Kaip išmokti prancūzų kalbą dukart greičiau? 7 kūrybiški būdai

Kaip išmokti prancuzų kalbą, prancūzų kalba, prancūzijos vėliava

Svarstote, kaip išmokti prancūzų kalbą greičiau? Šiandien mokymosi procesai gali būti maksimaliai optimizuoti, tad įvaldyti unikalų kitos kalbos žodyną įmanoma kone dukart sparčiau. Žinoma, nepakanka vien tik lektoriaus pastangų, reikia turėti ir vidinės motyvacijos mokytis. Pateikiame 7 originalius mokymosi būdus, kurie ne tik padės sparčiau įsisavinti informaciją, bet ir pavers mokslus įdomesne patirtimi. Beje, taip pat sužinosite, kuriose šalyse kalbama prancūzų kalba ir kodėl mokėti prancūziškai gali būti jums naudinga!

 

Kaip išmokti prancūzų kalbą: net 7 būdai

 

Skirtingų kalbų mokantys „Skrivanek“ lektoriai dalinasi šiandien bene efektyviausia kalbinių įgūdžių lavinimo formule: profesionalūs kursai derinami su savarankišku darbu. Ne išimtis ir prancūzų kalbadidžiausią pažangą pastebime tuomet, kai studentai užsiėmimus su gimtakalbiais lektoriais papildo savitais mokymosi būdais. Kelis jų atrinkome – žemiau pateikiame net 7 idėjas!

 

1. Kalbiniai mainai

 

Užsienio kalbos tarimą perprasti lengviau tuomet, kai šalia yra gimtakalbis dėstytojas. Vis dėlto, užsiėmimai dažniausiai vyksta po du kartus per savaitę, todėl yra labai naudinga rasti būdų praktikuoti įgytas žinias savo kasdienybėje. „Skrivanek“ dėstytojai siūlo išbandyti daugeliui pasiteisinančius kalbinius mainus. Pavyzdžiui:

 • virtualūs susitikimai su Prancūzijoje ar bet kur, kur kalbama prancūzų kalba, gyvenančiais draugais;
 • neformalūs susitikimai su Lietuvoje gyvenančiu prancūzakalbiu – vienas mokosi lietuvių k., kitas – prancūzų.

O kas, jei artimoje aplinkoje nėra nei vieno apibūdinimus atitinkančio pažįstamo?

Patarimas: kalbinių mainų idėja galite pasidalinti socialinių tinklų grupėse, draugų rate – į Lietuvą sparčiai keliasi tarptautinės įmonės, kuriose tikrai atsiras kas nors, kam naudingi lietuvių kalbos pradmenys. Beje, pravartu paklausti savo dėstytojų, jie neretai turi naudingų pažinčių.

Nepagailėkite laiko paieškoms, ne be reikalo pradėjome būtent ties šiuo žingsniu – tai vienas efektyviausių kalbinius įgūdžius ilgam užtvirtinančių metodų.

 

2. Žaismingi posakiai prancūzų kalba

 

Jaučiate, kad šiek tiek pavargote ir dėl didelio informacijos srauto negalite susikaupti ir įsisavinti specifines taisykles ar naujus žodžius? Siūlome į mokymąsi pažvelgti kitu kampu ir paįvairinti jį gyvos kalbos frazėmis, kurias vartoja gimtakalbiai:  Keli jų:

 • smagūs posakiai prancūzų kalba (pvz., patarlės),
 • įvairios skaičiuotės, trumpos dainos, anekdotai,
 • dažniausiai kasdienybėje vartojamos frazės.

Šios tautos žodynas labai turtingas, net kiek temperamentingas – tikrai rasite skambių frazių, kurios į atmintį įsirėš ilgam. Visuomet naudinga susikurti įsivaizduojamus realių situacijų scenarijus, moksliškai įrodyta – vizualus kalbos „iliustravimas“ mintyse padeda atsiminti net sudėtingiausius sakinius.

