prancūzų k. naudinga tik dirbantiems su viena Europos šalimi. Beje, Europoje daugiausiai kalbančiųjų yra ekonomiškai stipriose valstybėse, pavyzdžiui:

 • Prancūzijoje,
 • Belgijoje,
 • Šveicarijoje,

Pažvelkite plačiau – daug pasako faktas, kad didesnei daliai prancūziškai komunikuojančiųjų žmonių tai nėra gimtoji kalba.

8. Japonų kalba

Domitės mokslo, naujausių technologijų atradimais? Galbūt pirmosios vietos populiariausios pasaulio kalbos rinkimuose Japonija ir nelaimi, tačiau būtent ji užima antrą vietą tarp šalių, daugiausiai investuojančių į inovacijas, plėtrą, įvarius mokslinius tyrimus.

Jei jus žavi žemiau išvardintos sritys ar su jomis siejate ateitį, laikas pasidomėti efektyviais japonų k. kursais „Skrivanek“ mokykloje:

 • naujausios technologijos,
 • robotai,

Beje, pagal japoniškai komunikuojančiųjų skaičių internete, ši valstybė užima šeštąją vietą ir kasmet generuoja vis įspūdingesnes sumas elektroninės prekybos srityje!

9. Rusų kalba

Žvelgiant iš plačiausiai vartojamų kalbų perspektyvos, rusų k. užima devintąją vietą. Ieškant populiariausios kalbos pasaulyje – rusiškas žodynas nebus penketuke, tačiau, sakoma, internetiniuose puslapiuose rusiškai pateikta informacija pagal dažnumą yra antroje vietoje. Kam gali būti aktualios būtent rusų k. pamokos?

Rusijos vaidmuo verslo, ekonomikos ir politikos pasaulyje itin didelis. Verslo šakos, kurių darbuotojams šiandien itin pravartu investuoti į rusų k. įgūdžių lavinimą:

 • inžinerija;
 • statyba;
 • nekilnojamasis turtas;

Paprastai tariant, rusų kalbos žinios specifinėms sritims reiškia plėtros, didesnio pelno, naudingų partnerių galimybes. Ar žinojote, kad „Skrivanek“ galite mokytis specializuoto, specifinei nišai aktualaus rusiško žodyno? Taip itin greitai išmokstami konkretūs, efektyviam bendravimui būtini pagrindai.

10. Hindi kalba

Skaičiai rodo – hindi yra gimtoji kalba daugiau nei 400 milijonų žmonių, o šia susišnekėti gali dar virš 100 milijonų žemės gyventojų. Kodėl verta investuoti į egzotiškosios hindi mokymąsi? Gerai pagalvojus, tai atvertų kelią į labai plačią ir, galima sakyti, dar santykinai menkai atrastą rinką.

Kalbančiųjų hindi daugiausiai Indijoje bei Nepale. Valdžios vis sparčiau investuoja į naujausias technologijas, tad tai atveria daugiau galimybių tiek vietiniams, tiek susidomėjusiems neatrastomis nišomis.

Kaip nuspręsti, kokią kalbą pasirinkti?

Populiariausia kalba pasaulyje dar nereiškia, kad ji bus pati aktualiausia jums ar jūsų darbuotojams. Nepriklausomai nuo to, ar tai pirmosios, antrosios, o gal net trečiosios kalbos mokymasis, tikėtina, ji įeis į mūsų išvardintą dešimtuką.

Vis dėlto, kokie faktoriai lemia pasirinkimą ir į ką svarbu atsižvelgti renkantis? „Skrivanek“ komanda siūlo apsvarstyti bent šiuos 3 žemiau pateiktus aspektus.

a) Kiek kalbų mokate?

Jei tai pirmieji jūsų kalbų mokymosi kursai, vienareikšmiškai rekomenduojame globaliame pasaulyje vis labiau reikalingą anglų kalbą. Galite pradėti nuo intensyvių anglų kalbos kursų vasarą – investuokite savo laisvą laiką prasmingai. Jei tai antros ar net trečios šalies žodyno pažinimas, siūlome apsvarstyti verslo rinką ir asmeninio gyvenimo lūkesčius.

b) Karjerą keičiantys įgūdžiai

Jei jau mokate kalbėti angliškai, verta gerai apsvarstyti, kokios žinios gali praversti kylant karjeros laiptais. Įvertinkite, su kokiomis rinkomis dirbate, galbūt tai labai specifinė sritis, plačiai išvystyta konkrečioje šalyje? O gal kaip tik norite persikvalifikuoti – gerai apgalvotos žinios atvers ne vienas duris!

c) Asmeninio gyvenimo lūkesčiai

Svajojate persikelti į šalį, kur daugiau saulės? Dažną stabdo kalbinis barjeras. Užteks vos metų ir „Skrivanek“ lektoriai padės pasiruošti visaverčiam gyvenimui bei sklandžiam darbui Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos ir kitose Pietų Europos rinkose.

 

Populiariausios kalbos pasaulyje šiandien vienus priverčia išties nustebti, kitus – iš naujo pamatyti, kiek daug dar neišnaudotų galimybių kiekvienas turime. O geriausia tai, kad visai nesvarbu, kuriame pasaulio krašte šiuo metu esate, mat su mumis sėkmingai mokytis galite ir nuotoliniu būdu.

Nusprendėte, kad laikas tobulėti? Skrivanek.lt kalbų mokyklos kataloge rasite daugiau nei 50 pasirinkimų. Dvejojate dėl savojo varianto, o gal norite pasitarti ar daugiau sužinoti apie unikalius mokymosi metodus? Pasikalbėkime!