 

3. Bendraminčių iššūkis

 

Vis dažniau į „Skrivanek“ komandą kreipiasi ne tik individualių pamokų pageidaujantys, bet ir bendraminčių komandą subūrę asmenys – tiek norintys išmokti populiariąją anglų kalbą, tiek prabilti prancūziškai ar net japoniškai. Individualios pamokos veiksmingos, vis dėlto, jei svarstote, kaip išmokti prancūzų kalbą sparčiau ir studijuoti smagiau – paieškokite bendraminčių.

Kodėl verta? Mokantis kartu:

 • atsiranda bendri tikslai ir temos,
 • susiformuoja draugų ritualai ir reguliarūs įpročiai,
 • atsiranda didesnis stimulas tobulėti, įveikti bendrus iššūkius,
 • atsiranda sveika, draugiška konkurencija,
 • kuriami smagūs prisiminimai.

Artimų draugų, šeimos, kolegų rate pasidalinkite savo ketinimu, pasiūlykite susidomėjusius prisijungti ir lavinti naują žodyną kalbų mokykloje kartu. Daugiau motyvacijos išmokti kalbą padės bendras tikslas – susikurkite savo suburtoje grupėje iššūkį.

Iššūkio idėja: galbūt paskatintų bendra draugų ar kolegų kelionė į Prancūziją, kurią pasidovanotumėte sau vos įgiję kalbos pradmenis?

 

4. Adaptuoti mėgstamiausi kūriniai

 

Minėjome, jog posakiai prancūzų kalba gali būti paliekami atsipalaidavimo ar poilsio dienoms, kai nesinori, o gal neišeina sutelkti dėmesio į namų darbus. Dar vienas panašus, originalus būdas lavinti įgūdžius savarankiškai – profesionalų adaptuoti kūriniai.

Pastebėjome, kad ieškantys būdų, kaip greičiau prabilti angliškai, neretai kreipiasi dėl adaptuotų populiariųjų tekstų – pavyzdžiui, klasika tapusių knygų. Gera žinia – yra nemažai prancūzų klasikos kūrinių, adaptuotų besimokantiems šios kalbos – pasirinkite mėgstamą autorių ir pasinerkite į literatūros skaitymą. Kitas veiksmingas būdas – vienu metu skaityti du kūrinius – išsirinkite prancūzų klasikos kūrinį ir pasidairykite šiuo kūrinio vertimo į lietuvių kalbą. Tuomet skirkite kasdien laiko sinchroniniam abiejų kūrinių skaitymui – galime patikinti, kad rezultatai pranoks jūsų lūkesčius!

Sakysite, kaip tai prisidės prie greitesnio žinių įtvirtinimo? Lygindami lietuviškus ir profesionaliai išverstus prancūziškus sakinius, greičiau perprasite sakinių struktūrą, sparčiau įsiminsite žodyną, praturtinsite jį autentiškomis frazėmis.

 

5. Sumani prancūziškų filmų peržiūra

 

Daugelis siūlo į savarankiškas studijas įtraukti filmus. Ir tai tikrai yra itin efektyvu, tačiau mes siūlome maksimaliai išnaudoti visas teikiamas galimybes. „Skrivanek“ dėstytojai rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos filmų platformos aspektus:

 • kokybiški, geros raiškos kūriniai,
 • platus įvairių žanrų filmų, serialų asortimentas,
 • prancūziški subtitrai,
 • kalbų mokymosi programėlės.

Norime atkreipti dėmesį į paskutinį punktą. Ne visi žino, tačiau yra filmų platformų, suteikiančių galimybę papildomai įdiegti išmanias programėles, kurios padeda mokytis norimos kalbos žiūrint filmus! Įvairovė nustebins tuos, kurie ieško būdų, kaip išmokti rusų kalbą, įvaldyti anglų, ispanų ar net mūsų ausiai egzotiškus žodynus.

Pagrindinė taisyklė: jei pasirenkate tiesiog žiūrėti filmą, atsirinkite kūrinius, kur kalbama prancūzų kalba ir yra pateikiami angliški arba lietuviški subtitrai.

 

6. Išmaniosios programėlės

 

Naudojatės išmaniąja programėlė klausydamiesi muzikos, planuodami biudžetą, statydami automobilį? Tuomet štai dar vienas atsakymas, kaip išmokti prancūzų kalbą greičiau. Į kasdienę rutiną lengvai integruosite išmaniąsias kalbinių įgūdžių lavinimo programėles. Jų šiandien yra gausybė – pagal individualius poreikius informaciją nesudėtingai surasite internete.

„Skrivanek“ lektoriai pataria: jei yra galimybė, neapsiribokite tik nemokama versija. Vos pajutę, kad toks metodas teikia naudos, investuokite į mokamas pasirinkto produkto versijas. Ten pateikiamos įvairesnės užduotys, naudojamas platesnis žodynas, įdomūs posakiai prancūzų kalba, neretai naudojama daugiau interaktyvių pamokų būdų.

 

7. Ne tik malonūs kelionių planai

 

Visai nesvarbu, mokotės bendrinio ar specializuoto tam tikros verslo sferos žodyno, kelionė į Prancūziją – visuomet gera idėja. Ir ne tik dėl skanaus maisto arba kultūrai charizmos suteikiančio melodingo akcento. Siaurose gatvelėse nuostabu tiek išgerti kavos, tiek minimaliai pabendrauti, pabandyti savarankiškai pateikti užsakymus.

Žinoma, tam reikia jau turėti susiformavusius pagrindus, ypač kasdien reikalingos frazės neturi būti svetimos.

Rezultatas: praktika rodo, jog išvykus ir pabuvojus gimtakalbių aplinkoje, įvyksta lūžis – mokiniai keliskart greičiau pritaiko kalbinius įgūdžius praktiškai, beje, tai daro kur kas drąsiau.

 

Kur kalbama prancūzų kalba, arba galimybės pasauliniu mastu

 

Dar tik svarstote, kur galėsite panaudoti įgytas žinias? Prancūzakalbiai „Skrivanek“ lektoriai nė neabejoja naujų įgūdžių potencialu – pagal prancūziškai kalbančių žmonių kiekį, Europos Sąjungoje ši kalba užima antrąją vietą!

Profesionalų suteikti, o gal tik savarankiškai įgyti kalbiniai įgūdžiai atneš apčiuopiamos naudos abejose srityse:

 1. asmeniniame gyvenime,
 2. profesionaliame karjeros kelyje.

Lavindami užsienio žodyną pagerinate ne tik atmintį, bet ir asmeninio gyvenimo kokybę: naujos pažintys, neatrastos kelionių kryptys, stipresnis pasitikėjimas savimi, drąsesni, įdomesni ateities planai.

Kalbant apie neatrastas kryptis, prabilę prancūziškai, atversite sau naujas karjeros galimybes. Kaip? Keli įdomūs faktai suformuos aiškesnę viziją:

 • tai oficiali kalba net 29-iose valstybėse;
 • valstybės išsidėsčiusios skirtinguose žemynuose: Europoje, JAV, Afrikoje;
 • Europoje daugiausiai prancūzakalbių yra ekonomiškai stipriose valstybėse (pavyzdžiui: Prancūzija, Belgija, Šveicarija, Liuksemburgas).

Ką tai reiškia jums? Darbo galimybes tarptautinėse kompanijose, kurios dirba tiek su jau atrastomis, tiek su milžinišką potencialą turinčiomis, besivystančiomis verslo rinkomis.

Panašu, jog tiesiog ieškodami originalių būdų, kaip išmokti prancūzų kalbą, nejučia leidžiatės į neatrastų karjeros galimybių ir naujų asmeninių patirčių nuotykį!

Mokydamiesi savarankiškai galite pasiekti labai gerų rezultatų. Vis dėlto, jei atrodo, kad savarankiško mokymosi idėjos senka, profesionalūs lektoriai suteikia tvirtas pamatines žinias, padeda lavinti jau įgytas ir atrasti veiksmingiausius papildomus savarankiško mokymosi šaltinius.

 

Domina pamokos su gimtakalbiais lektoriais, o gal kursai minėtajai bendraminčių grupei? Susisiekite su mumis – papasakosime apie individualiai jums pritaikytų pamokų galimybes!